2019 Sausio 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

6-ąjį kartą surengtas festivalis „Kūrėjų oazė“

  • Įkelta: 2017-05-14
Agnė BRIDAITYTĖ

Šeštadienį, gegužės 13-ąją, Tauragės kultūros rūmuose vyko moksleivių respublikinis drabužių dizaino ir įvaizdžio konkursas-festivalis „Kūrėjų oazė“. Šio renginio metu jaunieji mados kūrėjai iš Tauragės ir kitų Lietuvos miestų pristatė savo modeliuotus drabužius, bei įvairius dizaino sprendimus.

Jau šeštąjį kartą Tauragėje vykusio festivalio dalyvių skaičius šiemet pasiekė 201. Festivalio iniciatyva - skatinti jaunus žmones domėtis dizainu. Renginio globėja ir iniciatorė Tauragėje – Šaltinio progimnazijos ir Versmės gimnazijos technologijų mokytoja - ekspertė Audronė Paulauskienė.

 Moteris teigia, kad šį festivalį rengti idėja kilo norint padėti moksleiviams realizuoti ir įgyvendinti kūrybines idėjas, bei paskatinti daugiau domėtis dizainu. Renginys į Tauragę sukvietė moksleivius ir iš kitų Lietuvos miestų - Plungės, Marijampolės, Kalvarijos, Telšių, Kretingalės ir Raseinių. Iš šio miesto dalyvių atvyko daugiausia. Tauragės miestą atstovavo keturios mokyklos: Versmės gimnazija, Tauragės profesinio rengimo centras, Aušros pagrindinė mokykla ir Šaltinio progimnazija.

Tačiau, ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai noriai įsitraukė į kūrybinį procesą. Net septyniolika mokytojų padėjo moksleiviams rengti įvairius pasirodymus, tarp kurių buvo ne tik įprasti pasivaikščiojimai podiumu, bet ir šokiai su gyvo garso koncertu. Į vertinimo komisiją pakviestos grožio salono „Valjotė“ direktorė Jordana Mačiulienė, rūbų modeliavimo technologė Salomėja Servienė, Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos ir SMC technologijų mokytoja metodininkė Danguolė Juozaitienė, Tauragės kultūros centro kultūros renginių organizatorė Salvinija Žemaitienė, PMMC metodininkė Vilma Vaičekauskienė ir „Elka rainwear“ sukirpimo – konstravimo technologė Ineta Dobilienė.

Kiekvienas pasirodymas buvo savitas ir išskirtinis. Tikimasi, kad festivalis kitais metais sulauks dar daugiau dėmesio ir dalyvių iš visos Lietuvos. 

Muzikos klubo „Rūsys“ komanda tauragiškiams turi ypatingą žinią – miesto šventės metu palepins ir elektroninės muzikos gerbėjus. Ir ne bet kuo – į vasaros sezono atidarymo vakarėlį „Liberty beach“ pakviesti Lietuvos klubinės muzikos chuliganai, jaunimo pamėgti radijo laidų vedėjai ir didžėjai „Radistai“ – Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Gegužės 9 dieną visoje Europoje minima Europos diena. 2 000-aisiais įkurtas tauragės Europe Direct informacijos centras, vadovaujamas Isvaldos Aleknienės, kasmet šia proga rengia tauragiškiams šventę, originaliais renginiais pritraukiančią gausią bendruomenę. Šiemet miestiečius planuojama nustebinti miuziklu „Mamma Mia“ ir virš tūkstančio dalyvių sulaukusiu masiniu renginiu „Šokvaikštis“, kurio metu bus fiksuojamas rekordas.

Didžiausia Tauragės rajono ir visos buvusios Tauragės apskrities gimnazija, kasmet išleidžianti didžiausią srautą abiturientų, šiemet švenčia solidų 45-erių metų gimtadienį. Praėjusiais metais mokyklos direktoriaus pasikeitimas įnešė gimnazijai nemažai naujų permainingų vėjų. Apie naujoves, šventinę pasiruošimo nuotaiką, Lietuvos švietimo spragas ir požiūrį į jauną žmogų bei mokyklos šiandieninę funkciją kalbamės su Tauragės Žalgirių gimnazijos direktoriumi Jonu Jatautu. 

Minint šv. Florijono, ugniagesių gelbėtojo dieną, Tauragės apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje šiandien vyksta atvirų durų diena. Visi norintys galės iš arčiau susipažinti su ugniagesio profesija, apžiūrėti techniką.