Pašto ženklų kolekcininkai surengė parodą
Įkelta:
2017-02-10
Nuotrauka
Aprašymas

Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka

Kiek popierinių laiškų šiandien gaunate? Ar būtų galima juos suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar dar rašote laiškus ranka patys? Šiandien, kai tradicinį laišką yra pakeitęs patogus ir greitas elektroninis laiškas, mūsų namų pašto dėžutės lieka tuščios. Tačiau tikrai ne užkietėjusių filatelistų. Tiems, kam filatelisto sąvoka – nežinoma, rekomenduojame įsiminti, nes ją šiame straipsnyje minėsime dar ne kartą. Filatelistas – pašto ženklų, vokų, anspaudų kolekcionierius ir žinovas.

Surengta paroda

Vasario 7 d. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko jaukus Tauragės filatelistų susibūrimas ir parodos „Atsisveikinimas su lito nominalo pašto ženklais“ pristatymas. Tauragės pašto ženklų kolekcionieriai: Tomas Šerpytis, Viktoras Jokubaitis, Eugenijus Margis, Algimantas Bernotas ir Antanas Merkelis dalinosi savo žiniomis apie šį unikalų hobį. Daugelis pasakojo pašto ženklų rinkimu susidomėję dar vaikystėje, nors Eugenijus Margis juokavo, kad kolekcionieriumi tapo ne savo noru. Tiesiog jo tėtis buvo pašto ženklų kolekcininkas ir savo sukauptą turtą paliko jam. Matant tėčio aistrą šiam užsiėmimui, būtų tiesiog nuodėmė to neišsaugoti ir kažkam atiduoti ar parduoti.

Paroda buvo surengta jau istorija tapusiems pašto ženklams, ant kurių pažymėta lietuviško lito valiuta, paminėti ir su jais atsisveikinti. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir įsipareigojus pakeisti lietuvišką litą į eurą, o nuo 2015 m. sausio mėnesio, tam tapus realybe, turėjo pasikeisti ir pašto ženklas.  Tauragės filatelistai teigė, jog dinamiška Lietuvos istorija atsispindėjo ir pašto ženkluose. Labai dažnai kolekcininkas vien iš pašto ženklų ir jų kitimo gali papasakoti visą šalies istoriją.  Nors Lietuva turėjo atsisveikinti su lito nominalu pažymėtais ženklais, tačiau filatelistas Tomas Šerpytis pasakojo, kad pašto ženklų išpildymo formoje, vaizdiniuose ir temose pastaruoju metu, ypatingai Europoje, jaučiamos tautiškumo ir patriotizmo nuotaikos. Labai daug pašto ženklų yra išleidžiama valstybinių švenčių, paminėjimų, svarbių įvykių ar renginių temomis, taip pat su žinomais žmonėmis ar pastatais.

Tarsi istorijos metraštis

Tauragės filatelistai pasakojo, kad domėjimasis pašto ženklais labai dažnai atskleidžia ne vieną įdomią istoriją. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Lietuvai esant Sovietų Sąjungos sudėtyje, kai vyravo griežta kontrolė ir bendravimas su užsienio valstybėmis praktiškai buvo neįmanomas, būtent filatelisto statusas buvo viena iš lengvatų, kai buvo leidžiama bendrauti, susirašinėti ir keistis pašto ženklais su už Sovietinio bloko esančiomis valstybėmis. Tiesa, vėliau tai buvo uždrausta, kai vienas lietuvis ant pašto ženklų pradėjo žymėti lietuviškus inicialus. Taip pat Sovietų okupacijos metais, ypatingai Telšių, Raseinių, Zarasų miestai inicijavo pašto ženklų su užrašu „LAISVA LIETUVA“ spausdinimą, kas tapo savotišku judėjimu, nors jis labai greitai buvo susektas ir numalšintas. O daugelis filatelistų, okupacijos metais, dėl savo aistros net galėjo būti paimti ir išvežti į lagerius. Taip pat visi entuziastai atsimena neseną istoriją, kaip buvo išleista pašto ženklų serija pirmajai lietuviškai knygai paminėti. Dar prieš jų pasirodymą prekyboje, išvakarėse kolekcionierius Tomas Šerpytis pasakojo juos matęs ir čiupinėjęs, tačiau tąkart neturėjęs pinigų nusipirkti. Atėjus kitą dieną į paštą paaiškėjo, kad šis leidimas buvo atšauktas ir nutrauktas, nes ant pašto ženklo rasta gramatinė klaida. Nors užsienyje tarp filatelistų jie jau buvo spėję paplisti. Įdomu ir tai, kad pašto ženklų lietuviška tematika galima atrasti ir tokiose valstybėse kaip Baltarusija, Izraelis, Čilė ar Pietų Afrika.

Nuotrauka

Kolekcininkų būrys gausus

Bibliotekoje susirinkę Tauragės krašto pašto ženklų kolekcionieriai kalbėjo: „neapsigaukite, tai, jog šiandien čia mūsų yra tik šeši dar tikrai nereiškia, kad šis hobis yra retas, nustebtumėte sužinoję, kiek daug Lietuvoje yra filatelistų ar įvairių sendaikčių kolekcininkų, jau nekalbant apie kitas Europos valstybes, ypatingai Vokietiją.“

Dažniausiai pašto ženklų kolekcija papildoma mainantis, dalyvaujant aukcionuose, o kas turi pinigų, žinoma, gali ir pirkti. Vieno pašto ženklo vertė gali pasiekti net 200 eurų ar didesnę sumą, kuo mažesnis tiražas – tuo brangesnis pašto ženklas. Pasitaiko ir padirbtų egzempliorių, todėl reikia turėti išlavintą akį ir protą. Svarbu atminti, kad išleistas naujas pašto ženklas neturi vertės, tačiau po keliasdešimt metų ar šimtmečio, tampa istorija ir jo vertė išauga. Visi susirinkę pasakotojai, paklausti, kiek pašto ženklų turi savo kolekcijoje, nusišypso, juokaudami, kad pradėjo, tačiau vis dar nebaigė skaičiuoti, mat kantrybės neužtenka.

Parodą „Atsisveikinimas su lito nominalo pašto ženklais“ Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje galite aplankyti ir Jūs, galbūt pašto ženklų kolekcija įkvėps ir Jus tapti šio išskirtinio pomėgio atstovais ir prisijungti prie Tauragės filatelistų rato.

Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“. 
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-03-30
Šiandien Tauragės krašto muziejaus istorijos ekspozicijoje atidaryta paroda „AB „Maistas“ gamyklai – 90“ atidarymas. Tauragiškiai pasidalino prisiminimai ne tik apie patį darbą, bet ir apie fabriko meno kolektyvų, sportininkų pasirodymus, išradingas darbuotojų vagystes bei gaudžiančias sirenas, skelbiančias darbo pradžią ir pabaigą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-25

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiria ypatingą dėmesį vaikų, jaunimo psichinei sveikatai stiprinti. Nemažai organizacijų ir kitų įstaigų siūlo prasmingą vaikų užimtumą – vasaros stovyklas, tačiau pastebima, kad jų, orientuotų į psichinės sveikatos stiprinimą, labai mažai. Todėl Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“, kurią finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-24

Kad tiek žmonių būtų, Lauksargių geležinkelio stotis gal ir mena, bet ten gyvenantys žmonės turbūt tikrai nebuvo matę tokios gausos žmonių. Ir ne keleiviai  čia susirinko kaip senais laikais važiuoti geležinkeliu į Tilžę ar Įsrūtį, ar į Tauragę, Batakius, Viduklę, Šiaulius. Ir ne trečiasis pasaulinis karas (neduok , Dieve) prasidėjo, nes pirmuosius du pasaulinius gerai mena raudono ir dar oho kaip tvirto mūro sienos.  Ne. Susirinkimas buvo itn taikus , pacifistiškas gal kiek. Be abejo, stotis mena ir čia skambėjusią muziką. Turbūt daugiausia karinius maršus. O šįkart čia skambėjo ne maršai, bet labai gera džiazo muzika. 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-07-20

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijai, įrengtai pietiniame bokšte, sukanka 20 metų. Ta proga fotografų klubas „Fotojūra“ rengia ypatingą parodą – pirmąją klubo istorijoje pinhole technika atliktų fotografijų parodą „Fotojūra Pinhole“.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-14

Vakarykštis renginys „Vienas (m)eilėraštis“ Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ buvo skirtas artėjančiai Valentino dienai, todėl į jį buvo kviečiami ne tik poetai, bet ir poezijos mylėtojai. Vakaro metu Tauragės pilies menėse skambėjo lyrika. Eiles skaitė Tauragės klubo „Žingsniai“ literatai ir kiti erdvės išsiilgę miesto poetai, akustine gitara grojo Romanas Grigorjev.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-13

Trečiadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnalistu, komunikacijos ir rinkodaros profesionalu Ryčiu Sabu, kurio debiutinis romanas „Gaono kodas“ sulaukė itin didelės sėkmės. Knygos pristatymą moderavo žurnalistas, publicistas Rimvydas Valatka.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-02-11

Miesto reklamos stenduose jau kuris laikas kalbėjo plakatai, skelbiantys, kad kovo 1 dieną Tauragę aplankys profesionali baleto trupė. Deja, taip neįvyks – baleto artistai į Tauragę neatvyks. O priežastis paprasta: neišpirkti bilietai.