Gardžiausi Užgavėnių blynai
Įkelta:
2013-02-11
Nuotrauka



Dėkojame skaitytojams, siuntusiems mums savo gardžiausių Užgavėnių blynų receptus. Redakcijos sprendimu Užgavėnių prizas už daugybę puikių patarimų atitenka Stefanijai Grevienei. Laukiame jos redakcijoje.

Čirviniai blynai su šokoladu

Tešlai reikės:

300 g miltų
3 kiaušinių
100 g sviesto
stiklinės pieno
3 šaukštų cukraus
trupučio vanilės

Papuošimui:

100 g juodojo šokolado

50 g lazdyno riešutų (arba kokoso drožlių)

Sviestą išsukti, įmušti po trynį, suberti vanilę, cukrų ir gerai išmaišyti. Supilti pieną, suberti miltus.

Prieš kepant įmaišyti išplaktus baltymus. Įkaitinta keptuvė patepama riebalais, įpilama tešlos, keptuvė uždaroma ir kepama.

Kol blynai vėsta, ištirpinamas šokoladas. Sulaužyti šokolado plytelę lygiomis dalimis, suberti gabalėlius į sausą indą, kurį reikia dėti į puodą su vandeniu. Kaitinti ant silpnos ugnies. Tirpstantį šokoladą vis pamaišyti, kol galutinai ištirps.

Dar šiltą šokoladą tolygiai tepti ant blynų ir pabarstyti smulkintais lazdynų riešutais arba kokoso drožlėmis.

Skanaus.

Receptą atsiuntė Giedrė J.

***

Šokoladiniai blyneliai su varškės kremu

4 šokoladiniams lietiniams reikės:

250 ml pieno
25 g sviesto ir dar šiek tiek kepimui
1–2 šaukštų cukraus

šaukšto kakavos
2 kiaušinių
90 g miltų
žiupsnelio druskos

Papuošimui:

100 g pertrintos varškės

4 šaukštų kondensuoto pieno

keleto uogų

Į puodą pilti pieną, sudėti gabaliukais supjaustytą sviestą, suberti kakavą, cukrų ir druską ir nuolat maišant kaitinti ant vidutinės ugnies, kol sviestas ištirps.
Tuomet visą šią masę perpilti į dubenį, įmušti kiaušinius ir suberti miltus. Plaktuvu viską išplakti iki vientisos masės.
Geriausia naudoti nepridegančią 30 cm skersmens keptuvę.

Į keptuvę dėti gabalėlį sviesto ir pakaitinti ant vidutinės ugnies. Kai sviestas įkais, išvalyti keptuvę popieriniu rankšluosčiu, tada pamaišyti tešlą, samteliu pasemti maždaug 60 ml tešlos ir leisti į keptuvę. Keptuvę pasukioti, kad tešla tolygiai pasiskirstytų, ir kepti 30–45 sek., mentele apversti blyną ir baigti kepti.
Prieš dedant į lėkštę, blyną perlenkti per pusę, tada dar per pusę.Pagardinti iš varškės ir kondensuoto pieno pasigamintu kremu. Puošti šaldytomis uogomis. Skanaus!

Receptą atsiuntė Jurgita Lankauskienė

***

„Bambaliniai“ blynai su alumi


Reikės:

2 šaukštų cukraus

žiupsnio druskos

8 šaukštų miltų

2 kiaušinių

250 ml pieno

250 ml alaus

šaukšto aliejaus

plastikinio butelio

šokių muzikos (prisimygęs rekomenduoju „Gangnam style“)

Į plastikinį butelį įstatykite piltuvėlį (jei neturite, pasigaminkite iš kito plastikinio butelio – žiūrėti nuotraukas). Per piltuvėlį suberkite į butelį cukrų, druską, miltus. Įmuškite kiaušinius (kiek pastoviniavę prie angos, jie vis tiek nukris į butelį). Tada pilkite alų, pieną ir aliejų. Butelį užsukite.

Trims minutėms įjunkite kuo linksmesnę muziką. Čiupkite butelį ir kartu su juo visaip kratykitės, šokinėkite. Jei po 3 min. jums atrodys, kad butelio turinys nesusimaišė, pakartokite šokį.

Įkaitinkite keptuvę, patepkite aliejumi, pilkite tiesiai iš butelio tešlos ir kepkite blynus.

Tešlą maišyti rekomenduoju būryje draugų. Linksmų Užgavėnių!

Receptą atsiuntė Petras V.

***

Grikių blyneliai

Reikės:

2 stiklinių virtų grikių

morkos

svogūno

kiaušinio

3 šaukštų miltų

trupučio druskos, pipirų, prieskonių

aliejaus

Morką sutarkuojame, svogūną supjaustome, pakepiname, suberiame prieskonius ir viską sumaišome su grikiais, supilame miltus.

Lipdome blynelius ir kepame aliejuje.

Patiekti su grietine arba grybų padažu.

Receptą atsiuntė Danutė

***

Vokiškos „Kreppel“ spurgos

„Tauragės žinių“ skaitytoja Neringa dalijasi vokišku „Kreppel“ receptu. „Kreppel“ – tai spurgos, blyneliai (kaip pavadinsi, nesugadinsi) iš mielinės tešlos, juos galima ruošti su uogienės, šokolado, pudingo įdaru.

Reikės:

1 kg miltų
50 g šviežių mielių
100 g sviesto
3 kiaušinių
3 valgomųjų šaukštų cukraus
arbatinio šaukštelio druskos
0,5 litro pieno
augalinio aliejaus spurgoms virti
cukraus pudros apibarstymui
mėgstamos uogienės įdarui

Į dubenį supilame miltus, padarome duobutę, į kurią dedame sutrupintas mieles, cukrų, druską, lydytą, bet nekarštą sviestą, pilame šiltą (tik nekarštą) pieną, mušame kiaušinius.

Tešlą išplakame plaktuvu ir uždengę švariu rankšluosčiu paliekame valandai šiltoje vietoje kilti.
Iškilusią tešlą iškočiojame apie 1 cm storio ir stikline išspaudžiame blynelius. Išspaustus blynelius paliekame dar 15–20 min. kilti.
Įkaitiname aliejų ir dedame blynelius, apkepusius apverčiame. Gerai įkaitus riebalams, sumažinkite karštį. Kepa labai greitai. Iškepę blyneliai turi būti šviesiai rudi.
I atvėsusius blynelius švirkštu per šoną įšvirkščiame pasirinktą uogienę ar kitą įdarą. Jei švirkšto neturite, naudokite plastikinį maišelį nukirptu kampuku.
Skanaus!

***

Mano geriausi blynų receptai

Susiruošus kepti blynus sunku ką nors naujo sukurti, todėl aš kuriu visokias variacijas su žinomais receptais. Prikepu lietinių ir priklausomai nuo įdaro pavadinu – „Pagal Uspaskichą“, „Pagal Paksus“, „Pagal šaldytuvą“, „Pagal sezoną“ ar „Šventiniais“.

Lietinių tešlai reikės:

2 kiaušinių

1–3 valgomųjų šaukštų cukraus

2 valgomųjų šaukštų kokybiško aliejaus ar lydyto sviesto

1,5 stiklinės miltų

stiklinės pieno

Druskos sveikatos sumetimais nededu. Jei ruošiuosi kepti lietinius su saldžiais įdarais, įtarkuoju truputį apelsino žievelės ir įspaudžiu vieno apelsino sulčių. Tinka šlakelis brendžio.

Jei planuoju lietinius įdaryti mėsyte, dedu per pusę kvietinių ir ruginių miltų. Tešlai nekenkia šiek tiek leisti pastovėti, pabrinkti ir jau tada galutinai sureguliuoti tirštumą.

Tuo metu ruošiu įdarą. Lietiniams „Pagal Uspaskichą“ prireiks raudonųjų ikrų, žinoma, skaniausi lašišų, bet galima ir kitų žuvų ar net baltyminių. Galima naudoti sūdytą ar rūkytą lašišą, ją susmulkinti ir sudėti į atskirame indelyje sumaišytą pakelį varškės su šiek tiek majonezo, smulkintu česnaku, svogūno galvute, krapais.

Lietiniai „Pagal Paksus“ kepami nevienodo dydžio. Pirmus kepu per visą keptuvę, toliau vis mažinu. Įdaras gali būti įvairus, čia svarbiausia pertepus blynelius sudėti juos piramidės forma.

„Pagal šaldytuvą“ – galima į lietinius įvynioti likusią nuo pietų smulkiai supjaustytą ar sumaltą mėsytę, keptą ar rūkytą smulkintą žuvytę, įvairią varškę, tepamus sūrelius.

Blyneliams „Pagal sezoną“, žinoma, naudoju vasarą ar rudenį augančias uogas, vaisius. Obuolių sezono metu galima smulkiai supjaustytus nuluptus obuolius suberti į įkaitusią keptuvę ir užpilti lietinių tešla. Tokius blynelius tiks kiekvieną atskirai ar visą jų kalną aplieti ištirpintu sviestu, užpilti trupučiu medaus, lydytu šokoladu ar pabarstyti aguonomis, cinamonu, cukrumi.

„Šventinis“ lietinų pyragas. Galima iš anksto išsikepti lietinių ir kiekvieną jų sutepti šiuo įdaru – varške, ištrinta su cukrumi ir grietine. Lietinius susukti į ritinėlius ir sudėti į riebalais pateptą kepimo formą. Apipilu kiaušinių plakiniu, cukrumi ir nedaug grietinės. Kepu pusvalandį 180 laipsnių orkaitėje. Puošti galima kaip pyragą ar net tortą. Skanus ir karštas, ir šaltas.

O šiandien kepiau varškėčius su cukinijomis, galėčiau juos pavadinti „Blynais iš rūsio“ ir „Rudenį prisiminus“. Susiradau gerai išsilaikiusią savo augintą cukiniją, nulupau, nes vis dėlto nebe jauna, sutarkavau per burokinę tarką ir palikau stovėti, kol gaminau tešlą. Per tiek laiko išsiskyrė sultys, kurias nuspaudus liko stiklinė tirščių.

Tešlai prireikė 500 gramų varškės, sumaišiau ją su 2 išplaktais kiaušiniais, įbėriau stiklinę miltų, sumaišytų su šiek tiek kepimo miltelių, truputį druskos, šiek tiek cukraus. Įmaišiau nuspaustą cukiniją ir viską gerai išminkiau šaukštu. Į atskirą lėkštutę įbėriau miltų ir įkrėčiau kaupą tešlos, tuose miltuose lengvai pavoliojau ir dėjau į įkaitintus riebalus keptuvėje. Iškepiau 10 varškėčių su cukinija. Manau, galima naudoti ir patisoną. Gal per Užgavėnes išmėginti su šviežiais kopūstais?

Cukinijos sulčių neišpyliau, sumaišiau su šviežiai spausto apelsino sultimis ir išgėrėme. Buvo skanu.

Skanaus ir jums.

Šią krūvą receptų atsiuntė Stefanija Grevienė

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.