SPINDINTI LIETUVA: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių  vargonais
Įkelta:
2022-06-13
Nuotrauka
spindinti lietuva
,
Nuotrauka
spindinti lietuva

„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.

Tarptautinis projektas

Šį tarptautinį projektą įgyvendina Lietuvos ir Norvegijos senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito“ bei „Silva Norvegica“.  Atrinkti vertingiausi barokiniai vargonai Kretingoje, Varniuose, Adakave ir Kartenoje.  Projekto metu šie barokiniai vargonai buvo suderinti ir iš dalies restauruoti. Tai, kad Lietuvoje yra aptikti autentiški barokiniai vargonai (su mechaniniu oro padavimu ir ypatingu epochos skambesiu), galima vadinti didele sėkme.  Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje esantys vargonai datuojami 1680 m. ir laikomi seniausiais Lietuvoje. Jų autentišku skambesiu žavėjosi ne vienas žymus senosios muzikos atlikėjas, o projekto vargonininkas iš Norvegijos Nikolai Endresen Dahl neslėpė savo entuziazmo išbandyti šį ir kituose miesteliuose esančius istorinius instrumentus. Kas įdomiausia, spėjama, kad dalis šių vargonų, pavyzdžiui, Kartenoje arba Adakave, buvo sukurti dvarams, o ne skirti bažnyčioms.

Projektu siekiama supažindinti Kretingos, Varnių, Adakavo, Kartenos ir Tauragės 5–12 klasių moksleivius su jų miesteliuose esančiais autentiškais barokiniais instrumentais – vargonais. Jie dalyvaus 4 edukacinėse veiklose: multimedijų pamokoje, kurią mokyklose praves mokytojai; edukacinėse dirbtuvėse apie vargonus pačioje bažnyčioje; edukaciniame koncerte su pasakojimu bei užduotimis ir baigiamajame koncerte.

Multimedijų pamokoje vaikai bus supažindinti su senosios muzikos sąvoka ir principais bei istorinių vargonų svarba. Bažnyčiose prie vargonų vaikams bus pasakojama apie konkrečiai jų miestelio istorinius vargonus, kuo jie vertingi ir ypatingi, bus demonstruojamas vargonų veikimo principas, registrai, derinimas, muzikos atlikimo pavyzdžiai. Edukaciniame koncerte vaikai susipažins su pagrindiniais instrumentais, kuriais buvo grojama kartu su vargonais: kornetais ir barokiniais trombonais, pritariant balsams. Baigiamajame koncerte dalyvaus pilna dviejų ansamblių sudėtis: 5 dainininkai, kornetų ir barokinių trombonų atlikėjai, viola da gamba atlikėjas ir vargonininkas. Jie atliks XVI-XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muziką, kurią parašė svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai. Baigiamasis koncertas taip pat bus atviras vietos bendruomenėms, kurias norima paskatinti naudoti istorinius vargonus ne tik liturgijoje, bet ir kultūrinėje veikloje. Dažniausiai miestelių gyventojai nežino, kokio vertingumo vargonų esama jų bažnyčiose, ir dažnas nėra girdėjęs barokiniais vargonais atliekamos profesionalios muzikos.

Šiuo projektu taip pat siekiama skatinti meno mokyklų mokinius domėtis istoriškai pagrįstu senosios muzikos atlikimu. Varnių ir Kretingos meno mokyklų fortepijono specialybės moksleiviams bus surengtos vargonų meistriškumo pamokos su norvegų vargonininku iš ansamblio "Silva Norvegica" Nikolai Endresen Dahl.

Projekto sumanytojai siekia įdiegti visuomenei, ypač jaunajai jos daliai, supratimą apie savo šalies muzikos ir kultūros paveldą, be to, tai suteiktų galimybę būsimiems galimiems vargonų atlikėjams patirti istoriškai pagrįstą atlikimą vargonais,  o baigus studijas grįžti į gimtąjį miestą, tampant jo kultūrinio gyvenimo dalimi.

Nemokamas koncertas

Birželio 15 d., trečiadienį, 18 val., Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks nemokamas tarptautinis senosios muzikos koncertas, kuriame dalyvauja ansambliai „Canto Fiorito“ (Lietuva) ir „Silva Norvegica“ (Norvegija), meno vadovas Rodrigo Calveyra

Kviečiame jus pasiklausyti retai skambančios XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikos. Penkių dainininkų balsais, kornetu, išilginėmis fleitomis, barokiniais trombonais, viola da gamba ir vargonais bus atliekami Žygimanto Vazos ir Leono Sapiegos dvaruose dirbusių kompozitorių G.B. Cocciola, A.Pacelli, T.Merula, D.Cato ir kitų autorių vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai.

Šis koncertas Tauragėje yra projekto „Spindinti Lietuva: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių vargonais“ dalis. Jo pagrindinis tikslas - edukacinių veiklų serijoje supažindinti moksleivius su istoriniais vargonais ir senąja muzika. Projektą pagal programą „Kultūra” finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija, taip pat Lietuvos kultūros taryba.

Nuotrauka
spindinti lietuva

2022 m. birželio 13–15 d.

Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje:

Birželio 13 d. – vargonų dirbtuvės mokiniams;

Birželio 14 d. – edukacinis koncertas mokiniams;

Birželio 15 d. – baigiamasis LDK muzikos koncertas mokiniams;

Birželio 15 d. – baigiamasis vakarinis LDK muzikos koncertas bendrai publikai.

Projekto partneriai: senosios muzikos ansamblis „Silva Norvegica“, Varnių parapija, Kretingos Viešpaties apreiškimo vienuolynas.

Projektą remia: Europos Ekonominės Erdvės fondas ir Lietuvos kultūros taryba prie LR kultūros ministerijos

Daugiau informacijos:

Rodrigo Calveyra (projekto meno vadovas), tel. +33 627469190, el. paštas: rodrigo.calveyra@gmail.com

Renata Dubinskaitė (projekto meno vadovo asistentė), tel. 8 687 85 713, el. paštas: renata.muzika@gmail.com

SPINDINTI LIETUVA: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių  vargonais

2021 m. lapkričio mėn.– 2022 m. birželio mėn.

http://www.cantofiorito.lt/Spindinti-Lietuva-984.html

Facebook paskyra „Canto fiorito

Užs. Nr. 59

Nuotrauka
kulturos taryba
Nuotrauka
logo
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“. 
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-03-30
Šiandien Tauragės krašto muziejaus istorijos ekspozicijoje atidaryta paroda „AB „Maistas“ gamyklai – 90“ atidarymas. Tauragiškiai pasidalino prisiminimai ne tik apie patį darbą, bet ir apie fabriko meno kolektyvų, sportininkų pasirodymus, išradingas darbuotojų vagystes bei gaudžiančias sirenas, skelbiančias darbo pradžią ir pabaigą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-25

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiria ypatingą dėmesį vaikų, jaunimo psichinei sveikatai stiprinti. Nemažai organizacijų ir kitų įstaigų siūlo prasmingą vaikų užimtumą – vasaros stovyklas, tačiau pastebima, kad jų, orientuotų į psichinės sveikatos stiprinimą, labai mažai. Todėl Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“, kurią finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-24

Kad tiek žmonių būtų, Lauksargių geležinkelio stotis gal ir mena, bet ten gyvenantys žmonės turbūt tikrai nebuvo matę tokios gausos žmonių. Ir ne keleiviai  čia susirinko kaip senais laikais važiuoti geležinkeliu į Tilžę ar Įsrūtį, ar į Tauragę, Batakius, Viduklę, Šiaulius. Ir ne trečiasis pasaulinis karas (neduok , Dieve) prasidėjo, nes pirmuosius du pasaulinius gerai mena raudono ir dar oho kaip tvirto mūro sienos.  Ne. Susirinkimas buvo itn taikus , pacifistiškas gal kiek. Be abejo, stotis mena ir čia skambėjusią muziką. Turbūt daugiausia karinius maršus. O šįkart čia skambėjo ne maršai, bet labai gera džiazo muzika. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-20

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijai, įrengtai pietiniame bokšte, sukanka 20 metų. Ta proga fotografų klubas „Fotojūra“ rengia ypatingą parodą – pirmąją klubo istorijoje pinhole technika atliktų fotografijų parodą „Fotojūra Pinhole“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-14

Vakarykštis renginys „Vienas (m)eilėraštis“ Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ buvo skirtas artėjančiai Valentino dienai, todėl į jį buvo kviečiami ne tik poetai, bet ir poezijos mylėtojai. Vakaro metu Tauragės pilies menėse skambėjo lyrika. Eiles skaitė Tauragės klubo „Žingsniai“ literatai ir kiti erdvės išsiilgę miesto poetai, akustine gitara grojo Romanas Grigorjev.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-13

Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnalistu, komunikacijos ir rinkodaros profesionalu Ryčiu Sabu, kurio debiutinis romanas „Gaono kodas“ sulaukė itin didelės sėkmės. Knygos pristatymą moderavo žurnalistas, publicistas Rimvydas Valatka.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-11

Miesto reklamos stenduose jau kuris laikas kalbėjo plakatai, skelbiantys, kad kovo 1 dieną Tauragę aplankys profesionali baleto trupė. Deja, taip neįvyks – baleto artistai į Tauragę neatvyks. O priežastis paprasta: neišpirkti bilietai.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-06

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje poetė, prozininkė Aldona Ruseckaitė pristatė biografinį romaną „Padai pilni vinių“ apie poetę Salomėją Nėrį.  Jame A. Ruseckaitė kalba apie įvykius, dėl kurių poetė iki šiol puolama, mėgina parodyti, kiek menininkui įtakos gali padaryti laikmečio sąlygos. Renginys sulaukė žiūrovų dėmesio: visos sėdimos vietos renginyje buvo užimtos dar renginiui neprasidėjus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-01-17

​Šokių klubą „Amadeus dance“ įkūrusi choreografė Vilija Krūgelienė tuomet nė svajoti nesvajojo, kaip per 25 metus šis jos „kūdikis“ išaugs: nuo kelių šokti norinčių išmokti pradinukų iki kone 200 šokėjų. Dabar klubas – tai tarsi didžiulė linksma šeima, kurioje yra ir vos trejų sulaukusių mergaičių, ir brandaus amžiaus moterų, kurioje daug juoko, išdaigų, pergalių džiaugsmo, tačiau ne kiek ne mažiau ir sunkaus darbo, o svarbiausia – visi tiesiog „serga“ šokiu.

Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-28

Vakar Tauragės kultūros rūmuose surengtas istorinis vakaras – akimirkai laikas atsuktas net šimtmečiu atgal. Prisimenant Lietuvos kariuomenės orkestro pirmąjį koncertą mūsų mieste, surengtą prieš 100 metų, Tauragėje suskambo kariuomenės pučiamieji.

Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-26

 

Kur buvus kur nebuvus, džiazo primadona Neda Malūnavičiūtė – vėl Tauragėje. Šiandien su bendražygiais atlikėja kviečia į koncertą „Muzikiniai monologai“. Antrąją Kalėdų dieną, 16 val., skambės laiko patikrintos ir naujausios Olego Ditkovskio, Andriaus Kulikausko, bei Andriaus Borisevičiaus dainos. Tai puiki proga praturtinti šventinę nuotaiką gurmaniška muzika.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2019-11-08

Lapkričio 5 d. Tauragės kultūros rūmuose atidaryta ir pristatyta dailininko, grafiko, Tauragės garbės piliečio Alfonso Čepausko paroda. Šiltai bendraudami su pačiu darbų autoriumi, tauragiškiai galėjo iš arčiau susipažinti su daugiaplane ir universalia jo kūryba, kur eksperimentuojama su skirtingomis grafikos technikomis, skirtingais meno žanrais.

Nuotrauka
Įkelta:
2019-09-06

Ketvirtadienio vakarą Tauragės kultūros rūmuose pristatyta suaugusiųjų dailės studijos auklėtinių kūrybos darbų paroda „Kūrybos magija“.