Meilė, apie kurią norisi kalbėti su meile
Įkelta:
2014-07-22
Nuotrauka
Aprašymas
Meilutė Tauragės radijuje. Valdo Latožos nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Bibliotekoje su poetu, eseistu, dramaturgu Sigitu Parulskiu

Mėta LŪŽIUTĖ

info@taurageszinios.lt

Norėdamas kalbėti apie žmogų, kurį, regis, daugiau nei šiek tiek pažįsti, savotiškai sutrinki, nes nežinai, nuo ko pradėti. Ypač kai jis žinomas, matomas, turintis daug gebėjimų. Galų gale labai simpatiškas, protingas ir apie kurį žino šalies bohemos atstovai, literatai, menininkai. Taip taip – kalbu apie Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėją, reto vardo savininkę Meilutę Parnarauskienę. Bet apie viską nuo pradžių.

Aukštaitės "kelionė“ į Tauragę

Kilusi Meilutė iš Rokiškio rajono, Panemunėlio kaimo inteligentų šeimos. Ten pat ir mokėsi. Šiandien darbe su kolegomis mielai dalijasi vaikystės, jaunystės prisiminimais. Su vos pastebima humoro gaidele pasakoja apie nuotykius mokykloje, kaip dirbo nelengvus ūkio darbus, ilsėdavosi ant šieno, valgė vandenyje suvilgytą batoną su cukrumi, kurio skonis prilygo pasakai, skaitė knygas ir lankė šokius.

Jaunystė Meilei buvo visagalė, tad viską suderindavo ir nuovargio nejausdavo. Mokanti žaismingai perteikti mintis, Meilutė prisiminė, kaip susipažino su vyru Rimantu. Ji sako, kad kai likimas jai mestelėjo strėlę, kuri netrukus virto meile, dar buvo mokinė. Tuomet į kaimą, kur gyveno Meilė, vasarą dirbti žemės darbų buvo atvažiavęs studentų būrys iš Vilniaus inžinerinio statybos instituto. Kadangi viena didžiausių pramogų kaime buvo šokiai, ten jiedu vienas kitą ir pastebėjo. Tuomet Meilutė dar nežinojo, kad Rimantas taps jos gyvenimo žmogumi, nors... Dar metus rašė vienas kitam laiškus, po to Meilutė įstojo į Vilniaus universitetą, Filologijos fakultetą. Naujųjų „vilniečių“ susitikimai tuomet baigėsi vestuvėmis ir apsigyvenimu vyro gimtinėje – Tauragėje. Neilgai trukus, jauna šeima susilaukė sūnaus Andriaus, vėliau – dabar jau studento Simono. Šiemet Meilutė ir Rimantas Parnarauskai minėjo 30 metų bendro gyvenimo sukaktį:

– Dabar Tauragė man – namai, bet reikėjo dešimties metų, kol šį miestą prisijaukinau, o gal jis mane ilgai jaukinosi. Jei šį kraštą lyginčiau su Aukštaitija, tikrai skiriasi regionų charakteriai, žmonės, suvokimas apie vienokius ar kitokius dalykus. Nenorėčiau konkrečiai vardyti esminių skirtumų tarp aukštaičių ir žemaičių, galiu pasakyti tik tiek, kad nėra nė dienos, kad neprisiminčiau kaimo, kuriame gyvenau, žmonių, su kuriais teko bendrauti, draugų. Kai mintimis pakeliauju po Rokiškio rajoną, visada užplūsta šilti jausmai gimtinei, – sako pašnekovė.

Spaudė ranką ne vienam įžymybei

Jau daugiau nei 20 metų pašnekovė darbuojasi Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. Šiandien ši knygų šventove vadinama įstaiga – viena pagrindinių rajono kultūros židinių. Čia – naujos technologijos, rašomi respublikiniai ir tarptautiniai projektai, organizuojami įvairūs renginiai, propaguojantys, populiarinantys spausdintą žodį, rengiamos įvairiausios parodos. Daugelio organizacinių darbų, projektų iniciatorė, vykdytoja ir vedėja – M. Parnarauskienė. Vargu, ar dažnas galėtų pasigirti spaudęs ranką ir bendravęs su profesoriumi Leonidu Donskiu, žurnalistu Algimantu Čekuoliu, poetu Marcelijumi Martinaičiu. Bendravo ji su begale garsių šalies (ir ne tik) poetų, rašytojų, žurnalistų, režisierių, aktorių, kitų menininkų, garsių kraštiečių, šalies šviesuolių. Kasmet organizuoja „Poezijos pavasarius“ Tauragėje, jau ne pirmus metus inicijuoja ir veda bardų vakarus „Prie garažų“, kurie sukviečia šimtus žmonių.

Kaip Meilė susipažįsta su populiariais Lietuvos žmonėmis? Pagrindinė vieta – respublikinė knygų mugė, kiekvieną vasarį rengiama Vilniuje. Ten renkasi beveik visos šalies įžymybės, o Meilutė tiesiog sėkmingai juos „sumedžioja“, anksčiau ar vėliau jie atvažiuoja į Tauragę ir būna pristatyti rajono visuomenei.

Paklausta, koks kultūrinis gyvenimas virė, kai ji dar gyveno Aukštaitijoje, Meilutė pasakoja:

– Rokiškis visada buvo garsus kultūriniais renginiais. Mes su tėvais dažnai važiuodavome į miestą žiūrėti spektaklių, koncertų, važiuodavome ir į didžiuosius miestus, jei tik gaudavome bilietų į įdomesnį renginį. O ir kaime, kur augau, kultūrinis gyvenimas virte virė. Buvo ir kaimo kapela, ir pučiamųjų, ir folklorinis ansamblis, ir teatras. Mūsų kultūros namai bendradarbiavo su Panevėžio dramos teatru ir į iškilmes buvo atvykęs pats Juozas Miltinis. Nuo mažų dienų vaidinau, dalyvavau saviveikloje. Pamenu, kai mokinius veždavo į ekskursijas, išvykos „vinis“ būdavo apsilankyti kuriame nors teatre ar koncerte, – prisimena Meilė.

Užvėrus "valdiškų“ namų duris

Mokanti kelias užsienio kalbas, Meilutė sėkmingai dalyvauja vokiečių, prancūzų bičiulių draugijų Tauragėje veikloje. Mėgsta muziką, ypač džiazą, bliuzą. Gal todėl prieš porą metų jai šovė mintis, kad Tauragės radijuje galėtų vesti laidą apie bliuzą. Radijo savininkai mielai priėmė pasiūlymą ir pakvietė bendradarbiauti. Ir taip jau antrus metus Tauragės radijo eteryje kas savaitę transliuojamos autorinės Meilės laidos „Su Meile apie bliuzą“.

– Nuo pat vaikystės muziką mėgau kiek kitokią, nei buvo įprasta girdėti. Norėdama neišsiskirti iš bendraamžių, sutikdavau su jų nuomone apie atskiras grupes, kurių jie klausėsi. Labai norėjau gauti plokštelių su „Bitlų“ įrašais, klausydavausi Amerikos balso, Liuksemburgo radijo. Pamenu, kaip besiklausydama esu sudaužiusi radiją VEF, nes užsnūdau, – juokiasi Meilutė.

Veikli moteris ne kartą buvo nominuota „Metų žmogaus“ rinkimuose, kategorijoje „Metų moteris“. Per plauką ja netapdavo, bet... artėja kitų metų rinkimai. Stilingos ir elegantiškos M. Parnarauskienės pavardė puikavosi žiniasklaidos organizuotame stilingiausių Tauragės moterų sąraše, kuriame pateko į penketuką.

Kadangi pagal horoskopą Meilutė – žuvis, kas jai gyvenime ir padeda vikriai suktis įvairiuose vandenyse, ji kolekcionuoja jas. Kartą ši kolekcija jau puikavosi viename rajono renginių, kur jos gražuolės buvo puikiai įvertintos.

Pernai M. Parnarauskienė save išmėgino dar viename amplua. Asociacijos „Mažoji scena“ režisierė, seniai pastebėjusi Meilės temperamentą, pakvietė ją kurti pagrindinio vaidmens spektaklyje „Vakarienė su pusdurne“. Per spektaklio premjerą ką tik iškepta aktorė labai jaudinosi, bet savo artimųjų nei bičiulių nenuvylė. Liaupsės, aplodismentai, gėlės buvo didžiausias komplimentas.

Apie tai, kur visada norisi grįžti

M. ir R. Parnarauskų vaikai jau suaugę – sūnus Andrius dirba Norvegijoje, Simonas mokosi Vilniaus Gedimino technikos universitete ir namuose dabar abu tik svečiai, tad savaitgaliai dažniausiai praleidžiami su draugais. Įvairios šeimos, kalendorinės šventės visus dažniausiai suburia Parnarauskų namuose, tad svečius Meilė mėgsta palepinti gurmaniškais patiekalais, geru baltu vynu ir, be abejonės, bliuzo ar džiazo muzika. Dažnai vakarai būna teminiai, kas padeda kurti puikią nuotaiką. Didelio šurmulio Meilutė namuose nemėgsta.

Jei laisvomis nuo darbo dienomis vyras išvažiuoja žuvauti (žvejyba – Rimanto aistra), moteris leidžia sau ilgiau patinginiauti, laiką leidžia su knyga ir mylima kalaite Jore.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.