„Kvartalo Tinklui“ 10 metų: verslas užsimezgė iš troškimo žaisti su draugais
Įkelta:
2020-10-21
Nuotrauka
Aprašymas

A.Antanavičius ir T.Bikneris, kai jiems dar buvo 16 ir 14 m. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Vienas „Kvartalo tinklas“ steigėjų – Arnoldas Antanavičius. Asmeninio albumo nuotrauka

Tauragiškių Arnoldo Antanavičiaus ir Tado Biknerio įkurta interneto tiekimo įmonė „Kvartalo Tinklas“ šį mėnesį mini veiklos dešimtmetį. Įmonės steigėjų kelias į šį verslą prasidėjo dar paauglystėje. Vaikinai tiesiog norėjo susijungti bendram žaidimui internetu.

Margarita Rimkutė: Praėjusią savaitę savo asmeninėje feisbuko paskyroje pranešei, jog „Kvartalo Tinklui“ – jau 10. Ko gero, geriausia dovana – pulkas lojalių klientų, visi matome, kad jūsų įmonei puikiai sekasi. Ar jau turėjote galimybę su bendrasavininkiu Tadu Bikneriu pasidžiaugti dešimties metų keliu?

Arnoldas Antanavičius: Manau, nesuklysiu pasakęs už mus abu, kad labiausiai džiaugiamės visa ta kelione, kuri mus visapusiškai praturtino. Buvo visko: ir džiaugsmo, ir nusivylimo, ir noro pasiduoti, ir ieškojimo, kaip įveikti įvairias kliūtis. Kas labiausiai džiugina – tai, kad ši kelionė nesibaigia ir prieš akis – nauji projektai, nauji iššūkiai ir naujos patirtys, o už visa tai turime būti dėkingi savo klientams, kurių buvimas mums ir leidžia toliau augti, investuoti į naujas technologijas, kurti pridėtinę vertę savo klientams ir kartu augti patiems. Todėl pagalvojome, kad šia proga norėtume kažkaip padėkoti savo klientams. Kadangi jų turime daugiau nei 2000, tai visiems asmeniškai padėkoti greičiausiai nepavyks, bet kai kurie klientai su mumis yra dar nuo 2002–2003 metų, kai net nebuvo įmonės, tik vietinis kompiuterių tinklas. Tad ištikimiausiems mūsų klientams tikrai norime pasakyti ne tik ačiū.

M.R.: Konkurenciniame kelyje jums visuomet pašonėje šnopuoja verslo gigantė „Telia“ su savo sparčiu šviesolaidžiu. Tačiau galbūt tai dar labiau motyvuoja veikti?

A.A.: Vaikystėje kieme turėdavome tokį posakį: „Svarbu ne ūgis, svarbu – smūgis“. Faktas, kad „Telia“ yra vienas rimčiausių rinkos žaidėjų, bet mūsų verslo idėja niekada ir nebuvo kažką kopijuoti ar su kažkuo kovoti. Mūsų verslo idėja atėjo iš rinkos poreikio suvokimo, t.y. matėme nišas, kuriose konkurentai nelabai susitvarkė, o gal nelabai kreipė dėmesio, ir tuo pradėjome naudotis. Įmonės veiklos pradžioje tai buvo nuosavų namų segmentas, į kurį mes ėjome su bevieliu ryšiu ir labai sėkmingai konkuravome su ta pačia „Telia“, kuri teikdavo internetą per telefono linijas, o kitų alternatyvų praktiškai nebuvo. Mūsų paslauga tuo metu buvo kelis kartus spartesnė ir dažnu atveju net pigesnė. Todėl kiekvieną savaitę prie mūsų jungdavosi net iki 40 naujų klientų, ir didelė dalis jų atkeliaudavo iš jūsų minimo giganto. O dėl sparčiojo šviesolaidžio, rinkos poreikis ir atsirandančios papildomos alternatyvos mus motyvavo nenusileisti, tad šiuo metu mes turime nuosavą šviesolaidinį tinklą visoje Tauragėje. Lygiai taip pat turime ir atsukamą televiziją su iki 14 dienų laidų archyvu. Nuolat ieškome, kaip galėtume būti pranašesni ir labiau patenkinti rinkos poreikį – klientai dėl to vienareikšmiškai tik išlošia.

 

Nuotrauka

M.R.: Mažai kas žino, kad tavo ir Tado, kaip interneto tiekėjų, veiklos užuomazgos siekia gerokai anksčiau – dar gūdžius 2001 metus, kuomet interneto ryšys, bent jau Tauragėje, buvo labiau prabangos prekė nei neatsiejama kasdienybės dalis. Kiek žinau, tu tuo metu ieškojai būdų paspartinti savo namų internetą?

A.A.: Pirmąjį personalinį kompiuterį tėvai nupirko, kai man buvo 15 metų. Jis buvo skirtas mokslams, todėl reikėjo ir interneto ryšio. Kiek pamenu, tada interneto pasirinkimas buvo skurdus, o ir šiaip tai buvo brangus malonumas. Pavyzdžiui, 0,128 megabito per sekundę internetas, kuris yra tūkstantį kartų lėtesnis už įprastą šiandienai spartą, kainavo apie 180 Lt/mėn. (52 EUR/mėn.) arba maždaug trečdalį vidutinės algos, kas šiandienos masteliu būtų apie 250 EUR/mėn. Pamenu, kad mano interneto ryšys buvo lėtas ir brangus – tikras galvos skausmas, todėl pradėjau dairytis alternatyvų.

M.R.: Su Tadu susipažinai tik po to, kai savo namų balkone įsirengei ryšio anteną... Kaip tai nutiko?

A.A.: 2001-ųjų vasaros atostogų metu buvau išvykęs pas brolį į Angliją, kur gyvenau ir dirbau. Pavyko neblogai užsidirbti, todėl grįžęs į Lietuvą nusprendžiau, kad pasilepinsiu ir įsivesiu greitesnį interneto ryšį. Reikėjo nusipirkti įrangą, kuri kainavo apie 1000 litų, arba apie pusantro vidutinio atlyginimo tuo metu. Susimontavome įrangą penkiaaukščio namo balkone, o jis buvo priešais Tado langus, gretimame penkiaaukščiame name. Nepraėjo daug laiko, ir į mano duris pasibeldė Tadas, siūlydamas susijungti kartu į vieną tinklą, pasidalinti internetu, žaisti žaidimus tinkle ir t. t. Nuo to momento prasidėjo pažintis ir bendras darbas su Tadu.

M.R.: Tada tau, Arnoldai, ir Tadui tuo metu tebuvo 16 ir 14 metų. Logiška būtų manyti, jog pirma, ką atlikote, tai prisijungėte bendram kompiuteriniams žaidimui. Tiesa? Ką žaidėte?

A.A.: Tikrai taip. Ir dabar galvoju, kad šį susijungimą galimai lėmė tai, jog sutapo mūsų žaidimų skoniai. Dažniausiai žaisdavome strateginius žaidimus, pavyzdžiui, kuriuose reikia statyti civilizaciją, stiprinti ekonomiką ir karinę galią bei galiausiai užkariauti varžovą. Žaisdavome ir kitokius žaidimus: šaudykles, lenktynes ir pan., bet labiausiai patikdavo būtent strateginiai, kur reikia mąstyti, skaičiuoti bei planuoti. Dabar manau, kad šis bendras pomėgis ir savybės mums labai pravertė kuriant savo verslą.

M.R.: O kaip viskas klostėsi toliau, juk tuo neapsiribojote?

A.A.: Kai įveikėme tuo metu mums didžiausią iššūkį – susijungėme į bendrą tinklą gyvendami atskiruose daugiabučiuose, staiga atėjo daugiau drąsos ir tikėjimo, kad galime tuo neapsiriboti. Ypač po to, kai mūsų projektą ir jo kuriamą naudą netruko pastebėti kiti gyventojai ir ėmė domėtis galimybe prie mūsų prisijungti. Jau netrukus tinkle pasiekėme keturių naudotojų skaičių, todėl įsirengėme greitesnę interneto liniją. Jeigu gerai pamenu, azartas mus pagavo, kai prie tinklo prijungėme penktą naudotoją, tada pirmą kartą mums šovė mintis, kad galbūt galėtume bandyti iš to uždirbti. Tad pradėjome eiti tuo keliu, pravedėme kabelius į kitus aplinkinius daugiabučius, pastatėme savo pirmąją bevielio ryšio anteną, pradėjome plėstis. Deja, norėto uždarbio dar teko labai ilgai laukti, nes daugėjant naudotojų skaičiui reikėjo nuolat spartinti interneto ryšį, naujinti visą būtiną įrangą, jau nekalbant apie įvairiausius darbo įrankius ar transporto priemones, investuoti į įvairias apsaugas nuo žaibų, elektros dingimo ir t.t. Galiausiai augantis tinklas bei naudotojų skaičius reiškė ir tai, kad dažniau sulaukėme įvairių gedimų, ryšio sutrikimų ir pan., o visa tai turėjome tvarkyti patys. Buvo laikotarpis, kai, pavyzdžiui, vasaromis, žaibų sezono metu, nelabai galėdavome išvykti atostogų, nes niekad nežinai, kurią naktį rimčiau pažaibuos ir turėsi lėkti keisti nudegusios įrangos, nes dalis tinklo bus likę be interneto ryšio. Tai iš pradžių darbo ir vargo buvo daugiau nei naudos, bet mes visada tikėjome savo vizija ir kad galime pasiekti kažką daugiau.

M.R.: Kaip suprantu, 2010 m. žaidimai peraugo į verslą. Regis, tu tuo metu jau dirbai, gyvenai Vilniuje?

A.A.: Vilniuje gyvenu nuo 2004-ųjų, kai įstojau studijuoti. Iš pradžių grįždavau savaitgaliais padėti čia likusiam Tadui tvarkytis, o kai vėliau studijuoti į Vilnių atvyko ir Tadas, tai mūsų tinklas kuriam laikui buvo paliktas savotiškam dreifavimui. Rimtesni sprendimai buvo padaryti 2010 metais, kai Tadas baigė bakalauro studijas ir grįžo gyventi į Tauragę. Tada, pamenu, sprendėm, ką su tinklu daryti toliau – ar imtis verslo „pilna koja“, ar likviduoti, o gal kažkam perleisti. Galbūt lengvesnis kelias būtų buvęs viską mesti, tinklą kam nors parduoti ar perleisti ir išsiskirstyti savais keliais. Bet, kaip dabar pamenu, labai nenorėjom to daryti, nes jautėme atsakomybę prieš mūsų tinko narius, kurie mumis pasitikėjo ilgą laiką. Juk jie jungėsi į „Kvartalo Tinklą“ ne dėl to, jog tai yra gražus pavadinimas ar dar kokia nors kita priežastis. Jie jungėsi, nes tai buvo arba asmeninis santykis su mumis arba kažkas rekomendavo konkrečiai būtent mus, jie turėjo lūkesčių, buvo išreiškę pasitikėjimą mumis, tad mums niekaip nekilo ranka viską mesti. Be to, rinkoje įžvelgėme jau minėtas nišas, kuriose galėtume sėkmingai veikti. Todėl tais metais nusprendėme, kad einame toliau, kuriame įmonę ir bandome pradėti pilnavertį verslą. Mums gana neblogai sekėsi, bet spartesniam augimui labiausiai trukdė kapitalo stoka, todėl praėjus vos pusantrų metų nuo įmonės įkūrimo Vilniuje, viename „Verslo angelų“ renginyje, susipažinome su būsimu mūsų investuotoju, kuris už dalį įmonės sumokėjo per 100 tūkst. litų, nors tuo metu mes realiai pardavėme ne dalį įmonės, o pažadą, kad galime tokią įmonę sukurti. Šis kapitalas buvo nukreiptas į įmonės infrastruktūros statybą ir naujų klientų prijungimą. Tai mums buvo geras tramplinas, kuris leido per ateinančius dvejus metus išaugti maždaug 4–5 kartus ir įgauti reikiamą pagreitį.

M.R.: Ko gero, esi puikus pavyzdys jaunimui, kaip hobis gali nešti naudos, jei pakankamai jam skiri dėmesio. Bet kokiu atveju pagrindinė tavo veikla yra kita. Esi nepriklausomas nekilnojamojo turto analitikas, konsultavimo NT klausimais dirbančios įmonės „RealData“ įkūrėjas. Daugelis pripažintų: valdai du verslus, esi nepriklausomas, sėkmingas žmogus. Kam jauti didžiausią dėkingumą už tai, kur ir kuo esi dabar?

A.A.: Tikriausiai nemažai įtakos turėjo likimas. Nors nuo mažų dienų buvau ir aktyvus, ir ambicingas, ir norintis būti lyderiu, ir nugalėti, bet kartais gyvenime būdavo situacijų, kai viskas galėjo baigtis nekaip, bet kažkaip kažkas lyg pasaugodavo, parodydavo kelią ir viskas baigdavosi laimingai. O pagrindinė priežastis, manau, dėl to, kad nė vienas iš šių verslų nėra apie tai, kad tik uždirbtume pinigų. Pirmiausia, tai yra mėgstama veikla. Antra, tai yra naudos kūrimas visuomenei, per tai vėliau ateina ir finansinė grąža. Tad jei reikėtų kažkam būti pavyzdžiu ir pasakyti kokį nors patarimą – sakyčiau, kad sėkmingas verslas turi būti širdžiai miela veikla, kuri duotų naudą visuomenei. Tada verslas negali būti nesėkmingas.

Internetas Vilniuje

 

 

Nuotrauka
ridi
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sekmadienį tie, kas domisi žemaičių kalba, ir tie, kas norėjo žemaitiškai paporinti, užsuko į Upynos kultūros na­mų organizuojamą renginį „Žemaitiškų ketureilių ridikiulis“. Svečius pasitiko trys žavingos damos: Renata Gu­žauskienė, Violeta Razminienė ir Dalia Petkevičienė, ku­rių „ridikiuliuose“ buvo ne tik telefonas, doleriai, bet ir močiutės testamen­tas, parašytas nesuprantama žemaičių kalba. No­rė­damos perskaityti ir perprasti žemaitišką raštą, po­nios pagalbos prašė Juozo Pabrėžos, tikro že­mai­čio, kilusio iš Skuodo krašto. Taip išradingai, ne­tradiciškai ir šmaikščiai buvo pristatytas profeso­rius, lituanistas, že­maičių tarmės tyrinėtojas bei že­maitiškos rašybos normintojas J. Pabrėža.
Nuotrauka
stadionas
Juozo Petkevičiaus ir Tauragės radijo nuotrauko
Įkelta:
2024-09-25
Rugsėjo 25 d. po rekonstrukcijos, kurios vertė – daugiau nei 2 mln. Eur., oficialiai atidarytas Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos stadionas. Šia investicija galės džiaugtis ne tik progimnazijos, tačiau ir visa Tauragės bendruomenė. Ilgą laiką buvusi apleista ir neatitinkanti šiuolaikinių sporto infrastruktūros standartų nuo šiol „Šaltinio“ progimnazijos stadiono teritorija lankytojus pasitinka kardinaliai atnaujinta ir pritaikyta visų amžiaus grupių gyventojų poreikiams.
Nuotrauka
langines
Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-09-24
Rugsėjo 19 d., minint Europos paveldo dieną, Dionizo Poškos Baublių muziejuje pristatytas Lietuvos kultūros tarybos projektas „Pasakojančios langinės“, taip siekiant atkurti ir iš naujo pamatyti giluminius klodus muziejaus teritorijoje, D. Poškos dvarvietėje, kur sklandė iškilios kūrėjo mintys, kur bemąstant ir bevaikščiojant buvo numinti takeliai...
Nuotrauka
med
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2024-09-24
Kasmet, minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Lietuvos Prezidentas Žūvančiųjų gel­bėjimo kryžiumi apdovanoja žydų gelbėtojus. Šilalėje iš maždaug 1500 myriop pasmerktų žydų prieš 83-ejus metus iš­si­gelbėjo tik vienas – dabar jau šviesios atminties Ruvinas Zeligmanas. Tačiau jo atminimas tebėra gyvas dukros ir dviejų anūkų širdyse, o už tai jie dėkingi gelbėtojams, sunkiais pokario laikais priglaudusiems jų tėvą, senelį.
Nuotrauka
mins
Įkelta:
2024-09-23
Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos žengia reikšmingą žingsnį stiprinant bendradarbiavimą gynybos pajėgumų srityje. Pirmadienį su JAV gynybos technologijų įmone „Northrop Grumman International Trading“ pasirašytame bendradarbiavimo memorandume išdėstyta bendra vizija dėl Lietuvos gynybos pramonės pajėgumų stiprinimo, daugiausiai dėmesio skiriant vidutinio kalibro šaudmenų gamybos vystymui ir tiekimui mūsų šalyje.
Nuotrauka
kinija
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-09-23
Oficialiai Kinijos plotas užima net 9 mln. 598 tūkst. 086 kvadratinius kilometrus. Tačiau realiai ji jau šei­mi­nin­kauja Sibire kone iki pat Uralo kalnų. Tik Putinas apsimeta, kad to nemato. Tai valstybė, kuri siekia tapti pirmąja pa­saulio galybe įvairiomis prasmėmis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-09-19
Rugsėjį vaikams sugrįžus į mokyklas, mažiesiems tenka prisiminti arba naujai išmokti pagrindinius saugaus elgesio kelyje principus. Tėvai dažniausiai atkreipia vaikų dėmesį, kaip saugiai pereiti gatvę, tačiau neretai pamiršta priminti, kaip naudotis viešuoju transportu arba ką daryti nutikus nelaimei – tai atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas šalies gyventojų nuomonės tyrimas.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-09-19
Laiškai apie paveldėtą turtą, laimėtą loteriją ar gautą siuntą – dažniausiai šiais būdais internetiniai sukčiai bando išvilioti Lietuvos gyventojų pinigus bei asmeninius duomenis, rodo liepos pabaigoje atlikta reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa. Pasak ekspertų, sukčiai nesirenka aukų nei pagal išsilavinimą, nei pagal gyvenamąją vietą, tad ragina išlikti budriems.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-09-18
Nuo karo pradžios iki šių metų rugpjūčio mėnesio Lietuvoje dirbantys Ukrainos karo pabėgėliai į mūsų šalies biudžetą sumokėjo 205 mln. eurų. Ukrainiečių sumokėtų mokesčių dalis auga. Per 2022 m. ukrainiečiai į mūsų šalie biudžetą sumokėjo 45 mln. eurų, per 2023 m. – 95 mln. eurų, o per šių metų 7 mėnesius – 65,2 mln. eurų, t.y. 13 mln. eurų arba 25 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais.
Nuotrauka
paskola
Įkelta:
2024-09-17
Būsto įsigijimas su paskola, ypač pirmą kartą tai darantiems žmonėms, gali pasirodyti sudėtingas procesas. „Citadele“ banko atstovas atkreipia dėmesį, kad nors skolintis būstui seniai nebėra naujiena, paskolas suteikiantys specialistai susiduria vis su tomis pačiomis gyventojų daromomis klaidomis. Kokius namų darbus svarbu atlikti prieš pildant būsto paskolos paraišką, kad pavyktų išvengti klaidų ir gauti geriausią pasiūlymą?
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2024-09-14
Vairuotojams kartais tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis ir pažaidomis keliuose, kurios kelia grėsmę jų pačių ir kitų eismo dalyvių saugumui. Nors kelininkai deda maksimalias pastangas, siekdami užtikrinti savalaikę kelių priežiūrą, pavojingos išdaužos, kelio deformacijos, užtvindyti ruožai ar kitos kliūtys gali susidaryti itin greitai. Siekiant užtikrinti saugumą visiems eismo dalyviams, AB „Kelių priežiūra“ ragina nedelsiant pranešti apie pastebėtas kliūtis ir primena, kaip galima tai padaryti.
Nuotrauka
VMI
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-09-13
2024 m. rugsėjo 11 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nuo rugsėjo mėn. startuoja naujas VMI procesas – pridėtinės vertės mokesčio (PVM) deklaracijų vertinimas realiu laiku. Pirmojo etapo metu klientų deklaracijos bus lyginamos su jų pateiktais pardavimų Lietuvoje duomenimis e. sąskaitų faktūrų posistemyje i.SAF.
Nuotrauka
neutralumas
Įkelta:
2024-09-12
Vakar Tauragė žengė reikšmingą žingsnį siekyje tapti klimatui neutraliu miestu. Tauragės rajono Tarybos posėdyje patvirtinta Klimato neutralumo strategija – dokumentas, nubrėžiantis kelią link klimato neutralumo Tauragėje iki 2030 metų.
Nuotrauka
vilko
Įkelta:
2024-09-09
Šių metų rugsėjo 14 dieną pirmą kartą bus minima nauja LR Respublikos Seimo patvirtintina atmintina data – vilko vaikų atminimo diena. Minėjime dalyvaus Vokietijos Federacinės Respublikos Vilniuje atstovai, Lietuvos garbės konsulas Badeno – Viurtembergo žemėje Wolfgangas von Stettenas, vilko vaikai ir jų ainiai. Specialią meninę programą, skirtą vilko vaikams, atliks poetas, režisierius, rašytojas, romano „Mano vardas – Marytė“ autorius Alvydas Šlepikas, aktorius Andrius Bialobžeskis, muzikantas Arkadijus Gotesmanas ir kompozitorius Tomas Kutavičius. Po meninio pasirodymo vyks pokalbis su vilko vaikais ir jų ainiais. Minėjimo vedėjai  Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus.
Nuotrauka
vyt
Nuotraukos iš pašnekovės albumo
Įkelta:
2024-09-07
Kai gyvenimą aptemdo kas­dienybė, reikia ieškoti nuo­tykių. Tokia taisykle va­­dovaujasi iš Vytogalos ki­lu­si verslininkė Giedrė Ge­­dei­kienė (Gedeikytė), šį pa­va­sarį už­ko­pu­­si į net pa­ty­­rusiems al­pi­­nis­tams sun­­kiai pa­si­duo­dan­čią aukščiausią Kaz­beko viršukalnę. Be nuo­­tykių jau nebegalinti gy­venti mūsų kraštietė tikina, kad sunkiausia įveikti save, nes kalno viršūnė tėra tik dar vienas žingsnis į pasau­lio ir savęs pažinimą. 
Nuotrauka
zelandija
AUTORĖS nuotraukos
Įkelta:
2024-09-06
„Visur sutiksi žvirblį ir lietuvį“, – šiuo posakiu įsitikinau jau tada, kai pirmą kartą išvykau už Atlanto, į Jungtines Amerikos valstijas. Susi­radusi darbą mažo salos mies­telio viešbutyje, netrukus susi­pa­ži­nau su ten dirbančiais trim lie­tu­viais. O da­bar paaiškėjo, jog lietu­vių ne­trūks­ta ir Naujojoje Zelan­dijoje.