Šiandien – Angelų sargų diena. Policijos pareigūnas – baubas ar draugas?
Įkelta:
2015-10-02
Nuotrauka
Aprašymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio patrulė Kornelija Letukaitė
,
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės rajono Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Gintarė Bartminienė
,
Nuotrauka
Aprašymas
Laikinai einantis Skaudvilės policijos nuovados viršininko pareigas Darius Petkus
,
Nuotrauka
Aprašymas
Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio vyriausiasis patrulis Marius Vaičiūnas

Lietuvos policijos šūkis – „Ginti. Saugoti. Padėti“, tačiau realiame gyvenime policijos pareigūnas yra tas, kurio neretai prisibijoma. Ne paslaptis, kad tėvai savo atžalas kartais pagąsdina – pakviesiu policininką, atvažiuos pareigūnai ir bus tau...

„Tauragės žinios“ Tauragės policijos komisariato pareigūnų teiraujasi, kodėl taip yra – ar jiems patiems vaikystėje teko išgirsti tokį grasinimą? O gal viešoje vietoje, vilkėdamas policijos uniformą tapo tuo gąsdinančiu objektu? Ar bėgant metams keičiasi pareigūno statusas visuomenėje? Taip pat klausėme, koks buvo pirmasis mūsų pašnekovo asmeninis susidūrimas su policija.

Tauragės rajono Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Gintarė Bartminienė:

– Manau, kad policijos pareigūnų prisibijoma dėl to, kad jie gali bausti už padarytus pažeidimus. Teko išgirsti grasinimą, kai grįžtant po darbo prie darželio sutikdavau mamas su vaikučiais, kurios sakydavo: „atiduosiu tave policininkei – žinosi kaip neklausyti“. Pareigūno statusas pasikeitė į geresniąją pusę, nors, man atrodo, pagarbaus elgesio sulaukiame tik iš brandesnio amžiaus žmonių. Pirmasis mano susidūrimas su policija buvo eismo įvykis prieš 23 metus – pareigūnų teko laukti apie 1,5 valandos.

Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio vyriausiasis patrulis Marius Vaičiūnas:

– Kai kuriose situacijose tėvai nesusitvarko su savo vaiko ožiukais ar iškrėstomis išdaigomis ir imasi gąsdinimų. Aš manau, kad nereikia vaikų gąsdinti policija. Pareigūnų turi bijoti asmenys, darantys nusikalstamas veikas, o kitiems, nenusižengiantiems žmonėms mes ne priešai, o gynėjai. Kas bus, jei vaiką užpuls gatvėje? Bijos 112 paskambinti. Reikia pagalvoti ir apie ateitį, o ne tik apie dabartinį momentą. Man asmeniškai tokių grasinimų neteko išgirsti. Mano tėvai gąsdindavo raganomis (šypsosi), tačiau yra tekę darbo metu patruliuojant pėsčiomis ir užtikrinant viešąją tvarką išgirsti iš tėvų tokių gąsdinimų. Kalbant apie pareigūno statusą visuomenėje, manau, kad tikrai keičiasi ir dabar jis kitoks nei seniau. Su policijos pareigūnais pirmąkart susidūriau, kai nusprendžiau stoti į Klaipėdos policijos mokyklą. Tuomet pirmą kartą teko įžengti į Jurbarko rajono policijos komisariato pastatą, susirasti Personalo skyrių dėl išsamesnės informacijos apie stojimą. Tada ir teko pirmą kartą iš arčiau pabendrauti su policijos pareigūnais.

Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio patrulė Kornelija Letukaitė:

– Manau, kad vaikų akyse uniformuotas pareigūnas yra griežtumo, pareigos vykdymo bei atsakomybės simbolis, kas skatina jaunuosius Lietuvos piliečius laikytis nustatytų taisyklių ir tvarkos. Kadangi nuo pat vaikystės mano šeimoje buvo ugdomas pareigos jausmas, pagarba žmogui bei atsakingumas, man tokių grasinimų girdėti neteko. Policijos pareigūnai buvo vaizduojami kaip mūsų valstybės tvarkos ir teisingumo sergėtojai. Vilkėdama policijos uniformą viešoje vietoje atstovauju ne gąsdinančio, bet patikimo bei saugančio pareigūno įvaizdį. Remiantis statistika, gyventojų pasitikėjimas policija tik auga, kas parodo, jog išties policijos įvaizdis visuomenėje gerėja, o tai nuteikia pozityviai. Tiesą pasakius, su policijos pareigūnais susidūriau tik pasirinkusi policijos pareigūno kelią. Iki tol teko tik iš šalies stebėti policininkų darbą internetinėje erdvėje, televizijoje bei spaudoje.

Laikinai einantis Skaudvilės policijos nuovados viršininko pareigas Darius Petkus:

– Savo darbinėje policijos pareigūno veikloje grasinimą pareigūnais teko išgirsti keletą kartų, kuomet tėvai netinkamai besielgiančius savo vaikus gąsdina, kad jei blogai elgsies, tai atvažiuos policija, surakins atrankiais ir uždarys į kalėjimą. Toks tėvelių elgesys yra netinkamas, kadangi vaikai bauginami policija, jiems formuojama klaidinga nuostata apie pareigūnus. Tėveliai turėtų negąsdinti vaikų, o paaiškinti vaikui netinkamo jo elgesio realias, o ne išgalvotas pasekmes. Mano nuomone, toks tėvelių elgesys gali turėti keletą priežasčių – gal anksčiau jie patys buvo bausti administracine tvarka už administracinius teisės pažeidimus, galbūt buvo nusikalstamos veikos liudytojai, nukentėjusieji, kaltinamieji ar net nuteistieji, taip pat praeityje gąsdinami savo tėvelių. Vaikus reikia ne gąsdinti policija, o, atvirkščiai, paaiškinti, kad policijos pareigūnai yra Angelai sargai, kurie GINA, PADEDA kiekvienam mūsų visuomenės nariui ištikus nelaimei ar bėdai, taip pat SAUGO nuo nusikaltėlių, aplinkinių ir mūsų pačių. Viešoje vietoje, vilkėdamas policijos pareigūno uniformą, nebuvau ir stengiuosi nebūti gąsdinančiu objektu, kadangi mano tikslas nėra gąsdinti, o, priešingai, – rūpintis visuomenės ramybe, siekti susitaikymo, taikos, užtikrinti žmogaus saugumą, ką iki šiol sėkmingai ir su optimizmu darau. Kasdienėje savo veikloje tenka bendrauti su įvairiausiais asmenimis, pradedant nuo asmenų, kuriems reikalinga įvairiapusiška pagalba, iki asmenų, kurie ateina neigiamai nusiteikę, turintys psichologinių problemų, kritikuojančių policijos sistemą, tačiau niekuomet bendraudamas nesiekiu jų įžeisti, gąsdinti ar sukelti konfliktiškas situacijas. Visuomet kiekvieną išklausau, atsakau į Jiems rūpimus klausimus. Policijos pareigūno statusas visuomenėje dabar ir anksčiau, mano nuomone, kardinaliai skiriasi, o šį skirtumą lemia keletas veiksnių, t.y. didesnės socialinės garantijos (padidėjęs atlygis už atliktą darbą, padidintas bendras vidaus tarnyboje darbo stažas iki 25 metų), taip pat policijos pareigūnas yra aprūpintas geresne materialine baze (automobiliais, specialiosiomis priemonėmis, uniforma), suteikta teisė profesinėms stažuotėms ar komandiruotėms. Darbo kokybei ir našumui įtakos turėjo įkurta imuniteto tarnyba, kuri kontroliuoja policijos pareigūnų papirkimo, korupcijos atvejus sistemoje, taip pat policijos komisariatuose dirbantys psichologai padeda kiekvienam policijos pareigūnui atrasti ir spręsti savo asmenines psichologines problemas tiek darbinėje, tiek šeimyninėje aplinkoje. Labai džiugu, kad kiekvienais metais didėja Lietuvos Respublikos gyventojų pasitikėjimas policija, taip pat valdžios skiriamas didesnis finansavimas įvairiems prevenciniams projektams, savanoriškas piliečių bendradarbiavimas ir bendravimas su policija, piliečių būrimasis į bendruomenes ir saugių kaimynysčių kūrimas. Visi šie teigiami skirtumai prisideda prie policijos ir visuomenės artimo bendradarbiavimo, bendravimo ir pasitikėjimo vieni kitais gerinimo.

Pirmasis mano susidūrimas su policijos pareigūnais buvo paauglystėje, kada buvo reikalinga jų pagalba. Ji buvo suteikta operatyviai ir kokybiškai, kalti asmenys buvo nustatyti ir nubausti pagal tuomet galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus. Galiu drąsiai pasakyti, kad policijos pareigūnai – tai Angelai sargai, kurie nei vieno nepaliks nelaimėje ar bėdoje. Naudodamasis proga noriu visus policijos vadovus ir pareigūnus pasveikinti su Mūsų – Angelų sargų diena.

Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugsėjį vaikams sugrįžus į mokyklas, mažiesiems tenka prisiminti arba naujai išmokti pagrindinius saugaus elgesio kelyje principus. Tėvai dažniausiai atkreipia vaikų dėmesį, kaip saugiai pereiti gatvę, tačiau neretai pamiršta priminti, kaip naudotis viešuoju transportu arba ką daryti nutikus nelaimei – tai atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas šalies gyventojų nuomonės tyrimas.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Laiškai apie paveldėtą turtą, laimėtą loteriją ar gautą siuntą – dažniausiai šiais būdais internetiniai sukčiai bando išvilioti Lietuvos gyventojų pinigus bei asmeninius duomenis, rodo liepos pabaigoje atlikta reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa. Pasak ekspertų, sukčiai nesirenka aukų nei pagal išsilavinimą, nei pagal gyvenamąją vietą, tad ragina išlikti budriems.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-09-18
Nuo karo pradžios iki šių metų rugpjūčio mėnesio Lietuvoje dirbantys Ukrainos karo pabėgėliai į mūsų šalies biudžetą sumokėjo 205 mln. eurų. Ukrainiečių sumokėtų mokesčių dalis auga. Per 2022 m. ukrainiečiai į mūsų šalie biudžetą sumokėjo 45 mln. eurų, per 2023 m. – 95 mln. eurų, o per šių metų 7 mėnesius – 65,2 mln. eurų, t.y. 13 mln. eurų arba 25 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais.
Nuotrauka
paskola
Įkelta:
2024-09-17
Būsto įsigijimas su paskola, ypač pirmą kartą tai darantiems žmonėms, gali pasirodyti sudėtingas procesas. „Citadele“ banko atstovas atkreipia dėmesį, kad nors skolintis būstui seniai nebėra naujiena, paskolas suteikiantys specialistai susiduria vis su tomis pačiomis gyventojų daromomis klaidomis. Kokius namų darbus svarbu atlikti prieš pildant būsto paskolos paraišką, kad pavyktų išvengti klaidų ir gauti geriausią pasiūlymą?
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2024-09-14
Vairuotojams kartais tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis ir pažaidomis keliuose, kurios kelia grėsmę jų pačių ir kitų eismo dalyvių saugumui. Nors kelininkai deda maksimalias pastangas, siekdami užtikrinti savalaikę kelių priežiūrą, pavojingos išdaužos, kelio deformacijos, užtvindyti ruožai ar kitos kliūtys gali susidaryti itin greitai. Siekiant užtikrinti saugumą visiems eismo dalyviams, AB „Kelių priežiūra“ ragina nedelsiant pranešti apie pastebėtas kliūtis ir primena, kaip galima tai padaryti.
Nuotrauka
VMI
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-09-13
2024 m. rugsėjo 11 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nuo rugsėjo mėn. startuoja naujas VMI procesas – pridėtinės vertės mokesčio (PVM) deklaracijų vertinimas realiu laiku. Pirmojo etapo metu klientų deklaracijos bus lyginamos su jų pateiktais pardavimų Lietuvoje duomenimis e. sąskaitų faktūrų posistemyje i.SAF.
Nuotrauka
neutralumas
Įkelta:
2024-09-12
Vakar Tauragė žengė reikšmingą žingsnį siekyje tapti klimatui neutraliu miestu. Tauragės rajono Tarybos posėdyje patvirtinta Klimato neutralumo strategija – dokumentas, nubrėžiantis kelią link klimato neutralumo Tauragėje iki 2030 metų.
Nuotrauka
vilko
Įkelta:
2024-09-09
Šių metų rugsėjo 14 dieną pirmą kartą bus minima nauja LR Respublikos Seimo patvirtintina atmintina data – vilko vaikų atminimo diena. Minėjime dalyvaus Vokietijos Federacinės Respublikos Vilniuje atstovai, Lietuvos garbės konsulas Badeno – Viurtembergo žemėje Wolfgangas von Stettenas, vilko vaikai ir jų ainiai. Specialią meninę programą, skirtą vilko vaikams, atliks poetas, režisierius, rašytojas, romano „Mano vardas – Marytė“ autorius Alvydas Šlepikas, aktorius Andrius Bialobžeskis, muzikantas Arkadijus Gotesmanas ir kompozitorius Tomas Kutavičius. Po meninio pasirodymo vyks pokalbis su vilko vaikais ir jų ainiais. Minėjimo vedėjai  Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus.
Nuotrauka
vyt
Nuotraukos iš pašnekovės albumo
Įkelta:
2024-09-07
Kai gyvenimą aptemdo kas­dienybė, reikia ieškoti nuo­tykių. Tokia taisykle va­­dovaujasi iš Vytogalos ki­lu­si verslininkė Giedrė Ge­­dei­kienė (Gedeikytė), šį pa­va­sarį už­ko­pu­­si į net pa­ty­­rusiems al­pi­­nis­tams sun­­kiai pa­si­duo­dan­čią aukščiausią Kaz­beko viršukalnę. Be nuo­­tykių jau nebegalinti gy­venti mūsų kraštietė tikina, kad sunkiausia įveikti save, nes kalno viršūnė tėra tik dar vienas žingsnis į pasau­lio ir savęs pažinimą. 
Nuotrauka
zelandija
AUTORĖS nuotraukos
Įkelta:
2024-09-06
„Visur sutiksi žvirblį ir lietuvį“, – šiuo posakiu įsitikinau jau tada, kai pirmą kartą išvykau už Atlanto, į Jungtines Amerikos valstijas. Susi­radusi darbą mažo salos mies­telio viešbutyje, netrukus susi­pa­ži­nau su ten dirbančiais trim lie­tu­viais. O da­bar paaiškėjo, jog lietu­vių ne­trūks­ta ir Naujojoje Zelan­dijoje.
Nuotrauka
šildymas
Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-09-04
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad nuo rugsėjo pradžios gyventojai jau gali teikti prašymus dėl būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų skyrimo ateinančiam šildymo sezonui. Nepasiturintiems gyventojams, kurie dėl kompensacijų kreipiasi likus vienam mėnesiui iki šildymo sezono pradžios arba šildymo sezono metu, kompensacijos skiriamos iš karto visam šildymo sezonui.
Nuotrauka
poligonai
KAM - št. srž. A. Čemerkos nuotraukos
Įkelta:
2024-09-03
„Kai aš buvau visai mažytė, mačiau Tauragę nuneštą po II pasaulinio karo“, – prisiminimais miesto centre dalijasi matematikos mokytoja anksčiau dirbusi Birutė. Praėjus beveik aštuoniems dešimtmečiams po vieno iš didžiausių karų žmonijos istorijoje, senjorė klausiamai žiūri tiek į savo bendraamžius, tiek į jaunimą. Ji nesupranta, kodėl visuomenėje kyla diskusijos dėl poreikio steigti poligonus Tauragės ir Šilalės rajonuose.
Nuotrauka
kinija
Autorės nuotrukos
Įkelta:
2024-09-03
Jei kas būtų iš anksto pasakęs, kokie pasiruošimo darbai laukia prieš kelionę į Kiniją, veikiausiai būčiau rimtai suabejojusi, ar verta leis­tis į šią šalį, kuri, pagal turistams keliamus reikalavimus, kasdien darosi vis panašesnė į Šiaurės Korėją. Kelionėse nesu naujokė, visada atsa­kingai atlieku „namų darbus“, nes nuo to priklauso ne tik ką pamatysi, bet ir kaip tai priimsi. Tačiau pažįstami, keliavę po Kiniją prieš keletą metų, sakė, kad nieko panašaus anksčiau nebuvę...
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-08-29
Tauragės rajono savivaldybės Taryba pritarė įstaigos VŠĮ „Eko maistas“ steigimui, kurios tikslas užtikrinti kokybišką maitinimą vaikams. Toks sprendimas priimtas sulaukiant vis daugiau nusiskundimų dėl maisto kokybės mokyklose ir darželiuose. Maitinimas pirmiausia bus diegiamas darželiuose, o vėliau bus svarstoma dėl tiekimo mokyklose. Įstaiga veiklą vykdyti pradės 2025 metais.
Nuotrauka
saulėgraza
Algimanto AMBROZOS nuotrauka
Įkelta:
2024-08-29
Kūtymų kaime, netoli už Jucaičių, rugpjūčio pradžioje sužydo saulėgrąžų labirintas. Net 3 hektarų plote išraizgyti takai kelių metrų aukščio saulėgrąžų lauke kviečia mėgautis vėsa, žiedų grožiu ir kvapu, įsiklausyti į bičių dūzgimą ir paukščių balsus. 
Nuotrauka
Šilalės
Įkelta:
2024-08-28
Tauragės regiono plėtros taryba vienija keturias Tauragės savivaldybes, bandan­čias kartu spręsti vi­­­sai apskričiai bendras prob­lemas. Praėjusiu fi­nansinės paramos laikotarpiu Tau­ragės regionas gavo beveik 50 mln. eurų Eu­ro­pos­ Sąjungos pa­ra­mos, o iki 2029 m. sa­vi­val­dybės galės įgy­vendinti pro­jektų net už 108 mln. Eur. Apie tai, kaip kaip jos planuo­ja in­vestuoti šias lėšas, kalbėjomės su Tauragės regiono plėtros tarybos admi­nistracijos direktore Jurgita Choromanskyte.