Sartininkiškių rankų darbo vazonai – ne tik sodybų puošmena
Įkelta:
2023-06-17
Nuotrauka
paliokai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Viktorija ir Simonas Paliokai jau trečius metus gamina vazonus

 

,
Nuotrauka
vazonai
Nuotraukos autorius:
Klientės nuotrauka
Aprašymas

Paliokų pagamintuose vazonuose – pirkėjų sukomponuotos gėlės

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.

Pradėti paskatino vyras

Viktorija ir Simonas susituokę jau 11 metų, abu dirba Valstybės sienos apsaugos tarnyboje: Simonas – jau 15 metų, Viktorija – beveik 10.

Norėdama prie sodybos pasistatyti gražų akcentą, Viktorija nutarė pasigaminti jį pati. 

– Prieš ketverius metus sugalvojau ir pasidariau rankų darbo vazoną. Artimiesiems jis labai patiko, paprašydavo pagaminti tokį patį ir jiems. Iš pradžių atsisakydavau, o paskui vyras sako: „Juk tai tavo idėja, kodėl nepasinaudoji ja?“. Tai mane padrąsino ir nusprendžiau pabandyti, – prisiminė Viktorija.

Pasak moters, pradžioje nebuvo viskas taip gražu kaip dabar: 

– Mažais žingsneliais judėjome į priekį, kiekvieną dieną sekėsi vis geriau. Taip ir pradėjome gaminti vazonus.

Dviejų identiškų nebūna

Pačią idėją Viktorija nusižiūrėjo internete. 

– Bet kaip pasigaminti pačią betono masę, visą gaminimo eigą jau pats turi bandyti, kol pavyksta. Tiesiog atidirbi ir išmoksti, – kalbėjo Simonas. – Reikėjo atrasti, kokios medžiagos geriausiai tinka. Dar ir šiandien atrodo, kad jau viskas atidirbta, bet vėl randi būdą, kaip galėtum padaryti geriau, lengviau ir vėl pabandai. 

Jis prisiminė, kai žmonės, pamatę jų pirmuosius, dar banguotus, nelygius vazonus, prašydavo būtent tokių, nors vėliau pradėti gaminti ir gražesni, lygesni.

Sutuoktiniai juokavo, kad jau ranka įgudusi ir nebeišeina padaryti tų „banguotesnių“.

Nuotrauka
vazonai
Klientės nuotrauka

– Skonis draugų neturi – vieniems patinka vienokie, kitiems kitokie, – svarstė Viktorija.

Sutuoktiniai pasakojo, kad žmonės kartais pasiteirauja, kur gi jų fabrikas, gamykla, o jiedu parodo į rankas – visi vazonai pagaminti jų rankomis. 

Taip pat  ir apie klientų norus visiškai vienodų vazonų:

– Kartais žmonės prašo dviejų vienodų vazonų, tačiau visiškai identiškų negalime pagaminti, kadangi viską darant rankomis neįmanoma atkartoti, – papasakoja jie.

Laiko pritrūksta

Šiuo metu Paliokai gamina trijų formų vazonus – apvalius, ovalius ir keturkampius. 

– Dabar nelabai turime laiko naujovių bandymams, kai pradėsime ruoštis kitiems metams, greičiausiai rudeniop, bandysime ir kitokius variantus, iki pavasario jų prigaminsime. Pirmieji „bandomieji“ vazonai dažniausiai pasilieka pas mus arba juos priglaudžia mama. Kartais ir patys pastebim, kad vazonas dar yra ne toks, kokio tikėtasi, – atviravo Simonas. 

Vazonus šiam sezonui gaminti sartininkiškiai pradėjo dar žiemą, sakė tikėjęsi, kad bus lengviau žiemą padirbėjus, tačiau atėjus pavasariui užsakymų vis tiek netrūksta, tad po darbo dienos jie skuba gaminti naujų vazonų.

– Visas laisvas laikas skiriamas vazonų gamybai. Stengiamės visur suspėti, bet du mūsų vaikučiai, 10-ies berniukas ir 4,5 metų mergaitė, namai šiek tiek nukenčia, – apie laiko trūkumą kalbėjo Viktorija. 

Trunka dvi savaites

Šeimoje pasidalinta ir darbais – Simonas atsakingas už vazonų gaminimą, Viktorija juos dažo ir dekoruoja. Procesas prasideda nuo betono maišymo, padaroma forma, įdedami metaliniai sutvirtinimai, kad vazonai būtų tvirtesnis, o vėliau Viktorija pradeda dekoruoti. 

– Skaičiavome, kad iš viso yra 8 gamybos etapai, kurie trunka maždaug 2 savaites. Dabar bent jau orai geri ir betonas greičiau išdžiūsta, – džiaugėsi S. Paliokas.

Paklausta, kiek laiko vazonai turėtų laikyti, Viktorija teigė, kad jos pirmasis prieš 4 metus gamintas vazonas dar puikiausiai laikosi, o į jį net nebuvo dėta metalo sutvirtinimų.

– Na, gal po kokių penkerių metų pakeis spalvą, bet pačiam vazonui vis tiek nieko nenutiks, – tikino Simonas.

Sulaukia palaikymo

Motyvacijos sutuoktiniai nestokoja ir pataria kitiems neišsigąsti pirmų galimų nesėkmių:

– Manau, kad galima imtis įvairių verslų, tik svarbiausia daryti ir nenusivilti, neišsigąsti, kad iš pradžių kas nors gali nepavykti, – teigė Simonas.

Šeima planuoja ateityje verslą plėsti, įsirengti šildomas patalpas ūkiniame pastate, kad būtų galima darbuotis ir šaltuoju metų laiku, kadangi praėjusią žiemą teko vargti – nešioti vazonus į namo rūsį prie krosnies.

Sartininkiškiai sulaukia nemažai palaikymo tiek iš artimųjų, tiek, pavyzdžiui, iš Žygaičių seniūnės Linos Baziliauskienės:

– Ji mus labai palaiko, o ir seniūnija įsigijo nemažai vazonų ir papuošė kaimelius, – džiaugiasi Paliokai.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.