2018 Rugsėjo 19 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Kviečia į įspūdingą šviesos ir muzikos kelionę

  • Įkelta: 2017-10-06
M. Dikšaičio nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien 20.00 val. Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčia žiūrovus kviečia į „500 dūžių“ vaizdo ir muzikos instaliaciją, kuria keliaus  per svarbiausius istorinius ir kultūrinius įvykius nuo Reformacijos judėjimo pradžios 1517 m. iki šių dienų.

Istorinį vaizdo pasakojimą sustiprins muzikos koncertas, kuriame choro, solistų ir džiazo grupės atliekama muzika klausytojus lydės nuo viduramžių choralų ir senųjų liaudies giesmių iki J. S. Bacho kūrybos ir šiuolaikinių džiazo muzikos improvizacijų. 

„500 dūžių“ kelionėje susijungs didžiulis būrys atlikėjų: džiazo grupė „Klangprojekt“ (Vokietija), Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis „Adoremus“, kamerinis choras „Aidija“ ir solistė Rita Naujokaitytė.

Vaizdo ir muzikos kelionė per 500 Reformacijos metų – tai tarptautinis Lietuvos, Vokietijos ir Baltarusijos menininkų ir atlikėjų projektas, skirtas pasaulinei Reformacijos sukakčiai ir Reformacijos metams Lietuvoje paminėti. 

Vizualiniame-muzikiniame pasakojime atsispindi svarbiausi Reformacijos įvykiai ir asmenybės, įtakoję lietuvių raštijos ir kultūros raidą: Martynas Mažvydas ir pirmoji lietuviška knyga, Danielius Kleinas ir pirmoji lietuvių kalbos gramatika, Kristijonas Donelaitis ir pirmasis grožinės literatūros kūrinys – poema „Metai“, Evos Simonaitytės kūryba, Jono Kristupo Glaubico sukurtos baroko architektūros simboliai.

Tauragės evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Dikšaitis žada ypatingą reginį, kitokį prisilietimą prie istorijos, daug šviesos bei galimybę išgirsti, kaip senosios giesmės jungiasi su džiazo muzika.
Įėjimas į renginį – nemokamas.

25 metų jubiliejų švenčiantis Pagramančio regioninis parkas rugsėjo 9 dieną pakvietė kraštiečius į šventę. Atidarę parodą ir surengę dviračių žygį, pagramantiškiai linksminosi iki sutemų.

Šeštadienį Taurų nuotykių parke vyko tradicinis kaimo bendruomenės „Taurų žiburys“ renginys „Sveiks, kaimyne“! Šventės dalyviai ne tik linksmai leido laiką, bet ir įgyvendino du svarbius projektus.

Trečiadienį tauragiškiai su vasara atsisveikino tradiciniame Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio naktiniame „Bangos piknike“. Šį kartą susirinkusiųjų širdis virpino Aistės Smilgevičiūtės su grupe „Skylė“ atliekamos dainos. Akustinio koncerto žiūrovai klausėsi jaukiai įsitaisę ant atsineštų ir ant pievelės pasistiestų pledų.