2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Literatai meilės dieną pasitiko lyriškai

  • Įkelta: 2020-02-14
Eugenijus Šaltis (pirmas iš dešinės), Renata Karvelis, Lina Astrauskienė. Juozo Petkevičiaus nuotraukos
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vakarykštis renginys „Vienas (m)eilėraštis“ Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ buvo skirtas artėjančiai Valentino dienai, todėl į jį buvo kviečiami ne tik poetai, bet ir poezijos mylėtojai. Vakaro metu Tauragės pilies menėse skambėjo lyrika. Eiles skaitė Tauragės klubo „Žingsniai“ literatai ir kiti erdvės išsiilgę miesto poetai, akustine gitara grojo Romanas Grigorjev.
Jau antrus metus iš eilės, artėjant Valentino dienai, pilies menėse skamba romantiškos eilės. Kaip sako renginio sumanytoja, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė ir literatų klubo „Žingsniai“ pirmininkė Renata Karvelis, Valentinas – tai legalus metas būti sentimentaliems, skaityti lyriškus eilėraščius. Pasak organizatorės, į renginį atėjo skirtingo amžiaus, lyties skaitovai, o per kūrybą atsiskleidžia jų patirtis ir meilės suvokimas.

– Buvo labai įdomu palyginti, kaip meilę mato vyrai, kaip moterys, kaip literatės, kaip muzikantas, – pasakojo ji, – poezijos vakaras prasidėjo „Mesendžerio poema apie meilę (ne iš bibliotekos)“. Šis kūrinys gimė tiesiog kelių literatų susirašinėjime, kas yra meilė. Jie nežinojo, kad jų kūryba paklius į tą eilėraštuką. Pradėjo Eugenijus Šaltis, aš pridėjau, Liuda Daugėlienė paantrino, ir taip mes trise sukūrėm poemėlę. Ji tapo gražiu ir nuotaikingu vakaro įvadu. Marytė, Stefanija ir Aldona kūriniuose kalbėjo, kad „mylėt reik visus iš eilės, bet pirmiausia juk save“. Tuomet poetai vyrai ėjo mūru už meilę „pagal galimybes ir pagal norus“. Kaip malda renginio pabaigoje nuskambėjo Indrajos kūrinys apie kaltę nekaltę.

Gitara pirmąkart skliautų erdvėje grojo Romanas Grigorjev. Toks vakaras šalia poetų jam, pasak Renatos, – gryna avantiūra.

– Kaip smagu, supratau palikusi kūrybinių pasvarstymų. Tiesa, kūrybai nuolatos reikia naujų patirčių, pažinčių, pajautimų, pamąstymų, pamatymų, pabuvimo, pasikankinimo. Valentino diena juk tam ir sutverta – skaniai pasikankinti savi-klausimuose, – svarstė literatų klubo vadovė.

Renata pasakojo, kad tai pirmasis jos pačios sugalvotas renginys, kurį surengė vos tik pradėjusi eiti renginių organizatorės-edukatorės pareigas muziejuje. Ji tikisi, kad renginys taps tradiciniu.

Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnalistu, komunikacijos ir rinkodaros profesionalu Ryčiu Sabu, kurio debiutinis romanas „Gaono kodas“ sulaukė itin didelės sėkmės. Knygos pristatymą moderavo žurnalistas, publicistas Rimvydas Valatka.

Miesto reklamos stenduose jau kuris laikas kalbėjo plakatai, skelbiantys, kad kovo 1 dieną Tauragę aplankys profesionali baleto trupė. Deja, taip neįvyks – baleto artistai į Tauragę neatvyks. O priežastis paprasta: neišpirkti bilietai.

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje poetė, prozininkė Aldona Ruseckaitė pristatė biografinį romaną „Padai pilni vinių“ apie poetę Salomėją Nėrį.  Jame A. Ruseckaitė kalba apie įvykius, dėl kurių poetė iki šiol puolama, mėgina parodyti, kiek menininkui įtakos gali padaryti laikmečio sąlygos. Renginys sulaukė žiūrovų dėmesio: visos sėdimos vietos renginyje buvo užimtos dar renginiui neprasidėjus.

​Šokių klubą „Amadeus dance“ įkūrusi choreografė Vilija Krūgelienė tuomet nė svajoti nesvajojo, kaip per 25 metus šis jos „kūdikis“ išaugs: nuo kelių šokti norinčių išmokti pradinukų iki kone 200 šokėjų. Dabar klubas – tai tarsi didžiulė linksma šeima, kurioje yra ir vos trejų sulaukusių mergaičių, ir brandaus amžiaus moterų, kurioje daug juoko, išdaigų, pergalių džiaugsmo, tačiau ne kiek ne mažiau ir sunkaus darbo, o svarbiausia – visi tiesiog „serga“ šokiu.

Vakar Tauragės kultūros rūmuose surengtas istorinis vakaras – akimirkai laikas atsuktas net šimtmečiu atgal. Prisimenant Lietuvos kariuomenės orkestro pirmąjį koncertą mūsų mieste, surengtą prieš 100 metų, Tauragėje suskambo kariuomenės pučiamieji.