Kristinos ir Justino Kuisių svajonė virto realybe – atidarė saloną
Įkelta:
2023-09-16
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Kristina Kuisienė jau 13 metų dirba floriste 

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.

Skambant patefono muzikai Kristina pasidalijo emocijomis po gėlių ir vintažo salono atidarymo:

– Į atidarymą atvyko nemažai svečių, o ypatingai džiugino moterys, kurių gyvai nesu mačiusi, tik instagrame vienos kitų projektais pasidžiaugdavome, paskatindavome: „Šaunuoliai, nepasiduokit“.

Tauragiškių Kristinos ir Justino Kuisių, auginančių tris atžalas, neišgąsdino tai, kad patalpos jų svajonei įgyvendinti nebuvo įrengtos – kibo į darbą patys. Prireikė ne tik dažyti sienas, bet reikėjo ir baldų, kuriuos patys pasigamino arba atnaujino senus. 

Dirbo namuose

Kristina trejus metus mokėsi floristikos ir jau 13 metų dirba šioje srityje.

Pasak moters, klienčių ji jau turi, kadangi puokštes kūrė ir būdama motinystės atostogose. Tada klientai ir į namus atvykdavo pasiimti puokščių gimtadieniams, vestuvėms, Kalėdoms ir kitom progom.

– Atrodo, tikrai tų gėlynų Tauragėje yra daug, bet ir vyras mane protino: „Matai, tavęs net į namus atvažiuoja prašyti, žino, kad tu padarysi, nepavesi, net kai namuose trys vaikai. Tai reiškia, kad tavęs žmonėms reikia“, – prisiminė Kristina.

Šeima septynerius metus buvo išvykusi į Angliją, ten ir jų pirmagimis pradėjo lankyti mokyklą, bet puokščių kūrimo Kristina vis tiek neatsisakė.

– Anglijoje būdavo dieną dirbu fabrike, vakarais – pagal individualią veiklą darydavau floristines kompozicijas, – teigė moteris. 

Pasak jos, kitoms moterims reikia pasilinksminti, išeiti kažkur prasiblaškyti, į vakarėlius, o Kristinai geriausias prasiblaškymas – kūryba:

– Aš čia ateinu ir išsikraunu bei pasikraunu. Atrodo, net geresnė į šeimą pareinu. 

Paskatino vyras

Žmonos meilę gėlėms įveiklinti siūlė Justinas.

– Vyras seniai siūlė kurti savo verslą. Aš sakiau, jei dirbti, tai tik su gėlėmis, o jis įvairiausių minčių turėjo. Justinas – idėjų žmogus ir svarbiausia pozityvus, sako, kad viskas pasiseks. Vyrui vis siūlant pradėti savo veiklą, aš sakiau, kad jei ir norėčiau daryti kažkur saloną, tai tik pastate Stoties gatvėje ir tikėjausi, kad jis daugiau nebesiūlys, – šypsojosi moteris. – Vyras per pažįstamus susirado šio pastato savininką ir nesakęs, kur važiuojame, kol mašinoje miegojo mažylis, nusivežė mus pasikalbėti dėl pastato. Pats savininkas iš pradžių tikino, kad ten tikrai ne kokia vieta ir nelabai norėjo parduoti ar nuomoti, tačiau kelias dienas pagalvojęs vis dėlto pasiūlė mums apžiūrėti patalpas.

Kristina sakė, kad apžiūrėjusi pamatė, jog ne taip ir baisiai atrodo.

Patalpas Kristina su Justinu įsirenginėjo vieni.

– Mes su vyru dviese ir vaikai. Ant vienos rankos pirštų galiu suskaičiuoti, kiek kartų kažkas bent pažiūrėjo vaikus... – pasakojo moteris.

Šeimos įkurtame gėlių salone galima rasti ir vintažinių daiktų, juos Kuisiai užsisako iš įvairių tiekėjų.

Mamyčių turgelis

Kristina parodė ir dar vieną patalpą – edukacijų salę. Tiesa, ji dar nebaigta įrengti, dar kvepia dažais. 

– Planuojame pastatyti maniežą, iškloti grindis kilimine danga, atsinešiu gultukų iš namų. Pasidarysiu, kad mano vaikai čia galėtų gražiai ir jaukiai leisti laiką, o jei mums gerai, tai kodėl nepriimti ir kitų, – šypsosi Kristina.

Pasak jos, Tauragėje yra mažai veiklų su mažyliais, tad ji svarsto, kad kartą per savaitę galėtų priimti ir kitas mamas su mažyliais susitikti, pabūti, veiklų sugalvoti. 

– Kartais mamoms reikia bendravimo, palaikymo, žinojimo, kad, pavyzdžiui, ne jų vienų vaikučiai verkia ir nemiega per naktis. Reikia padrąsinimo, kad viskas su mumis yra gerai, kad mes stengiamės kiek galime, bet kartais tiesiog taip vyksta ir nieko negalime pakeisti, – prisiminusi praėjusios savaitės skaudžias dviejų mažamečių žūties aplinkybes, akcentuodama, kaip mamoms reikia pagalbos, kalbėjo K. Kuisienė.

Vienas iš mamytėms skirtų susiėjimų edukacijų salėje vyks jau šį sekmadienį – mamyčių turgelis.

– Labai laukiu smalsu, kaip pavyks idėja. Mamytės jungiasi, tačiau dar nedrąsiai, – teigė ji.

Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.