2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

1919 m. vasaris. Sugriautas miestas-vaiduoklis kyla iš pelenų. Žmonių jame dar labai nedaug, geriausiu atveju gal bus koks 1000. Sunku patikėti, kad dar 1913 m. čia gyveno dešimt kartų daugiau. Gyvenimas po karo sunkus. Visgi lygiai prieš 100 metų Tauragėje įvyko įdomus ir svarbus Lietuvos kariuomenės istorijai nutikimas. Tai 1919 m. vasario 16 d. – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės paskelbimo metinės. Skamba iškilmingai ir gražiai, tačiau realybė tuomet buvo kita.

Minime vieną svarbiausių datų savo šalies istorijoje – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 101-ąsias metines. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau septintus metus kviečia prisijungti prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Tauragėje renginių, ir tradicinių, ir originalių, tądien planuojama tiek, kad teks gerai pasukti galvą renkantis, kur eiti. Vyks šventiniai koncertai, autoslalomas, linksmos pramogos mažiesiems, iškiliausių mūsų krašto žmonių apdovanojimai, kuriems šiemet pasirinkta netradicinė erdvė – Švč. Trejybės bažnyčia.

Tauragės ligoninė baigia Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos skyriaus plėtrą. Buvusiose ligonių kasų patalpose Prezidento g. įrengtos 7 erdvios ir šviesios palatos, skyriaus vedėjo kabinetas, dar vienas slaugytojų budėjimo punktas. Ligoninės personalas džiaugiasi, jog mažėja pacientų, kuriems būtinos slaugos paslaugos, eilės, o teikiamų paslaugų kokybė tik gerėja. Pasak skyriaus vedėjo Roberto Didžgalvio, stengiamasi išgyvendinti stereotipą, kad į slaugos skyrių gulamasi tik numirti, nes šių dienų slauga – tai aukštos kokybės medicininės paslaugos ir svarbi pagalba ligonių artimiesiems. Jo žodžius patvirtina ir kalbinti pacientai, prasitarę, jog tik ir laukia progos čia pakliūti, mat yra maitinami skaniai, prižiūrimi ir aprūpinami ne tik medikamentais ir priežiūra, bet ir žmogiška šiluma.