2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Vasarą palydėjo su grupe „Skylė“

  • Įkelta: 2017-09-01
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trečiadienį tauragiškiai su vasara atsisveikino tradiciniame Tarptautinio Tauragės muzikos festivalio naktiniame „Bangos piknike“. Šį kartą susirinkusiųjų širdis virpino Aistės Smilgevičiūtės su grupe „Skylė“ atliekamos dainos. Akustinio koncerto žiūrovai klausėsi jaukiai įsitaisę ant atsineštų ir ant pievelės pasitiestų pledų.

Kasmet rugpjūtį „Bangos parke“ nemokamą muzikinį pikniką rengiantis Liudas Mikalauskas sveikino susirinkusiuosius ir džiaugėsi, jog vakarinis pasisėdėjimas su gyva muzika tampa kasmetine vasaros palydų tradicija. Priešpaskutinę rugpjūčio dieną tauragiškių nenuskriaudė ir oras – trečiadienio vakaras buvo šiltas ir giedras, todėl žiūrovai galėjo mėgautis buvimu gamtoje iki vėlumos.

 „Skylė“ su Aiste Smilgevičiūte buvo paruošę akustinę programą, kurioje skambėjo žinomiausios grupės dainos. Persmelktos folklorinių ir mitologinių motyvų melodijos, užburiantis A. Smilgevičiūtės vokalas vedė klausytojus į istorinę muzikinę kelionę. Koncertą vainikavo Aistės su vyru, kompozitoriumi Roku Radzevičiumi atliekamas „Meilės duetas“ iš roko operos „Jūratė ir Kastytis“, kurią, būtent meilės Aistei įkvėptas jis sukūrė daugiau nei prieš 15 metų.

Per septynioliką albumų išleidusi grupė, balansuojanti tarp roko ir „folko“ žanrų, yra sukūrusi itin savitą ir su niekuo nesupainiojamą istorinį muzikinį stilių, taipogi subrandinusi ir savo klausytojų ratą. Už Albumą „Broliai“ Prezidentės Dalios Grybauskaitės buvo apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Tomo Raulinavičiaus nuotraukos

Rugsėjo 1-2 dienomis Griežpelkių kaimo turizmo sodybą sudrebins muzikos garsai. Čia pirmą kartą vyks vienos nakties festivalis, kuriame koncertuos „Radistai“, „Golden Age“ ir kiti žinomi atlikėjai.

Tauragiškių itin pamėgtas bei šiemet gausiai lankomas festivalis pasiekė kulminaciją – netrukus bus galima išgirsti du paskutiniuosius koncertus.

Praėjusį savaitgalį Tarptautinis Tauragės muzikos festivalis padovanojo net du puikius koncertus. Penktadienį Pilies kiemelyje flamenko ritmu sukosi ispanė šokėja Maise Márquez, lydima jau antrą kartą į Tauragę atvykusių flamenko virtuozų, na o sekmadienį Švč. Trejybės bažnyčia gaudė nuo klasikinės vargonų muzikos – jais po Šv. Mišių skambino svečias iš Latvijos, Domo vargonininkas Aivars Kalejs.