Nuo karo baisumų bėgantiems ukrainiečiams tauragiškiai dosnūs
Įkelta:
2022-03-05
Nuotrauka
UA
Aprašymas

Sergejus ir Aleksandra su dukrele Emilija ir sūnumi Zacharu

Autorės ir Audronės Fetingienės nuotraukos

 

 

,
Nuotrauka
UA
Aprašymas

Irina ir Nazaras

,
Nuotrauka
UA
Aprašymas

Roma ir Roksalana su dukrele, keliaudami į Lietuvą, nepaliko ir savo mylimo katino

,
Nuotrauka
UA
Aprašymas

Su pabėgėliais buvo susitikęs ir Tauragės meras Dovydas Kaminskas bei Ukrainos konsulas Lietuvoje

,
Nuotrauka
UA
Aprašymas

Palaikydami Rusijos užpultą šalį, labdarą nešė ir maži, ir dideli

 

,
Nuotrauka
UA
Aprašymas

Padovanojo tauragiškiai ir greitosios pagalbos automobilį

 

Į mūsų šalį jau plūsta nuo karo Ukrainoje bėgantys žmonės. Nemažai jų apsistoja ir Tauragėje, ir tauragiškiai pasirengę jiems padėti kuo tik gali. Svečių namuose „Alante“ jau įsikūrė kelios ukrainiečių šeimos. „Tauragės žinioms“ jos papasakojo, kas vyksta Ukrainoje ir ką teko išgyventi keliaujant į Lietuvą. „Mes sužavėti lietuvių palaikymo ir dosnumo. To nesitikėjome“, – visi kaip vienas tvirtina jie.

„Labai sunku palikti namus“

Ivana iki karo dirbo miesto dūmoje, devynmetis sūnus lankė mokyklą. Deja, prasidėjus karui miestą teko palikti. Imta bombarduoti netoliese, vos už 40 km, esantį Lucką, kitus miestus. buvo subombarduotas gretimo Rovno oro uostas. Prasidėjo ir netoliese esančio Žitomiro miesto apšaudymas. 

Per žinias kalbėdavo, kad Rusija gali pulti, bet mes tikėjomės, kad to nebus. Buvo netikėta, – teigia Roksalana

– Nusprendėme bėgti, kol nevėlu, – vos sulaikydama ašaras pasakoja Ivana. – Susirinkome būtiniausius daiktus, vaikus, ir abi su drauge, kuri turi du vaikus, išvažiavome. Morališkai buvo labai sunku išvažiuoti, palikti namus, viską, kas ten yra. Ir neaišku, ar grįšime... Labai noriu grįžti... Tačiau kai kalba eina apie vaiko gyvybę, reikia priimti sprendimus, kad ir sunkius. Labai baisu, bet meldžiamės ir tikimės, kad viskas bus gerai... 

Abiejų moterų vyrai dirba Tauragėje, todėl abejonių, kur važiuoti, nekilo. Vyrai jas pasitiko prie Lenkijos sienos. 

– Jei vyras nebūtų buvęs čia, pati nebūčiau pasiryžusi važiuoti su vaiku į kitą šalį. Sesuo su dviem vaikais, tėvai, vyro sesuo su šeima, jo tėvai liko Ukrainoje. Ryšys su jais yra, kol kas jiems viskas gerai, – pasakoja Ivana.      

Kelionės būta sunkios. Vien tik iki Lenkijos sienos kelyje jie užtruko 36 valandas, dienomis ir naktimis teko stovėti automobilių eilėse, nebuvo kur nusipirkti nei vandens, nei maisto – moterys turėjo tik tai, ką pasiėmė iš namų. Tiesa, vėliau jau atsirado  savanorių, kurie dalijo maistą, vandenį, higienos priemones. Savanorių jos sako sutikusios ne tik Lenkijoje, bet ir pačioje Ukrainoje. Prie Lenkijos sienos teko 24 valandas stovėti 10 km eilėje. Prie Lietuvos sienos moteris pasitiko jų vyrai ir atsivežė į Tauragę.

Ivana sako, kad mūsų miestas ją pasitiko labai šiltai – čia puikios sąlygos, jauku, šilta, viskuo pasirūpinta.  

Nuotrauka
UA

Kelionė iki Lietuvos – be galo sunki

Irina laukiasi kūdikio, todėl ją Ukrainą ištikęs siaubas sukrėtė itin smarkiai. Ji prisipažįsta visą kelią iki Lietuvos verkusi, niekaip negalėjusi nusiraminti. Į Tauragę ji važiavo todėl, kad čia dirba jos vyras Nazaras. 

– Mes gyvename Rovne, prieš man išvažiuojant ten buvo subombarduotas oro uostas, – pasakoja Irina. – Rimti mūšiai tada vyko Kijeve, Žitomiro srityje, Charkove, kitose vietose toliau nuo mūsų. 

Beje, Irina pasakoja, kad netoli Charkovo, kaime, gyvena jos mama, kuri padeda Ukrainos kovotojams kuo tik gali – priima pabėgėlius iš miestų, stato blokpostus, gamina Molotovo kokteilius.

– Nuolat palaikome ryšį, kol kas jiems viskas gerai, – pasakoja Nazaras. 

Irina atsidūsta, kad kelionė iki Lietuvos buvo be galo sunki – važiuoti teko tris paras. Ji važiavo su Nazaro broliu ir jo šeima su trimis vaikais, dabar jie apsistoję Šiauliuose.

– Visi keliai buvo tiesiog užkimšti automobiliais. Mano brolis daug metų dirbo tolimųjų reisų vairuotoju, jis nusprendė važiuoti per kaimus. Tačiau išvengti kamščių vis tiek nepavyko. Važiavo aplinkui, per Vengriją, Karpatus.

Mes gyvename Rovne, prieš man išvažiuojant ten buvo subombarduotas oro uostas, – pasakoja Irina

Irina prisipažįsta – kelionėje pervargo, išseko besinervindama:

–  Buvo labai baisu, – pasakoja penktą mėnesį nėščia moteris. – Atvykę į Tauragę jau pirmą dieną nuvažiavom į ligoninę, mane patikrino. Ačiū Dievui, viskas gerai. Tiesiog buvau nerviškai išsekusi.

Ji labai dėkinga tauragiškiams už puikų priėmimą, sudarytas puikias gyvenimo sąlygas:

– Gyventi yra kur, šilta, maisto yra, viskas kuo puikiausiai. Apie tai net nesvajojom.

Nuotrauka
UA

„Ukrainiečiai savo šalies neatiduos“

Sergejus sako su tauragiškiais dirbąs jau 6 metus – perkąs čia automobilius ir gabenąs juos į Ukrainą. Nors dabar verslas sustojo, tarp tauragiškių jis turi daug draugų ir pažįstamų, taigi užklupus karui abejonių nebuvo – jis iškart nusprendė šeimą atsigabenti čia. Žmona Aleksandra su dviem vaikais – trimete Emilija ir septynmečiu Zacharu atkeliavo čia su savo drauge Ivana, o vyrai laukė jų prie Lenkijos sienos.

Nors nerimauja dėl namų Ukrainoje, ten likusių daugybės nupirktų automobilių, Sergejus džiaugiasi, kad pagaliau šeima yra kartu su juo, sveiki ir gyvi. Vis dėlto labiausiai jis išgyvena dėl savo šalies, kurioje dabar sprogsta bombos ir žudomi žmonės, tačiau yra įsitikinęs – ukrainiečiai savo šalies neatiduos, kovos iki paskutinio kraujo lašo. Jis visa širdimi tiki, kad jo šalis laimės karą, nes tiesa privalo nugalėti. 

– Rusija užpuolė taikius, paprastus žmones, tačiau mes ginsimės kiek tik galėsime. Ir mes nugalėsime! – šventai tiki Sergejus.

Kariaujančiai savo šaliai jis padeda ir būdamas Lietuvoje – ne tik renka kovojantiems ar sužeistiesiems reikalingus daiktus, bet ir pats perka kariuomenei reikalingos įrangos – su pastarąja siunta į Ukrainą iškeliavo jo nupirktas termovizorius.      

„Ukraina laimės bet kokia kaina“

Iš Rovno miesto Ukrainoje atvažiavę Roksalana ir Roma su penkiamete dukrele Tauragėje – trys dienos. Roma – Nazaro brolis, jis ir atvežė Iriną. 

Pasak Roksalanos, žmonės iki paskutinės minutės netikėjo, kad karas bus – niekas neįsivaizdavo, kad Putinas išdrįs pulti taikius suverenios šalies gyventojus. Pasak jų, viskas prasidėjo nuo Luhansko ir Donecko, neramumai ten tęsėsi 8 metus.

– Per žinias kalbėdavo, kad Rusija gali pulti, bet mes tikėjomės, kad to nebus. Buvo netikėta, – teigia Roksalana. 

– Mūšiai prasidėjo vasario 24-ąją, 4 val. ryto, – pasakoja Roma. – Paskambino Roksalanos mama, gyvenanti Rovno centre, ir pasakė, kad prasidėjo karas. Iškart įsijungėm naujienas, pamatėm, kad bombarduojami miestai, prasidėjo diversantų spec. operacijos – jie iš anksto buvo padėję sprogmenų visur miestuose ir ėmė juos padeginėti, kad sukeltų paniką ir sumaištį. Pirmą karo dieną dar važiavau į darbą, pas mus buvo gana ramu, antrą dieną, apie 6 val. ryto, susprogdino mūsų oro uostą. Nebeliko ko laukti – man svarbiausia, kad šeima būtų saugi. Pradėjom ruoštis ir 11 val. jau išvažiavom. Važiavom link Lvovo, pravažiavom oro uostą. Jau kitą dieną pravažiuodami matėm daugiau sugriovimų, nuolat aidėjo oro pavojaus signalai. 

– Mano mama slepiasi rūsyje, kai ima kaukti oro pavojaus sirenos, visi bėga į rūsius, – pasakoja ir Roksalana. – Per mūsų miestą nuolat lekia raketos – nežinau, tai balistinės raketos ar kokios ten.

Roma pasakoja, kad jų miestą visiškai pasirengusi ginti ne tik kariuomenė, bet ir keliasdešimt tūkstančių rezervo karių. Visi, kurie liko, pasirengę ginti savo šalį. Tiems, kas moka elgtis su ginklais, išduodami šautuvai. 

Karo padėtis paskelbta iškart po šalies užpuolimo, tad visi vyrai privalo likti ir ginti savo šalį. Tačiau Roma turi rimtų sveikatos bėdų, antrąją neįgalumo grupę, tad kariauti jis negali.       

Jis įsitikinęs, kad karą Ukraina laimės bet kokia kaina:

– Ukrainiečiai – ne ta tauta, kuri pasiduotų. Jie kausis iki paskutinio atodūsio. Be to, mums padeda kaimyninės šalys ir visas pasaulis, Rusijai įvedamos sankcijos. Rusai neturi išeities – arba jie badu mirs, arba nežinau, ką su Putinu padarys.

Nuotrauka
UA

Palaikymas – labai didelis

UAB „Farenda“ priklausančiuose svečių namuose „Alante“, kaip pasakoja jų vadovė Audronė Fetingienė, nuolat apsistoja daug ukrainiečių – tai pagrindiniai jų klientai, daugelis tapę netgi draugais. Todėl dabar, kai Ukrainą užklupo karas, ji sako jaučianti pareigą pasirūpinti šiais žmonėmis ir jų šeimomis.

Visi svečių namuose apsistoję ukrainiečiai čia gyvena nemokamai, jiems suteikiamas ir maitinimas – prie to prisideda daug Tauragės verslininkų.

– Prisideda visi, kas kiek gali, – sako A. Fetingienė.

Šiuo metu užimti visi 10 viešbučio kambarių.    

– Dar iki karo pradžios jau kurį laiką buvo jaučiama įtampa, kai kurie ukrainiečiai jau iš anksto planavo čia pervežti savo šeimas, jei kiltų karas, –  sako svečių namų direktorė A. Fetingienė. – Taigi tą situaciją jautėme. Prasidėjus karui viešbutyje dvi dienas vien žinias žiūrėjom, jokių darbų dirbti negalėjom. Paskui pasakiau: viskas, gana panikuoti, turime kažką daryti. Su čia iš anksčiau gyvenusiais ukrainiečiais sprendėme, kaip galėtume padėti.

Per „Viber“ programėlę buvo sukurta grupė, prie jos prisijungė 250 Tauragės verslininkų, kurie buvo paprašyti paremti kariaujančią Ukrainą kas kuo gali.

– Labai gerai supratom, kad savivaldybei tai bus be galo didelė našta, – teigia A. Fetingienė, – tad norėjom bent šiek tiek prisidėti. Ukrainos verslininkai – pagrindiniai mano maitintojai, jų dėka aš tiek metų galiu mokėti mokesčius, algas, išgyventi pati, taigi dabar  džiaugiuosi pati kiek galėdama jiems padėti. Visi verslininkai, kurie suvažiavo čia su labdara, sako tą patį. 

Ji pasakoja, kad paskelbusi pagalbos prašymą tiek daug atsiliepimų sulaukti nesitikėjusi – vos per pusvalandį įvairūs daiktai ėmė plaukte plaukti. Jų nebebuvo kur sutalpinti, tad imta krauti į automobilius. Kai kurie žmonės rėmė pinigais. Ji sako net negalinti išvardinti visų, kurie padėjo, parėmė, – tiek jų daug. 

Rusija užpuolė taikius, paprastus žmones, tačiau mes ginsimės kiek tik galėsime. Ir mes nugalėsime! – šventai tiki Sergejus.

– Pagalbos Ukrainai „virusu“ užsikrėtė visi: iki šiandien paaukotos 8 mašinos, šiandien turėtume sulaukti dar 5, – teigia A. Fetingienė. – Aukojami tokie automobiliai, kokių prašo Ukrainoje dabar kariaujantys buvę mūsų klientai.

Pasak jos, reikalingų automobilių pirkimui vien pinigais paaukota per 15 tūkst. eurų.

Prieš išlydint automobilius jie prikraunami humanitarinės pagalbos siuntų, daugiausia – medicinos priemonių. 

A. Fetingienė pasakoja, kad žmonės nuolat aukoja ir čia apsistojusiems pabėgėliams – neša maisto produktus, higienos priemones, netgi puodus ir keptuves.

– Šiuo metu turim visko, ko reikia, – sako ji, – tačiau, žinoma, nuolat viskas naudojama.   

Nuotrauka
UA

Pabėgėlių skaičiai gali augti neprognozuojamai


Iki šiol Lietuvoje registravosi keli šimtai nuo karo bėgančių ukrainiečių, tačiau šie skaičiai gali išaugti neprognozuojamai, įspėja premjerė ir vidaus reikalų ministrė.
„Kol kas dar didelio žmonių srauto Lietuvoje nematome, tačiau esame pasirengę jį priimti“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė. Vidaus reikalų ministrės duomenimis, šalyje registravosi keli šimtai ukrainiečių. Pasak ministrės Agnės Bilotaitės, į Europą atvykusius ukrainiečius sudėtinga suskaičiuoti, nes jie savarankiškai važiuoja pas artimuosius ir gimines, apsistoja viešbučiuose. Ji įspėja, kad nors dabar karo pabėgėlių antplūdžio nėra, situacija bet kada gali pasikeisti. „Niekas negali pasakyti, kad kažkuriuo momentu neįsijungs situacija į visai kitą režimą ir kad mes turėsime labai didelius kiekius žmonių“, – teigė ministrė.

Pagalbos Ukrainai „virusu“ užsikrėtė visi: iki šiandien paaukotos 8 mašinos, šiandien turėtume sulaukti dar 5, – teigia A. Fetingienė. – Aukojami tokie automobiliai, kokių prašo Ukrainoje dabar kariaujantys buvę mūsų klientai.

Europos Sąjungos sekmadienį skelbtais duomenimis, dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą daugiau nei 7 mln. žmonių susidūrė su būtinybe palikti namus. Pirmadienio duomenimis, ketvirtadienį prasidėjus įsiveržimui, į ES lig šiol atvyko apie 400 tūkst. ukrainiečių. Pusė jų pateko į Lenkiją. Šimtatūkstantines pajėgas pasienyje su Ukraina telkusi Rusija praėjusią savaitę įsiveržė į ją, pradėdama plačią karinę operaciją visoje šalyje, pasiekdama ir sostinę Kijevą. Ukrainiečių pajėgos aktyviai priešinasi. Vakarai dėl Kremliaus veiksmų įvedė sankcijas, teikia paramą Ukrainai, stiprina gynybinius pajėgumus.

Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
prieš 18 valandų
Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalionas informuoja, kad Tauragės įgulos kariniai vienetai bendradarbiaujant su Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu 2024 m. spalio 1 ir 2 d. Tauragės mieste vykdys pratybas „Saveika 2024“.
Nuotrauka
ridi
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2024-09-26
Sekmadienį tie, kas domisi žemaičių kalba, ir tie, kas norėjo žemaitiškai paporinti, užsuko į Upynos kultūros na­mų organizuojamą renginį „Žemaitiškų ketureilių ridikiulis“. Svečius pasitiko trys žavingos damos: Renata Gu­žauskienė, Violeta Razminienė ir Dalia Petkevičienė, ku­rių „ridikiuliuose“ buvo ne tik telefonas, doleriai, bet ir močiutės testamen­tas, parašytas nesuprantama žemaičių kalba. No­rė­damos perskaityti ir perprasti žemaitišką raštą, po­nios pagalbos prašė Juozo Pabrėžos, tikro že­mai­čio, kilusio iš Skuodo krašto. Taip išradingai, ne­tradiciškai ir šmaikščiai buvo pristatytas profeso­rius, lituanistas, že­maičių tarmės tyrinėtojas bei že­maitiškos rašybos normintojas J. Pabrėža.
Nuotrauka
stadionas
Juozo Petkevičiaus ir Tauragės radijo nuotrauko
Įkelta:
2024-09-25
Rugsėjo 25 d. po rekonstrukcijos, kurios vertė – daugiau nei 2 mln. Eur., oficialiai atidarytas Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos stadionas. Šia investicija galės džiaugtis ne tik progimnazijos, tačiau ir visa Tauragės bendruomenė. Ilgą laiką buvusi apleista ir neatitinkanti šiuolaikinių sporto infrastruktūros standartų nuo šiol „Šaltinio“ progimnazijos stadiono teritorija lankytojus pasitinka kardinaliai atnaujinta ir pritaikyta visų amžiaus grupių gyventojų poreikiams.
Nuotrauka
langines
Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-09-24
Rugsėjo 19 d., minint Europos paveldo dieną, Dionizo Poškos Baublių muziejuje pristatytas Lietuvos kultūros tarybos projektas „Pasakojančios langinės“, taip siekiant atkurti ir iš naujo pamatyti giluminius klodus muziejaus teritorijoje, D. Poškos dvarvietėje, kur sklandė iškilios kūrėjo mintys, kur bemąstant ir bevaikščiojant buvo numinti takeliai...
Nuotrauka
med
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2024-09-24
Kasmet, minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Lietuvos Prezidentas Žūvančiųjų gel­bėjimo kryžiumi apdovanoja žydų gelbėtojus. Šilalėje iš maždaug 1500 myriop pasmerktų žydų prieš 83-ejus metus iš­si­gelbėjo tik vienas – dabar jau šviesios atminties Ruvinas Zeligmanas. Tačiau jo atminimas tebėra gyvas dukros ir dviejų anūkų širdyse, o už tai jie dėkingi gelbėtojams, sunkiais pokario laikais priglaudusiems jų tėvą, senelį.
Nuotrauka
mins
Įkelta:
2024-09-23
Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos žengia reikšmingą žingsnį stiprinant bendradarbiavimą gynybos pajėgumų srityje. Pirmadienį su JAV gynybos technologijų įmone „Northrop Grumman International Trading“ pasirašytame bendradarbiavimo memorandume išdėstyta bendra vizija dėl Lietuvos gynybos pramonės pajėgumų stiprinimo, daugiausiai dėmesio skiriant vidutinio kalibro šaudmenų gamybos vystymui ir tiekimui mūsų šalyje.
Nuotrauka
kinija
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-09-23
Oficialiai Kinijos plotas užima net 9 mln. 598 tūkst. 086 kvadratinius kilometrus. Tačiau realiai ji jau šei­mi­nin­kauja Sibire kone iki pat Uralo kalnų. Tik Putinas apsimeta, kad to nemato. Tai valstybė, kuri siekia tapti pirmąja pa­saulio galybe įvairiomis prasmėmis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-09-19
Rugsėjį vaikams sugrįžus į mokyklas, mažiesiems tenka prisiminti arba naujai išmokti pagrindinius saugaus elgesio kelyje principus. Tėvai dažniausiai atkreipia vaikų dėmesį, kaip saugiai pereiti gatvę, tačiau neretai pamiršta priminti, kaip naudotis viešuoju transportu arba ką daryti nutikus nelaimei – tai atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas šalies gyventojų nuomonės tyrimas.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-09-19
Laiškai apie paveldėtą turtą, laimėtą loteriją ar gautą siuntą – dažniausiai šiais būdais internetiniai sukčiai bando išvilioti Lietuvos gyventojų pinigus bei asmeninius duomenis, rodo liepos pabaigoje atlikta reprezentatyvi „Spinter tyrimai“ apklausa. Pasak ekspertų, sukčiai nesirenka aukų nei pagal išsilavinimą, nei pagal gyvenamąją vietą, tad ragina išlikti budriems.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-09-18
Nuo karo pradžios iki šių metų rugpjūčio mėnesio Lietuvoje dirbantys Ukrainos karo pabėgėliai į mūsų šalies biudžetą sumokėjo 205 mln. eurų. Ukrainiečių sumokėtų mokesčių dalis auga. Per 2022 m. ukrainiečiai į mūsų šalie biudžetą sumokėjo 45 mln. eurų, per 2023 m. – 95 mln. eurų, o per šių metų 7 mėnesius – 65,2 mln. eurų, t.y. 13 mln. eurų arba 25 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais.
Nuotrauka
paskola
Įkelta:
2024-09-17
Būsto įsigijimas su paskola, ypač pirmą kartą tai darantiems žmonėms, gali pasirodyti sudėtingas procesas. „Citadele“ banko atstovas atkreipia dėmesį, kad nors skolintis būstui seniai nebėra naujiena, paskolas suteikiantys specialistai susiduria vis su tomis pačiomis gyventojų daromomis klaidomis. Kokius namų darbus svarbu atlikti prieš pildant būsto paskolos paraišką, kad pavyktų išvengti klaidų ir gauti geriausią pasiūlymą?
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2024-09-14
Vairuotojams kartais tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis ir pažaidomis keliuose, kurios kelia grėsmę jų pačių ir kitų eismo dalyvių saugumui. Nors kelininkai deda maksimalias pastangas, siekdami užtikrinti savalaikę kelių priežiūrą, pavojingos išdaužos, kelio deformacijos, užtvindyti ruožai ar kitos kliūtys gali susidaryti itin greitai. Siekiant užtikrinti saugumą visiems eismo dalyviams, AB „Kelių priežiūra“ ragina nedelsiant pranešti apie pastebėtas kliūtis ir primena, kaip galima tai padaryti.
Nuotrauka
VMI
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-09-13
2024 m. rugsėjo 11 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nuo rugsėjo mėn. startuoja naujas VMI procesas – pridėtinės vertės mokesčio (PVM) deklaracijų vertinimas realiu laiku. Pirmojo etapo metu klientų deklaracijos bus lyginamos su jų pateiktais pardavimų Lietuvoje duomenimis e. sąskaitų faktūrų posistemyje i.SAF.
Nuotrauka
neutralumas
Įkelta:
2024-09-12
Vakar Tauragė žengė reikšmingą žingsnį siekyje tapti klimatui neutraliu miestu. Tauragės rajono Tarybos posėdyje patvirtinta Klimato neutralumo strategija – dokumentas, nubrėžiantis kelią link klimato neutralumo Tauragėje iki 2030 metų.
Nuotrauka
vilko
Įkelta:
2024-09-09
Šių metų rugsėjo 14 dieną pirmą kartą bus minima nauja LR Respublikos Seimo patvirtintina atmintina data – vilko vaikų atminimo diena. Minėjime dalyvaus Vokietijos Federacinės Respublikos Vilniuje atstovai, Lietuvos garbės konsulas Badeno – Viurtembergo žemėje Wolfgangas von Stettenas, vilko vaikai ir jų ainiai. Specialią meninę programą, skirtą vilko vaikams, atliks poetas, režisierius, rašytojas, romano „Mano vardas – Marytė“ autorius Alvydas Šlepikas, aktorius Andrius Bialobžeskis, muzikantas Arkadijus Gotesmanas ir kompozitorius Tomas Kutavičius. Po meninio pasirodymo vyks pokalbis su vilko vaikais ir jų ainiais. Minėjimo vedėjai  Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus.
Nuotrauka
vyt
Nuotraukos iš pašnekovės albumo
Įkelta:
2024-09-07
Kai gyvenimą aptemdo kas­dienybė, reikia ieškoti nuo­tykių. Tokia taisykle va­­dovaujasi iš Vytogalos ki­lu­si verslininkė Giedrė Ge­­dei­kienė (Gedeikytė), šį pa­va­sarį už­ko­pu­­si į net pa­ty­­rusiems al­pi­­nis­tams sun­­kiai pa­si­duo­dan­čią aukščiausią Kaz­beko viršukalnę. Be nuo­­tykių jau nebegalinti gy­venti mūsų kraštietė tikina, kad sunkiausia įveikti save, nes kalno viršūnė tėra tik dar vienas žingsnis į pasau­lio ir savęs pažinimą.