Užsienio žurnalistai įvertino „EUROVIZIJA.LT" finalą: išsiskyrė ryškus favoritas
Įkelta:
2024-02-17
Nuotrauka
eurovizija

Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.

Savo vertinimus pateikė BBC žurnalistas ir „Wiwibloggs" įkūrėjas William Lee Adams, žurnalistai iš „Aussievision", „Eurowizja.org", „ESCXTRA", „ESC Bubble", „That Eurovision Site", „ESC Plus" portalų ir „YouTube" turinio kūrėjas Luke White. Lietuvos ir kitų šalių nacionalines atrankas jie seka ne vienerius metus, tad mielai sutiko pasidalinti savo nuomone apie bendrą atrankos kokybę ir įvertinti finalininkų paraiškas.

Didžiausių „Eurovizijos" sekėjų iš užsienio simpatijų sulaukė Silvester Belt su daina „Luktelk". Savo reitinguose žurnalistai šiam atlikėjui vidutiniškai skyrė 1,42 vietą (penkios pirmos vietos, po vieną antrą ir trečią vietą). Apžvalgininkai gyrė modernų dainos skambesį ir įsimenamumą, pasirinkimą dainuoti lietuviškai, paraiškos išbaigtumą. Jų nuomone, antras geriausias pasirinkimas – grupė „The Roop" su daina „Simple Joy", vidutiniškai gavusi 3,28 vietą (įskaitant keturias antras vietas). Šis sugrįžimas į atranką įvertintas pozityviai, tačiau dauguma vertintojų sutiko, kad šiųmetė grupės paraiška neprilygsta ankstesnėms „On Fire" ir „Discoteque".

Toliau rikiuojasi grupė „Queens of Roses" (vidutiniškai 3,43 vieta, įskaitant vieną pirmą), „VB Gang" (vidutiniškai 4,14 vieta, įskaitant vieną pirmą), Monika Marija (4,85), Žalvarinis (5,28), „Pluie de Comètes" (7,71). Vertinimų dešimtuko apačioje – „Il Senso" (8), AISTÈ (8,14) „Shower" (8,71).

Žarstė ne vien komplimentus, bet ir kritiką

Nick iš „ESC Bubble" buvo vienas iš žurnalistų, savo favoritu įvardijusių Silvester Belt su daina „Luktelk": „Tai itin šviežaus ir modernaus skambesio kūrinys. Manau, kad ši daina galėtų patekti į geriausiųjų dešimtuką Malmėje, tai turėtų patikti tiek žiūrovams, tiek komisijai. Vokalas, choreografija ir įsimenamumas yra labai svarbūs šios dainos aspektai. Nors ir nekalbu lietuviškai, ši daina lengvai įstringa galvoje. Būtų labai smagu pamatyti tokį stiprų kūrinį didžiojoje „Eurovizijos" scenoje."

Antrą vietą Nickas skyrė „Queens of Roses", o trečią – „VB Gang". Apžvalgininkas taip pat pasidalino savo nuomone apie vienų iš išankstinių atrankos favoritų „The Roop" paraišką: „Buvau Lietuvos nacionalinės atrankos finale 2020-aisiais Kaune ir prisimenu, kokį didelį įspūdį paliko „On Fire". Tačiau jų naujoji daina yra tikrai ne tokia įsimintina, kaip ankstesnės. Manau, kad Lietuvai išsiųsti „The Roop" būtų didelis žingsnis atgal, lyginant su jų pačių dainomis ir su abiejų Monikų kūriniais 2022 ir 2023 metais, ypač atrankoje turint labai stiprią dainą iš naujo atlikėjo."

Jis taip pat išskyrė grupės „Shower" dainą, užsienio žurnalistų vertinime likusią paskutinėje vietoje: „Buvau labai nustebintas, kad ši daina laimėjo nacionalinės atrankos pusfinalį. Man patiko dainos melodija, tačiau nemanau, kad daina sulauktų didelės sėkmės už Lietuvos ribų."

Tarp BBC žurnalistui ir „Wiwibloggs" įkūrėjui William Lee Adams labiausiai patikusių dainų – taip pat „Luktelk" ir „Kaboom!!!". Kalbėdamas apie šią „VB Gang" paraišką, jis pabrėžė skleidžiamą gerą nuotaiką: „Daina tikrai nėra moderniausia ar labai kokybiška, bet mane prajuokina ir verčia šypsotis. Paskutinę dainos minutę yra pasiekiama visiška dainos kulminacija. Manau, kad ši daina „Eurovizijoje" patiktų žiūrovams, tačiau komisijos lentelėje būtų labai žemai."

Hayley iš „Aussievision" nuomone, Lietuvos nacionalinės atrankos finalo kokybė šiemet – labai gera, dainos yra įvairios, todėl šeštadienį laukia tikrai įdomus šou. Be „VB Gang" ir Silvester Belt pasirodymų, jai taip pat įsiminė grupė „Queens of Roses". Apžvalgininkė pripažino nesitikėjusi, kad daina jai taip patiks: „Šios merginos tikrai moka dainuoti! Jų balsai puikiai skamba kartu, o kūrinys yra įkvėptas disco stiliaus, kalba apie moterų stiprybę."

Savo nuomone bei finalistų vertinimais pasidalino ir Kamil Polewski iš portalo „Eurowizja.org". Jis sakė, kad paklausius finalo dainų studijinių įrašų, jo nuomonė apie dainas buvo teigiama, tačiau dauguma jų Kamil nesužavėjo pamačius gyvus pasirodymus atrankoje. 

Kalbėdamas su „Eurodiena", jis palygino, jo manymu, pagrindinius varžovus: „Priešingai nei „The Roop", Silvester turi viską, ko reikia „Eurovizijai" – puikią, šiuolaikiškumu alsuojančią dainą, gerą pasirodymą. Tai būtų dar vienas puikus jaunosios Lietuvos dainininkų kartos pasirodymas tarptautinėje scenoje. O labiausiai man patinka tai, kad daina atliekama lietuvių kalba!" 

Žurnalistas Tim iš portalo „That Eurovision Site" geriausią įvertinimą taip pat skyrė Silvester Belt dainai „Luktelk", pavadindamas ją „tam tikru atsaku į Troye Sivan kūrybą". Jam pritarė ir „ESC Plus" atstovas Hugo, sakydamas, kad tai yra daina, įsimenama vos po pirmo pasiklausymo.

„Eurovizijos" apžvalgininkas teigė, kad Lietuvos nacionalinės atrankos, šiemet tapusios „EUROVIZIJA.LT", kokybė pastaraisiais metais stipriai pagerėjo. Tačiau jo požiūriu, dar yra kur pasitempti – LRT galėtų organizuoti trumpesnę atranką, į kurią būtų atrinktos tik pačios kokybiškiausios dainos. 

„ESCXTRA" portalo žurnalistė Lisa, be kitų dažnai minėtų Silvester Belt ir „VB Gang", taip pat neslėpė simpatijų „Queens of Roses" atlikėjoms: „Labai myliu šią merginų pop grupę! Man labai patiko visos dainos, su kuriomis jos anksčiau dalyvavo nacionalinėje atrankoje. Jos puikiai skamba ir tiesiog spinduliuoja džiaugsmą. Norisi kartu su jomis švęsti geriausiuose Vilniaus klubuose."

Galiausiai savo nuomonę apie šių metų atranką išsakė ir dešimtis tūkstančių peržiūrų savo apžvalgomis „YouTube" platformoje renkantis kūrėjas Luke White. Jo nuomone, šių metų finalas yra įvairus, todėl bus labai įdomu stebėti tiesioginę transliaciją.

Užsienio žurnalistų pamėgtą „Luktelk" jis pavadino „įtraukiančiu, devintojo dešimtmečio stiliaus elementų turinčiu kūriniu, kurį vieną sykį įsijungus norisi klausytis vėl ir vėl". Ryškų įspūdį jam taip pat paliko ketvirtą kartą atrankoje dalyvaujanti Monika Marija: „Labai emocionali daina, kurioje itin gražiai atsiskleidžia atlikėjos vokalas. Savo pasirodymu ji puikiai perteikia kūrinio emociją ir perkelia klausytoją į kitą erdvę."

Praėjusiais metais identiškoje „Eurodienos" apklausoje užsienio žurnalistai išreiškė palaikymą Monikai Linkytei, kuri ir laimėjo atrankos finalą bei vežė Lietuvos vėliavą į Liverpulį, kur pasiekė 11-ą vietą.

Laukti iki atomazgos, kas iškovos teisę atstovauti Lietuvai didžiajame „Eurovizijos" dainų konkurse gegužę, liko nedaug. Ar lietuvių palaikymas sutaps su užsienio žurnalistų simpatijomis, sužinosime jau šį šeštadienį, vasario 17 d., tiesioginės transliacijos iš Klaipėdos metu.

 

Nuotrauka
batutai
Įkelta:
2024-05-20
Ko gero nei viena miesto šventė neapsieina be pripučiamų batutų miesto centre. Daugiau ar mažiau jų atsirasdavo kasmet. Tiesa, savaitei kitai jie kartais „išdygdavo“ tai kokios mokyklos stadione, tai Pilies aikštėje, tai parke. Tačiau prieš kokius porą trejetą metų tie, kas turi mažus vaikus, pastebėjo, kad pasiūla pasikeitė – staiga atsirado ne pavieniai atrakcionai, o masyvūs pripučiami atrakcionai, kuriuose gali linksmintis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Taip taip, nesuklydote - ir suaugusieji. Ir priklauso šitas didžiausias Rytų Europoje įrenginys – tauragiškiams. O, jei tiksliau, šalia Tauragės prisiglaudusiam ir apjungiančiam keletą pramoginių veiklų prekės ženklui „Išsitaškom“.
Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.