Irina: „Žinoti smagu, o papasakoti kitiems – dar smagiau“
Įkelta:
2023-12-18
Nuotrauka
irina
Nuotraukos autorius:
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Irina Kopenhagoje (Danija)

 

,
Nuotrauka
irina
Nuotraukos autorius:
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Graikijoje

 

,
Nuotrauka
irina
Nuotraukos autorius:
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Norvegijoje

 

Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?

– Anksčiau mėgai kolekcionuoti kalendoriukus. Ar tebesidomi tuo, o gal kolekcionuoji ką nors kita?

– Oi, kalendoriukai – praeitis. Na, paprasčiausiai jiems nebeskiriu dėmesio. Be abejo, jie niekur nedingo, pasitaikius progai vis prigriebiu kokį, bet jie giliai paslėpti. Bet kokiai kolekcijai reikia dėmesio, o aš tam kol kas neturiu laiko. Tad keli šimtai kalendoriukų saugiai padėti ir laukia savo laiko. Tikiuosi. Naujų kolekcijų neturiu dar ir todėl, kad nebenoriu apsikrauti daiktais. Kam? Mes ir taip esame sudaiktėjusios vartotojiškumo aukos. Jau keletą metų stengiuosi nebeapsikrauti. 

– Pamenu, kad mėgsti knygas, rankdarbius. Kokių dar pomėgių turi? Kuris iš jų svarbiausias ar įdomiausias tau pačiai?

– Knygos taip ir liko pomėgiu, lydinčiu mane visą gyvenimą. Tiesa, dabar jau kiek kitokia forma. Prieš keletą metų sąžiningai išsivaliau knygų lentynas ir pasilikau tik tas knygas, kurias noriu turėti ir galbūt dar kartą perskaityti, arba mėgiamų rašytojų knygas. Tuomet kelis šimtus knygų padovanojau vienam vaikinukui, skaitančiam ne tik lietuviškai. Atlaisvinusi vietą naujoms knygoms, vėl pirkau ir skaičiau be atvangos, kol supratau, kad ir tos naujos knygos reikalingos tik man – mano vaikams jų nereikės. Todėl pradėjau kasmet dovanoti knygas mokyklos, kurioje dirbu, bibliotekai. Dovanodavau po kelias dešimtis knygų. Na, o šiuo metu, nors dar tebeturiu nemenką krūvelę neskaitytų popierinių knygų, perėjau prie audio knygų. Priežastis labai paprasta – regėjimas. Jis silpsta. Raidės knygų puslapiuose pradeda lietis. Iš pradžių buvo sunku pereiti prie tokio formato. Bet jau klausydamasi antrosios ar trečiosios knygos supratau, kad man tai priimtina „skaitymo“ forma – išmokau klausytis ir girdėti. Dabar jau vis sunkiau prisiversti ir paimti į rankas popierinę knygą, nors vilties dar turiu, kad kada nors uosiu tą nuostabų popierinės knygos kvapą. Kiekvieną savaitę taip „perskaitau“ po keletą knygų. Beje, tai labai patogu. Klausausi kelionėse, gamindama ar tvarkydamasi. Sakysit, nesukoncentruoju dėmesio nei į knygą, nei į tuo metu atliekamą darbą? Nieko panašaus – išmokau. Ir dabar jau sunkiai bemoku, tarkim, indus plauti ar gaminti nesiklausydama kokios knygos. Be abejo, reikia klausymosi įgūdžių, tačiau aš juos išsiugdžiau dar dirbdama laikraštyje. Juk pradėjau dirbti dar tuo metu, kai diktofonu nelabai ir naudojomės. Tada mokėjome ne tik klausytis, bet ir girdėti bei atsiminti, pasižymėdami popieriuje tik pagrindinius faktus ar įdomesnius akcentus.

Na, nors regėjimas ir tapo savotiška kliūtimi, bet rankos visuomet turi būti kažkuo užimtos, todėl  rankdarbiai liko mano gyvenime, tik pasikeitė apimtys – nebemezgu, nebeneriu didelių mezginių, pasitenkinu kokiomis kojinėmis, megztais papuošalais. Atsimenu, taip buvo ir mano mamai – visą gyvenimą siuvusi ir mezgusi, ji ėmė ir atsisakė visko ir dėl tos pačios priežasties – jautė diskomfortą dėl silpstančio regėjimo. Deja, tenka panaudoti tokią nuvalkiotą frazę – amžius daro savo.

Kai rankos užimtos, galiu ir knygų klausytis, ir serialus žiūrėti. Taip taip, serialus. Na, ne tas „muilo operas“, bet gerus detektyvinius, komedinius, istorinius ir dokumentinius. Viskas priklauso nuo nuotaikos. Mėgstamiausi? „The Crown“, „The Big Bang Theory“, „Young Sheldon“. 

– Didelę dalį tavo laisvalaikio užima kelionės. Papasakok apie tai. Kiek šalių esi aplankiusi, kurios paliko didžiausią įspūdį, kur dar norėtum ar planuoji nukeliauti?

– Keliauju ir keliausiu tol, kol leis sveikata. Pradėjau būdama devynių mėnesių, kai tėvai dar gūdžiais 1970 metais pirmą kartą mane skraidino, o paskui ilgai autobusu vežė iš Rusijos gilumos į Tauragę. Iki baigdama vidurinę mokyklą buvau „išmaišiusi“ buvusią šalį, dabar gi keliauju po kitas pasaulio dalis ir šalis. Nors kartais atrodo, kad nuolat kažkur važiuoju, iš tiesų taip nėra. Ilgesniam laikui galiu išvykti tik atostogų metu, o likusios kelionės tokios trumputės, dažniausiai savaitgalinės. Ir šalių apkeliauta ne tiek jau ir daug. Kaip rodo viena kelionių programėlė, tik dvidešimt septyni procentai pasaulio teritorijos. Esmė ta, kad neretai sugrįžtu į tas pačias vietas, tas pačias šalis. Na, pavyzdžiui, kad ir kaimyninė Lenkija. Kažkada bežiūrinėdama jos žemėlapį (turiu tokią žemėlapių žiūrinėjimo aistrą) pradėjau ieškoti vietų, kuriose dar nesu buvusi. Mintyse tada skaičiavau: „Čia buvau, ir čia buvau, ir čia buvau, ir čia buvau“. Kol supratau, kad Lenkijoje per pastaruosius kokius dvidešimt penkerius–trisdešimt metų lankytasi šimtus kartų, iššniukštinėti jos kampeliai ir užkampiai. Va, ir atrodo, kad keliauju daug, o iš tiesų vis ten pat sugrįžtu (juokiasi – aut. past.). Praėjusiais metais aplankytos devynios šalys, šiemet – tiek pat, bet naujų šalių – vos viena kita. 

Esu labai lengvai pakylantis žmogus. Man gali iš vakaro paskambinti, pakviesti kažkur važiuoti ir, jei tik būsiu neužimta, kitą dieną aš jau važiuoju. Man nereikia daug daiktų, moku apsieiti su minimumu. Aišku, su amžiumi norisi vis daugiau komforto, poilsio. Kažkada sakydavau, kad poilsinės kelionės – ne man, man reikia veiksmo, pažinimo, darbo smegenims ir kojoms. Dabar jau nesu tokia kategoriška. Pavyzdžiui, šiemet su dukra viešėdamos Juodkalnijoje keliavome jau tik kas antrą dieną. Pasilikdavome laiko pasivaikščioti prie jūros, pagulėti prie baseino, atsipalaiduoti. 

Sunku įvardinti mėgstamiausią šalį. Jau po dienos kitos kiekvienoje šalyje jaučiuosi kaip namie – esu labai lengvai pritampantis žmogus. Gerai jaučiuosi ir pietų šalyse, ir šiaurinėse. Prieš mėnesį grįžusi iš komandiruotės pietuose iškart nusipirkau bilietus į vieną iš Šiaurės šalių.

– Ką tau, o ir bet kuriam žmogui duoda kelionės?

– Mano gyvenime, ko gero, pagrindinis žodis – laisvė. Man jos reikia nuolat, esu sunkiai į rėmus įspraudžiamas žmogus. Kartais stengiuosi paklusti toms išgalvotoms (neretai – subjektyvioms, kai nurodinėjama, kaip ir su kuo bendrauti, kaip kalbėti, netgi kaip įtikti, kada nusišypsoti) normoms, bet ilgai neištveriu, todėl... išvažiuoju. Tad kelionės man – laisvė. Lai tai būna trijų dienų laisvė, bet man to užtenka, kad galėčiau nuleisti garą ir vėl sugrįžti į kasdienybę. 

– O kaip tavo gyvenime šalia pagrindinio darbo atsirado gido profesija? 

– Pamažu ir natūraliai (šypsosi – aut. past.). Visą gyvenimą domėjausi istorija. Istorike netapau, nors buvau įstojusi studijuoti šią specialybę. Taigi prie pomėgio keliauti pridedi domėjimąsi istorija, geografijos žinias, tėvelio įskiepytas nuo vaikystės, įprotį vos ne nuo gimimo skraidyti lėktuvu. Visame tame šiupinyje savaime ir išsirutulioja noras ne tik pačiai pažinti, bet ir kitiems papasakoti tai, ką žinau. O pasakoti istorijas aš tikrai moku (juokiasi – aut. past.). 

Kažkada vienas kelionių organizatorius pasiūlė išklausyti gidų kursus ir keliauti su juo. Tuomet atsisakiau – kursai tik didmiesčiuose, po darbo valandų, o ir įsipareigoti nenorėjau. Jei jau kažką daryti, tai geriau būti laisvai samdomu freelanceriu. Bet mintis kažkur smegenų užkaboriuose liko.  Ir, ko gero, turiu būti dėkinga pandemijai ir kovidui, dėl kurių mano gyvenimas ir vėl pasuko reikiama linkme. Kai likimas (liga) įspiria į šikną, aš pradedu vėl stipriai judėti, spurdėti, nes tik tai padeda neprarasti nuovokos ir nepasiduoti. Praėjusios vasaros pabaigoje taip ir atsitiko, teko vėl dažnai važiuoti pas onkologus. Supratau – esu pernelyg nurimusi, nebetobulėju, nebesimokau. Reikia vėl daryti tai, ko noriu, pildyti savo svajones. Na, o kokia mano pagrindinė svajonė? Ji amžina – keliauti. O kodėl nepamėginus suderinti noro keliauti, noro mokytis ir noro pasakoti istorijas? Užteko pagalvoti, kai po kelių dienų feisbuke užmačiau Šiaulių turizmo informacijos centro organizuojamus nuotolinius gidų kursus. Ir dar už juokingą kainą. Akimirksniu paskambinau, pasiteiravau dėl „neteisingos“, mano nuomone, kainos ir užsiregistravau. Taip prasidėjo mano nauji mokslai, teikę begalinį malonumą. Pavasarį išlaikiau baigiamąjį egzaminą – pravedžiau ekskursiją Tauragėje ir gavau pažymėjimą, kuris man suteikė daugiau pasitenkinimo nei turimi bakalauro ar magistro diplomai. Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje (ji reglamentuoja gidų veiklą) išsiėmiau gido licenciją, įregistravau individualią veiklą ir pradėjau dirbti. Tiesa, tai dažniausiai darau tik savaitgaliais arba po darbo valandų, bet darbo tikrai pakanka. 

– Dažnai vedžioji turistus po Tauragę. Kuo tave žavi mūsų miesto istorija? Galbūt kuri nors miesto vieta tau ypač svarbi?

– Kol mokiausi kursuose, planavau, kad važiuosiu su turistais kur nors toliau, bet... Keliauti galiu tik ne pagrindinio darbo metu. Vadinasi, atostogų metu arba savaitgaliais. O kada tuomet ilsėtis? Patikėkite, lydėti grupę į užsienį – itin sunkus darbas, juk esi atsakingas už kelias dešimtis žmonių. Tada ir nutariau, kad turiu ką parodyti atvykstantiems turistams ir Tauragėje. O į užsienį pati vyksiu tik ilsėtis, pasisemti to reikalingo laisvės gurkšnio.

Mieste turiu du maršrutus. Vienas – tradicinis, pažintinis po miestą, kitas – Tauragės žydų vietomis. Antrasis gimė visai netikėtai. Paskambino iš Tauragės turizmo informacijos centro ir paprašė pravesti ekskursiją žydiškomis Tauragės vietomis rusų kalba iš Izraelio atvykstantiems turistams. O man jokio skirtumo, kuria kalba vesti ekskursiją. Pažadėjau ir pravedžiau. 

Mėgstamiausia Tauragės vieta – Prezidento gatvė. Tam yra kelios priežastys. Viena – tai tikrai sena miesto gatvė, ji beveik nenukentėjo Antrojo pasaulinio karo metais, joje gyveno daug įdomių Tauragės (ir ne tik) asmenybių, per beveik du gatvės egzistavimo šimtmečius čia buvo įsikūrę nemažai įstaigų, įstaigėlių, bendruomenių ir, pagaliau, mano vaikystė praėjo istorinėje šios gatvės atkarpoje. Ir ne šiaip sau praėjo, o su prosenelės, kuri mane augino, pasakojimais, atsiminimais, kaimynų gyvenimais, viešnagėmis giminaičio gydytojo Mečislovo Norkaus namuose, žaidimais ir čiuožyklomis laidojimo namų vietoje. Šioje gatvėje aš mokiausi lietuvių kalbos, kai tėvai mane atvežė į Tauragę, nes norėjo, kad eičiau į lietuvišką mokyklą, šioje gatvėje išmokau skaityti lietuviškai, šioje gatvėje pradėjau lankyti mokyklą, šioje gatvėje mane gąsdino vaiduokliais Šubertinės kieme (neleisdavo ten eiti), šioje gatvėje išmokau atskirti, kada ir koks dūdų orkestras groja laidotuvėse, šioje gatvėje paslapčia mane krikštijo prosenelė, šioje gatvėje mano trejų metų sesuo, atsisėdusi ant akmenėlio prie namo kampo, rinkdavo iš praeivių vaikiškas paskalas ir... saldainius. Ir šitoje gatvėje tebestovi mano svajonių namas. Tai gatvė, kurioje vos ne prie kiekvieno namo galiu pasakoti istorijas.

Manęs dažnai pažįstami klausia, ką tokio aš rodau ir pasakoju ekskursijos metu, negi yra ką čia rodyti? Taip, mes ne Roma ir ne Atėnai, ir net ne kokia Klaipėda. Bet miesto istorija tikrai įdomi. Jau vien tai, kad miestas kaip feniksas kelis kartus prisikėlė iš pelenų, yra įdomu. Degė, griuvo, kėlėsi ir gražėjo. 

– Įspūdingiausios Tauragės istorijos detalės. Kokios jos?

– Kiekvienam savo. Tačiau galiu paminėti tai, kas labiausiai patinka keliaujantiems su manimi. Pasakoju keletą istorijų, kurios nėra niekur užrašytos. Viena susijusi su kolegės seneliu partizanu, kurio oficiali žūties vieta žinoma, o palaidojimo vieta – ne. Pasirodo, kolegė ir jos šeima visą gyvenimą žinojo, kur jos senelis palaidotas. Tik sovietiniu laikotarpiu apie tai negalėjo prasitarti, o vėliau niekas artimųjų ir neklausė. Kaip bebūtų keista, paklausė manęs. Na, o aš, žinodama giminystės ryšius, kolegės ir pasiteiravau. Ji atsakė paprastai ir aiškiai. Dabar žinau jau ne tik aš. O turistams tokia istorija tampa skaudžiu liudijimu.

Kita istorija – dabar vis populiarėjanti Nepriklausomos Lietuvos žvalgės Marcelinos Kubiliūtės gyvenimo istorija. Ji susijusi ir su Taurage. Žinodama, kur ir ką ji veikė Tauragėje, prisimindama savo prosenelės pasakojimus, suvedžiau galus ir beveik tiksliai žinau, kur ši moteris vienu laikotarpiu gyveno Tauragėje. Stovėdama prie šio namo, papasakoju ne tik apie namo gyventojus, savo laiku žinomus mūsų mieste, bet ir apie M. Kubiliūtės gyvenimą. 

– Prieškariu mūsų mieste gyveno labai daug žydų. Daugelio jų likimas tragiškas. Ar daug dėmesio tam skiri, pasakodama turistams apie Tauragę?

– Tikrai nemažai. O kitaip ir neįmanoma. Juk žydai Tauragėje gyveno kelis šimtmečius, savo laiku jie sudarė didžiąją miesto gyventojų dalį. O tarpukariu ši bendruomenė labai prisidėjo prie miesto gerovės kūrimo, ekonomikos kėlimo. Pasakoju ir apie tragišką mūsų miesto daugumos žydų gyvenimo pabaigą, apie bendruomenės sunykimą ir apie tai, kad dabar jų Tauragėje nėra nė vieno.

O jei jau pravedi ekskursiją vieniems žydams, žinok, jų bus daugiau. Pirmiausia, jie perduoda informaciją vienas kitam labai greitai. Antra, su manimi jie gali susikalbėti be vertėjo. Didžioji jų dalis – litvakų palikuonys, emigravę užsienin sovietiniu laikotarpiu, todėl puikiai kalbantys rusiškai. Užteko vienam trečiosios kartos litvakui iš San Francisko užsukti porai valandų į savo protėvių namus – Tauragę ir jau pasipylė ekskursijų užsakymai kitų metų... rugpjūčiui.

– Žinau, kad daug žinai apie žydų tradicijas, papročius, gyvenimo būdą, net esi vedusi edukacijas apie tai mokiniams. Kuo tai tave žavi?

– Įdomi tauta, savita tauta, netgi galima sakyti, paslaptinga tauta. Na, o kam neįdomios to paslaptys? Man – labai įdomios. Viskas prasidėjo nuo, mano nuomone, vieno iškiliausių lietuvių rašytojų Grigorijaus Kanovičiaus knygų. Kai jo knygų nebeužteko, ieškojau informacijos, gilinausi, analizavau. Turiu nemažai knygų apie šios tautos papročius, tradicijas, gyvenimą, dalyvauju mokymuose. 

Ši tauta visuomet buvo šalia mūsų, ji – mūsų istorijos dalis. Ar įdomūs tie mano pasakojimai, manau, geriau papasakotų mokiniai, kuriems vedžiau tokias istorijos pamokas. Neretai vaikams tampa naujiena, kad žydų naujieji metai minimi rudenį ir skaičiuojami nuo pasaulio sukūrimo, kad mūsų mėgiami tarkiniai blynai – tai žydiškos latkės, kad nemažai lietuviškos virtuvės patiekalų atkeliavo iš žydų virtuvės, kad Tauragėje visas kvartalas kažkada buvo apgyvendintas vien tik žydų, kodėl vienas miesto kvartalas vadinamas žydkapiais ir kad jame iki šiol tebestovi kadišo pastatas. Ne tik mūsų mokiniai, bet ir atvykę žydai nustemba, kai išgirsta, kad pasaulinio garso rašytojo Selindžerio šaknys Tauragėje. 

Ir tam, kad suvoktų šiandieninį pasaulį, mokiniai turi žinoti daktaro Šapyro gyvenimo ir mirties istoriją, aplankyti paminklą Antšunijų kaime, išgirsti, kuo vertėsi ir kaip gyveno šios tautos atstovai Tauragėje. O mano darbas – pasakoti tas istorijas.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu.