Tauragės žinios logotipas
Jis grįžta!

Valdo Latožos nuotraukos

Jis grįžta!

Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.

- Kairė ranka dar visiškai paralyžiuota, kairę koją kiek geriau valdau, paeinu truputį, bet galva juk gerai dirba, - patikino Eugenijus. – Paprašė manęs konsultuoti vaikus su negalia, specialiaisiais poreikiais ir sutikau. Dirbsiu su visais, juk ir sirgdamas sulaukdavau sunerimusių tėvų skambučių, prašančių pagalbos. Tačiau galėjau tik patarti.

Gydytojas tikino, kad jam pačiam dabar labai svarbu išeiti iš namų, kažką dirbti.

Prieš beveik ketverius metus gerbiamas ir mylimas pediatras patyrė insultą. Sunkus hemoraginis insultas, niekad aukštu kraujospūdžiu nesiskundusį vyrą, ilgam paguldė į ligos patalą, o vėliau išrovė iš įprastos kasdienybės.

- Tik po dviejų mėnesių pradėjau suvokti, kas atsitiko, - pasakojo E. Margis. – Po mėnesio reanimacijoje neprisiminiau nei kas atsitiko, nesupratau nei kas aš esu, nei su kuo, nei kas aplink mane. Gulėdamas Kauno klinikų Nervų skyriuje iš pradžių mačiau tik baltą šviesą tolumoje ir šešėlius. Na, ne tunelyje, o tokią ryškią, kaip per langą. Negalėjau pajudinti nei kojų, nei rankų. Negalėjau ryti, buvau maitinamas per tracheostomą. Tik vėliau draugė papasakojo, kas atsitiko. Po gydymo Kaune sekė reabilitacija Palangoje, kur pagaliau supratau, ką aš galiu ir, aplamai, kad galiu kažką daryti. Pradėjau judėti su vaikštyne, kurią vadinau „drakono nagais“. Oi, reikėjo man įspirti į šikną, kad pradėčiau judėti, netingėčiau. Tačiau labai norėjau grįžti į gyvenimą, į Tauragę.

Eugenijus prisiminė, jau būdamas Palangoje labai norėjo apkabinti visą Tauragę.

- Aš ir dabar noriu, tik kol kas viena ranka tai galiu padaryti, - net kelis kartus pokalbio metu pakartojo gydytojas. - Esu be galo dėkingas begalei žmonių, kurie man nuoširdžiai padėjo: operavo, gydė, slaugė, palaikė moraliai ir finansiškai. Galėčiau išvardinti šimtus žmonių. Jų dėka esu čia, o juk tiek nedaug betrūko, kad būčiau išėjęs.

Sulaukęs žmonių paramos, Eugenijus panoro kovoti už savo gyvenimą, nepasiduoti. Grįžus į Tauragę, padedamas kineziterapeuto Arūno Vladičkos, žengė pirmuosius savarankiškus žingsnius.

- Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės dėka man buvo įrengtas „stadionas“, - juokavo Eugenijus. – Na, aišku, kad ne stadionas, o nuolydis iš laiptinės ir ranktūriai, į juos įsikibdamas ir pradėjau savarankiškai vaikščioti. Dabar jau pusę namo apeinu.

- „Pasodino“ ant dietos – sultiniai, paukštiena, silkė, žuvis, numečiau dvidešimt penkis kilogramus, dar ir dabar kiaulienos negaunu, - toliau juokavo E. Margis. – Vanduo ir kefyras, na, kartais ir kavos leidžia išgerti, o ji man labai skani ir nuotaiką pakelia.

Bet Eugenijus rado kitokį būdą savo emocijoms išreikšti. Jis kuria. Pasideda ant „gyvos“, kaip jis sako, dešinės kojos sąsiuvinį ar planšetę ir rašo. Ką? Eiles, apsakymus, miniatiūras. Net į literatų klubą buvo priimtas. Ir keletas Eugenijaus Margio kūrinių jau greitai pasirodys tauragiškių literatų almanache.

Paklaustas ar šis pomėgis atsirado po ligos, gydytojas sakė, kad literatūra jį viliojo dar nuo paauglystės. Jau tuo metu nemažai rašydavo, jo kūriniai buvo spausdinami žurnale „Moksleivis“. Dėl šio savo pomėgio laisvai reikšti mintis, net į tuometinį Medicinos institutą iškart negalėjo įstoti.

- Gavau dvejetą iš lietuvių kalbos egzamino, - prisimena Eugenijus. – Vėliau man parodė mano rašinį. Pasižiūriu, o jame nei vienos klaidos. Tik va raudonai net keliose vietose pabrauktos tos mintys, kur aš kitaip mąsčiau ar pernelyg dažnai vartojau žodį „Lietuva“.

Pasirodo, dar ir į egzaminus būsimasis studentas atėjo be komjaunuolio ženklelio atlape. Dėl to kitokio mąstymo ir vėliau, jau būnant studentu, teko nukentėti. Bet, Eugenijus sako, kad stengiasi to neprisiminti ir pykčio nelaikyti:

- Laikausi nuostatos, kad pyktis, tai kelias - į niekur.

Jau aštuntoje klasėje E. Margis žinojo, kad bus pediatru, tad pasirinktas kelias jam neatrodo sunkus.

- Praktiškai gyvenau ligoninės skyriuje, - prisimena gydytojas. – Kitaip ir negalėjau elgtis. Juk vaiką reikia gydyti dabar, o ne rytoj, nes rytoj jau gali būti per vėlu. Ir visi buvo įsitikinę: Margis dirba, na ir lai dirba. Bendravau su vaikais, su jų tėvais ir jaučiausi labai puikiai, bet, matyt, organizmas neatlaikė. Dabar jau suprantu, kad nelabai savęs žiūrėjau.

Vedamas tokių minčių, Eugenijus, lyg perspėjimą kitiems rašo knygą, kurią sąlyginai yra pavadinęs „Žmogus, kurį išgydė insultas“. Tad vyro dienotvarkė dabar yra gerokai pasikeitusi. Dalį dienos jis sportuoja, dalį dienos - kuria, randa laiko ir mokslams. Taip taip, Eugenijus, mokosi.

- Man atsiunčia paskaitų įrašus, aš juos žiūriu, klausausi, juk medicina nestovi vietoje, reikia neatsilikti ir tobulėti savo srityje. Einu į priekį, man to reikia. Juk gyvename dėl vaikų, dėl savo ateities, tad ir gydyti tą ateitį reikia atitinkamai.

Smagus buvo pokalbis su Eugenijumi Margiu. Pakalbėta įvairiomis temomis: apie tai, kaip lietuviai myli gyvūnus ir kaip nemyli vaikų, apie tai, kaip mūsų gyvenimą keičia technologijos, apie karą Ukrainoje, apie įdomias, jo sugalvotas taikos akcijas, kurios kol kas dar neįgyvendintos, bet tikrai vertos dėmesio, apie klimato kaitą. Na, kaip sakoma, kalbos buvo lyg vandens.

Bet apie visą kitą vėliau. Kai susitiksime. Dabar gi pasidžiaukime ta žinia, kad jis pradeda savo veiklą, kad vėl galėtų, kaip sakė pats straipsnio herojus, paskleisti gerumo debesį virš miesto, kad galėtų tauragiškius artimiausioje ateityje apkabinti abiem rankom.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

TOP 5 vietos, kuriose galite išbandyti savo sėkmę kelionėse

Kelionės – tai ne tik puiki galimybė pamatyti pasaulį, bet ir proga patirti įspūdžių, susijusių su sėkme ir netikėtumais. Kartais užtenka vieno drąsaus žingsnio ar sprendimo, kad kelionė taptų ne tik nuotykiu, bet ir įsimintina laimėjimų istorija. Šiame straipsnyje pristatome penkias išskirtines vietas, kuriose galite išb

2025 metų biudžetas: padidės dirbančiųjų pajamos, senjorai sulauks didesnių pensijų, ūgtels ir kitos išmokos

Valstybės, savivaldybių bei „Sodros“ biudžetai jau patvirtinti, tad aišku, kaip gyvensime 2025 metais. Socialinės apsaugos ir darbo srityje svarbu žinoti, kad kitąmet augs senatvės, negalios ir netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijos, tikslinės kompensacijos žmonėms su negalia, vienišo asmens i&scaro

Sausį „Sodra" mokės po indeksavimo padidintas pensijas

Nuo kitų metų „Sodra" mokės po indeksavimo padidintas pensijas. Pirmiausia, sausio mėnesį, didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, negalios pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, m

Naujosios bibliotekos direktorės laukia dideli iššūkiai

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės konkursą laimėjo Žaneta Maziliauskienė – Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, visus metus laikinai vykdžiusi direktorės funkcijas. Naujas pareigas ji pradės eiti nuo sausio 2 dienos. „Šiandien rašau  pareiškimą a

Vasaros iššūkiai: kaip tinkamai prižiūrėti padangas, kad jos tarnautų ilgiau?

Vasarą padangos patiria įvairių išbandymų – nuo aukštos temperatūros iki ilgų kelionių dideliu greičiu. Netinkama priežiūra gali lemti greitesnį jų dėvėjimąsi, o tai ne tik sumažina saugumą, bet ir reikalauja papildomų išlaidų. Tinkamai prižiūrėdami padangas galite prailginti jų tarnavimo laiką ir užtikrinti geresnį sukib

Nutarta: miestas nori susigrąžinti puošniausią pastatą Tauragėje

Trečiadienį Tauragės rajono taryba pritarė visuomenės susižavėjimo sulaukusiai idėjai savivaldybės administracijai įsigyti šiuo metu privačiose rankose esantį Tauragės banko pastatą. Priimtas sprendimas pradėti procedūras siekiant įvertinti galimybę pirkti šį istorinį pastatą už konkrečią kainą, kurią atskiru sprendimu dar turės priim

Kokios yra kadastrinių matavimų taisyklės?

Kadastriniai matavimai – svarbus procesas, leidžiantis nustatyti nekilnojamojo turto ribas, tikslų plotą ir kitus reikšmingus parametrus. Lietuvoje šie matavimai atliekami pagal griežtai reglamentuotas taisykles, kurios užtikrina tikslumą ir atitiktį teisės aktams. Kas yra kadastriniai matavimai? Tai procesas, kurio metu atlie

Kur keliauti su mažu biudžetu?

Kelionės su mažu biudžetu dažnai laikomos kompromisų pilnu išbandymu, tačiau tai nėra tiesa. Jei mokate planuoti ir žinote, kur ieškoti, galite atrasti daugybę nebrangių, tačiau puikių kelionių krypčių. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų ir rekomendacijų, kur keliauti, kad sutaupytumėte, bet kartu patirtumėte nei&scar

Pokyčiai Tauragės rajono savivaldybės taryboje

Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Tauragės savivaldybės tarybos narės Rimos Bandzinaitės-Latožienės prašymą atsistatydinti ir pripažino tarybos nario įgaliojimus nutrūkus nesuėjus terminui. R. Bandzinaitę-Latožienę Tauragės savivaldybės taryboje pakeis Liberalų sąraše pirmoji tarybos nario mandato negavusi kandidatė Sonata Jurgil

ALFONSAS ČEPAUSKAS: „Dar esu ir kažką veikiu nors „apsisukimai" sumažėjo“

Visada džiaugiuosi, kai parašo dailininkas, kraštietis, Tauragės Garbės pilietis, apdovanotas Tauragės apskrities garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“ Alfonsas Čepauskas. Jo neišmatuojamoje ir neaprėpiamoje kūrybos versmėje visada randama naujienų. Ar tai būna nauji dailės, grafikos darbai, ar skulptūros

Tradicijų puoselėjimas advento ir kalėdiniu laikotarpiu

Etninės kultūros globos taryba savivaldybių kultūros ir švietimo skyriams išsiuntė raštą, kuriame raginama puoselėti lietuviškas tradicijas advento ir kalėdiniu laikotarpiu. Jame atkreipiamas dėmesys, kad Lietuva pasižymi ypač turtingomis ir išskirtinėmis kalendorinių švenčių tradicijomis. Jų puoselėjimą i

Stipraus vėjo verčiami medžiai laidus nutraukė tūkstantyje šalies vietų

Pirmadienį gūsingo vėjo išversti medžiai ir nulaužtos šakos pridarė nemažai žalos tinklui. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, iš viso yra daugiau 1000 pažeistų tinklo vietų, kur reikia atlikti remonto darbus. Padarinius operatyviai šalina daugiau kaip 200 brigadų, tačiau darbus sunkina tebe&