Įgyvendinti seną svajonę paskatino ...karantinas
Įkelta:
2021-04-10
Nuotrauka
siuvėja
Aprašymas

Lina Babilienė įgyvendino seną savo svajonę – atidarė siuvyklėlę. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
siuvėja
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
siuvėja
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.

Įgyvendino seną svajonę

Savo siuvimo studiją Lina atidarė per karantiną, sausio 4-ąją – mat siuvimo salonams, drabužių taisykloms tada buvo leista dirbti. Iki tol 18 metų ji dirbo siuvyklėlėje prie audinių parduotuvės, į kurią žmonės dažniausiai atnešdavo pataisyti drabužius. Kai dėl karantino parduotuvė buvo uždaryta, dirbti nebegalėjo ir siuvykla. Sėdėti namuose Lina nepanoro ir ėmė ieškoti, kur galėtų atidaryti savo siuvimo studiją, mat ją turėti buvo sena svajonė. Radusi patalpas miesto centre labai apsidžiaugė: jos gana erdvios, šviesios, tačiau tuo pačiu ir jaukios. 

Paklausta, ką patartų pradedantiesiems verslininkams, svajojantiems apie savo verslą, tačiau besibaiminantiems, kad nepavyks, ji skatina nieko nebijoti:

– Drąsiai siekite savo svajonės! Jei nepabandysite, niekada ir nesužinosite, ar pasiseks. O labai norint ir daug dirbant viskas įmanoma!

Teko nemažai investuoti

Dabar ji prisipažįsta į darbą kasdien einanti kaip į šventę.

– Nors studiją atidarau nuo devintos, ateinu čia gerokai anksčiau, – prisipažįsta ji. – Tiesiog man gera čia būti. O ir darbų turiu per akis.

Tai akivaizdu – lentynos ir stalai nukrauti įvairiaspalviais audiniais, kabykloje puikuojasi jau pasiūtų drabužių, mat čia jų galima ir įsigyti gatavų, ne tik pasisiūdinti.

Žinoma, atidaryti savo studiją nebuvo taip paprasta kaip burtų lazdele mostelėjus – teko nemažai investuoti: Lina įsigijo tris brangias siuvimo mašinas, atliekančias skirtingas operacijas, baldus – didžiulį sukirpimo stalą, lentynas ir visa kita. Nusipirko ir šiek tiek audinių – kad turėtų ką klientėms pasiūlyti, o atėjus į galvą modelio idėjai – ir pasiūti. 

Šalia siuvimo studijos yra kirpykla ir batų taisykla. Kaimynyste Lina džiaugiasi – su šalia dirbančiomis moterimis ji puikiai sutaria, be to, ilgas valandas dirbant vienai smagu padaryti pertraukėlę ir su kaimynėmis atsigerti kavos. 

Siūti mėgo nuo vaikystės 

Lina – šilutiškė, į Tauragę ją atvedė meilė. Klaipėdoje baigusi siuvėjų mokyklą, ji atsikraustė į Tauragę ir visus 18 metų pradirbo audinių parduotuvės siuvykloje.

Siūti Lina pasakoja mėgusi nuo vaikystės. Nuo maždaug 12 metų ji siūdavo, siuvinėdavo. Kartais nuo noro gražiai rengtis kentėdavo aplinkiniai – persiūdavo, pritaikydama sau, net ir tėčio marškinius. Jos mama siūdavo tik mašina, o Linai patikdavo siūti tik rankomis, taigi mama atlikdavo „juodą darbą“ – ką reikia, susiūdavo mašina.  

Siūti ji sako norėjusi visada, tačiau likimas galėjo nuvesti ir kitu keliu – vidurinėje ji labai gerai mokėsi ir norėjo studijuoti anglų filologiją. Deja, įstoti ten, kur norėjo, nepavyko – tais metais konkursas buvo tiesiog nežmoniškas. Numojusi ranka pasuko savo mėgstamo amato link – ir niekada dėl to nesigailėjo. Vėliau ketino tęsti mokslus – stoti į Vilniaus dizaino mokyklą, tačiau netrukus atsirado šeima, vaikai, ir norai mokytis toliau liko neįgyvendinti.

Vis dėlto amato subtilybes pažinti galima tik dirbant – įgūdžiai ateina su metais, su patirtimi. Dabar Lina gali pasiūti bet ką – suknelę, kostiumėlį, sportinį kostiumą ar ką kita. Gali pasiūti net ir viršutinį drabužį – paltą ar striukę, tiesa, tokių užsakymų būna retai. Mat yra siuvėjų, kurios specializuojasi siūti viršutinius drabužius.    

Pasiūlys ir idėją

Paklausta, ar žmonės daugiau atneša pataisyti drabužius, ar juos siūdinasi, Lina sako, kad netrūksta nei to, nei to. Taisyti dažnai atnešami nauji, ką tik nusipirkti drabužiai, nes užsisakant juos internetu neretai sunku pataikyti su dydžiu. O siuva ji, kaip pati sako, daugiausia nuolatiniams klientams. Priimtų, žinoma, ir naujų, tačiau jiems savo siuvinio tektų gerokai palūkėti – maždaug du mėnesius.

– Dabar – tikras klientų antplūdis, – pastebi Lina, – jei anksčiau klientų gerokai padaugėdavo prieš Kalėdas ir Velykas, tai dabar – keičiantis sezonams. Ypač artėjant pavasariui: vos ėmus šilti orams staiga visi prisimena, kad jau ne už kalnų – vasara, ir suskumba jai ruoštis. 

Paklausta, kas vis dėlto svarbiau – mada ar stilius, patyrusi siuvėja net nedvejoja: svarbiausia, kad žmogus su drabužiu gerai jaustųsi, kad jis būtų patogus ir atitiktų jo stilių. O mada neretai būna labai trumpalaikė, labai ja sekti neverta. Kur kas svarbiau atsirinkti, kas tinka, prisitaikyti madingas detales ar spalvas. Beje, pasak Linos, madingiausios šio sezono spalvos – geltona ir pilka.   

Siūdintis drabužius – išeitis nestandartinių figūrų žmonėms

Jei esate liekna, proporcingo kūno sudėjimo moteris, turite skonį, jaučiate audinio ir gaminio kokybę bei žinote, kuriose parduotuvėse visuomet galite įsigyti sau tinkamą drabužį, jums jo įsigijimo procesas bus malonus ir lengvas. Bet ar dažnai taip viskas gražiai susidėlioja realiame gyvenime? O jei jūsų figūra kažkiek apkūnesnė ar proporcijos nestandartinės? Parduotuvėse ieškodamos, tarkim, išsvajotos suknelės, dėl savo kūno ypatybių galite tiesiog paskęsti „amžiname ieškojime“. Tada belieka rasti siuvėją – ji įgyvendins svajonę. Lina pasakoja, kad neretai moterys ateina su rūpesčiu: pavyzdžiui, reikia eiti į vestuves, o apsirengti nėra ką. Lina tokiais atvejais ragina drąsiai kreiptis, tartis ir išeitis tikrai bus rasta – atsižvelgusi į klientės figūrą, skonį ir norus ji sukurs modelį.  

Pasak Linos, Tauragėje daug siuvėjų, taigi ir kainos čia mažesnės. Ji pasakoja, kad Šilutėje, nors miestas mažesnis, kainos – didesnės, nes siuvėjų yra mažai. Lina sako, kad pasiūti suknelę, priklausomai nuo modelio, kainuotų nuo 20 iki 30 eurų.

 

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus.