Raimondos Alysienės nuotrauka
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Pomėgis atgimė per karantiną
Nors Justina miesto vaikas – gimusi ir augusi Tauragėje, ištekėjusi apsigyveno Paegluonio kaime, netoli Batakių.
Paklausta, galbūt potraukis prie meno – iš šeimos, Justina pasakoja, kad jos senelis buvo dažytojas, pats kurdavo trafaretus, be to, gražiai piešdavo. Senelio sesuo labai gražiai siuvinėdavo – sukurdavo didžiausius paveikslus. Tėtis daug metų pynė krepšelius, na, o mama, pasak jos, visada buvo „prie meno“, labai mėgsta gėlės, kuria alpinariumus.
– O aš piešiu nuo mažų dienų, nors jokių piešimo būrelių nelankiau, – pasakoja Justina. – Dar chore dainavau, buvau ir solistė.
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka
Baigusi mokyklą ji įstojo į Kauno taikomosios dailės mokyklą, ten įgijo dvi specialybes – interjero dizaino ir floristikos dekoravimo. Tiesa, darbo pagal specialybę tada negavo, tad liko ūkininkauti su vyru, paskui gimė vaikai, tad dirbti pagal specialybę taip ir neteko. Ir tapybą buvo apleidusi. Paauginusi vaikus ir rasdama vis daugiau laiko sau ji nutarė grįžti prie kūrybos.
– O aš piešiu nuo mažų dienų, nors jokių piešimo būrelių nelankiau, – pasakoja Justina. – Dar chore dainavau, buvau ir solistė.
– Prie tapybos grįžau po 18 metų, karantino metu,– pasakoja ji. – Sūnui padėdavau pasiruošti konkursams, dukra vis prašo padėti ką nors nupiešti, tai ir pačiai atgijo noras kurti. Ir tėvai skatino – sakė: „Justina, kodėl tu apleidai savo darbus? Juk turi talentą“. Tai įkvėpė mane vėl paimti į rankas teptuką...
Justina prisipažįsta – labai norėtų baigti dailės mokytojų kursus, kad galėtų mokyti kitus, galbūt turėti piešimo ar floristikos būrelį.
Kai kiekvienas žiedas – ranka pasiekiamas
Būdama studentė Justina labai mėgo grafiką – jai patiko dirbti su tušu ir pieštuku. O dabar, gyvenant vienkiemyje, kai gamta – miškas, pievos ir laukai – visai šalia, augalai, kiekvienas gėlės žiedas ranka paliečiami, kilo noras atskleisti gamtos grožį tapant ant drobės aliejiniais arba akriliniais dažais.
– Parsineši kokį nors augalą, iš pradžių pasidarai foną, paskui tą augalą stengiesi atvaizduoti, – kaip gimsta paveikslai, pasakoja ji.
Tačiau dauguma paveikslų gimsta tiesiog „iš galvos“: kol nėra fono, ji nežino, ką tapys – fonas tarsi pats pasiprašo, kokio piešinio jam reikia. O atsitinka ir taip, kad fonas išeina toks gražus, kad piešinio nebereikia... Tad ji iš pradžių prisiruošia daug fonų, dauguma jų – reljefiniai, tad džiūsta ilgai. O tada, sumaniusi, ką nori nupiešti, išsirenka tinkamą foną.
Menu „užkrečia“ ir vaikus
Šemekliai ūkininkauja, laiko nemažai gyvulių. Nors gyventi kaime nelengva – darbai veja darbus, moteris prisipažįsta čia atradusi save – buvimas gamtoje jai suteikia sielos ramybę.
– Laiko kūrybai nelabai lieka, – pripažįsta ji, – tačiau kai nori, randi – kol vaikai miega, kol pietūs verda... Aš jo „nuvagiu“ nuo miego, poilsio...
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka
Šemeklių vaikai – dvylikametis Eimantas ir šešerių Meda – nuo mažens linksta prie meno – abu piešia, lipdo. Mama neslepia pasididžiavimo – vaikai ne tik piešia, šoka, dainuoja, bet ir dalyvauja įvairiuose konkursuose. Štai ir Skaudvilės kultūros namuose Vasario 16-osios proga surengtoje mamos tapybos darbų parodoje puikavosi Eimanto lipdiniai iš modelino, Medos piešiniai ir netgi tėčio Tomo medžio drožiniai.
Kiekviena paroda – vis turtingesnė
Pirmieji Justinos darbus pamatė batakiškiai – trylika jos paveikslų puikavosi užpernai per Onines surengtoje parodoje, pavadintoje „Žiedų alėja“.
Plėtojantis kūrybai ir tobulėjant jos darbus pastebėjo Šakių rajono Sintautų bendruomenė. Ten surengtoje parodoje „Sustok akimirkai“ dalyvavo 21 Justinos paveikslas.
Vėliau – dar viena paroda, surengta per knygos pristatymą, – joje buvo eksponuojami 35 darbai.
Praėjusią vasarą per Šv. Onos atlaidus Batakiai vėl gėrėjosi Justinos darbais. Ilgai svarsčiusi, koks pavadinimas labiausiai apibūdintų šįkart spalvingesnius ir ryškesnius jos kūrinius, J. Šemeklienė nusprendė pavadinti ją „Gamtos spalvos“. Ta pati paroda Vasario 16-osios proga buvo eksponuojama ir Skaudvilės kultūros namuose.
– Esu be galo dėkinga Skaudvilės kultūrinio darbo organizatorei Rasai Bartkuvienei, Batakių kultūrinio darbo organizatorei Daliai Juščienei už palaikymą, paskatinimą dalyvauti ir pagalbą ruošiantis parodai, – teigia J. Šemeklienė.
Justiną džiugina ir ateities planai – rudenį numatyta jos darbų parodą surengti Šilalėje, bus paroda ir Eidintuose, o kažkada vėliau – ir Tauragėje.
Raimondos Alysienės nuotrauka
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki
UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą
Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž
Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"
Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED Gegužės 10 dieną, še&sca
Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą. https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.
Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė
Tauragės rajono savivaldybė žengia dar vieną svarbų žingsnį siekiant klimato neutralumo – mūsų savivaldybei suteiktas Europos Sąjungos Klimato neutralumo misijos (EU Mission Label) ženklas. Šis įvertinimas patvirtina ambicingus klimato veiksmų planus ir atveria naujas galimybes investicijoms bei tarptautiniam bendradarbiavimui. Taura
Britų nuotykių simbolis, prekės ženklas, Defender žengė svarbų žingsnį pasirengimo link, siekiant debiutuoti Pasaulio ralio–reidų čempionate (W2RC) – atliktas pirmasis prototipo Defender Dakar D7X-R bandymas Maroke, taip pat paskelbti du elitiniai lenktynininkai. Keturiolika kartų Dakaro ralį laimėjęs Stéphane’as Peterhans
Gegužės 23, 24 ir 29 dienomis, minint „valso karaliaus“ Johanno Strausso jaun. 200-ąsias gimimo metines, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys Lietuvoje pirmą kartą statomą operetę „Tūkstantis ir viena naktis“. Operetės siužetas nukels į rytietiškų pasakų pasaulį, kur meilė, kaip ir dera operetėje, triumfu
Gegužės 9 dieną, 17.30 val. Klaipėdos profesionalaus meno galerijoje „Lyceum“ (Danės g. 9) atidaroma žymaus Lietuvos skulptoriaus, dailininko Regimanto Midvikio (1947–2015) kūrybos paroda „Pastelinis džiazas“, kurioje bus pristatomos menininko sukurtos pastelės, įkvėptos džiazo ir pajūrio kraštovaizdžio ritmų. M