Šunų grožio paslaugos mieste primena žmonių: estetika tai, ar išlepimas?
Įkelta:
2020-02-07
Nuotrauka
Aprašymas

Internete publikavus šią nuotrauką sulaukta labai įvairių vertinimų

,
Nuotrauka
Aprašymas

Grožio salono „Čiau“ savininkė Sada Monstienė ir Tina

Dariaus ir Girėno gatvėje jau 1,5 metų veikia šunų grožio salonas „Čiau“. Šunys čia išmaudomi, apkerpami, nukerpami jų nagai, jei yra poreikis, nugaros kailis gali būti išskutinėtas itin madingai –„eglute“. Į grožio saloną augintinius atveda ne tik savo šunis trokštantys papuošti savininkai, pasitaiko gyvūnų augintojų, kurie į „Čiau“ atvyksta su ką tik nuo būdos atrištu šuneliu. Tauragėje šias paslaugas viešai siūlo tik keletas asmenų, nors pasak šunų kirpėjų – paklausa gana didelė.

Nuomonės – įvairios

Dar prieš rengdama straipsnį aš, šių eilučių autorė, savo feisbuko paskyroje publikavau šunų grožio salono nuotrauką. Komentarų sulaukta įvairių. Vieni piktinosi, esą tai – tuštybė, kiti teigė, jog tai elementari šunų priežiūra.

„Pagal salonų kiekį Tauragėje, toks sekantis žingsnis – logiškas“, – šmaikštavo viena komentatorė. „Kas per šuva turi būti, kad šeimininkai už ano kirpimą mokėtų daugiau nei ponios moka kirpyklose už savo garbanų tvarkymą. Absurdas“– rašė kita, ar moteris žinojo kainas, nežinia.

Komentatorė sulaukė atsako: vienas teigė, jog tai meilės šunims išraiška, kita tvirtino, jog kirpimas, o tam tikroms veislėms kailio pešimas, yra šunims būtinas, trečia priminė, jog neigiamų reakcijų visuomenėje būta ir parduotuvėse atsiradus naujovei – šunų maistui. Viena moterų iškėlė klausimą: „o jums eiti į kirpyklą yra tuštybė ir neturėjimas, ką veikti?“.

Skirtingi kirpimai

Šunų kirpėja teigia sulaukianti tik teigiamų lankytojų vertinimų, niekas šunų grožio salono būtinumo mieste klausimo nėra kėlę.

– Yra, kas sako: „na, matote, kaip laikai pasikeitė. Dabar jau ir šunims grožio salono reikia, – kalbėjo grožio salono „Čiau“ savininkė Sada Monstienė.

Moteris yra kvalifikuota žmonių kirpėja, šunų kirpimu susidomėjo prieš daugiau nei pus antrų metų padariusi išvadą, jog Tauragėje tam yra poreikis. Išgirdo pažįstamus kalbant, jog norint apkirpti šunį kartais eilės tenka laukti 3-4 savaites.

Baigusi specialius kursus ir įgijusi diplomą S. Monstienė ėmėsi kirpimo.

– Vienos veislės šunims taikomas vienoks kirpimas, kitoms – kitoks. Kai kurios veislės turi keletą kirpimų. Kai kurie Jorkšyro terjerų savininkai pageidauja, jog jų šuniukai būtų apkirpti trumpai, kiti pageidauja, palikti ilgą kailiuką, kai kurie kasytes augina, prašo, kad būtų paliktas tokio ilgio plaukas, jog pavyktų supinti kaselę, kai kurie trokšta, kad jų šuo būtų su barzda. Yra tokių, kurių šuniukų nugaras pageidauja dekoruoti išskutinėta vadinamąja eglute, – šunų kirpimo ypatumais dalijosi moteris.

Jorkšyro terjero kirpimas – apie 18 eurų, kaina priklauso nuo papildomų kailio pagražinimų. Tiesa, šie grožiai daugiau reikšmės turi šunų savininkams, nei jų augintiniams. Pačių klientų, šunų, pagrindinis troškimas, kaip sako kirpėja, kuo greičiau ištrūkti iš grožio salono. 1,5 – 2 val. stovėjimas ant stalo prieš nepažįstamą asmenį su burzgiančia kirpimo mašinėle jiems – malonumas menkas.

Nuotrauka

Yra, kurie mėgaujasi

– Kai kuriems itin nepatinka ir maudytis, o kai kurie stovi ramūs. Šunys – labai individualūs, jų temperamentai skirtingi. Taip pat skirtingai reaguoja ir į nagų kirpimą – vieniems šunims ši procedūra gąsdinanti, kitiems nekelia jokių emocijų. Daugumai itin nepatinka viena – plaukų džiovinimas, ypač kailį pučiant didesnės galios plaukų džiovintuvu. Šuniukus erzina jo skleidžiamas garsas, jie slepiasi, – pasakojo šunų kirpėja.

Tačiau, anot jos, kai kurie pastovūs klientai laikui bėgant prie procedūrų pripranta ir vos įėję į grožio saloną jau supranta, kas jų laukia. Akimis per langą palydi tolstantį šeimininką ir paklusniai stovi laukdami, kol juos apkirps. Yra ir tokių, kurie iš to patiria ir malonumą.

– Nežinau kodėl, tačiau kai kuriems šunims patinka, kai kerpu jų snukučių plaukus. Aš darbuojuosi žirklėmis, o jie, apimti snaudulio, pradeda knapsėti. Svyra galvelė iš malonumo. Matyt žirklės jų negąsdina, o mano kruopštus, ramus darbas veikia raminančiai, – dėstė kirpėja.

S. Monstienė pripažįsta, jog šunų kirpimas – kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Kai kurie jos klientai ateina prastai nusiteikę ir mėgina įkasti kirpėjai į ranką. Kaip paaiškėjo vėliau, nemenka kova virė prieš pat žurnalistei įžengiant į grožio saloną. Iš pažiūros gležnutis Jorkšyro terjeras nuožmiai priešinosi paskutiniams jo ausų plaukų gražinimo štrichams.

– Apkirpau aš ją ir paleidau ant grindų. Žiūriu, kaip čia man pavyko, ar kirpimas geras ir pastebėjau, kad dar keletą plaukelių galėčiau padailinti. Bet kur tau! Tina (Jorkšyro terjero veislės kalytė, – aut. past.) nė pro kur neprisileidžia. Kanda. Vos pavyko susitarti, – juokiasi kirpėja.

Atvykusi žurnalistė jokių virusios kovos pėdsakų nepastebėjo. Kalytė ant kirpimo stalo stovėjo itin daili, su kasele, tik kiek suirzusi. Urzgė fotografuojant.

Kerpasi ir prie būdų rišami šunys

Kirpėjos pasakojimu, tik retu atveju šunims procedūrų metu tenka dėti antsnukį. Kai kerpami didesni augintiniai, kartais prašoma, jog gyvūno savininkas liktų kartu.

– Vienas didesnių kirptų šunų buvo Berno Zenenhundas. Gal būt žinote tokie juodi, masyvūs, tankiais plaukais apaugę šunys su baltu kailiu ant krūtinės. Jis buvo vienuolikos mėnesių šuniukas iš Šilalės. Tačiau plauko daug, jis ilgas, pūkuotas – darbo daug, o šuo – jaunas, stovėti nenori, sukasi, sėdasi. Tada kartu liko ir šeimininkė. Su dideliais šunimis stengiuosi nelikti viena. Yra ir tokių veislių, kurie pasižymi karštu temperamentu. Laimei, tokių šeimininkai supratingi ir patys pasisiūlo kirpimo metu būti kartu, – pasakojo kirpėja.

Pasak jos, šunis apkirpti atvykstama ne tik su tikslu pasigražinti, bet ir praktiniais sumetimais. Kai kurių šunelių savininkai atveda apkirpti ir prie būdų laiką leidžiančius savo augintinius.

– Dažniausiai pavasarį. Nori, kad patrumpinčiau per žiemą užaugintą kailį. Kai kurie šunys ilgo plauko, būna susivėlę, tokių jau nei man, nei patiems savininkams nepavyktų iššukuoti. Belieka apkirpti, – sako S. Monstienė.

Tačiau dažniausi lankytojai – estetikos puoselėtojai. Kai kurie savininkai su šuniukais į grožio saloną skuba reguliariai kas du–tris mėnesius. S. Monstienė sako, jog šventiniu laikotarpiu, kai iš užsienio grįžta kraštiečiai emigrantai, per dieną tenka nukirpti ir po 5–6 šunis. Tačiau moteris teigė žinanti kirpėją, kuri nukerpa ir po 7 augintinius per dieną.

Teigia, jog paklausu

Jei tikėti internete pateikiamais duomenimis, Tauragėje šunų kirpimo paslaugas siūlo tik 3–4 asmenys. Internete besireklamuojanti, Miško gatvėje įsikūrusi kirpėja, praneša, jog atliks šias paslaugas: šunų plaukų kirpimą, trimingavimą, sušukavimą, džiovinimą, maudymą naudojant profesionalią kosmetiką. Apie šunų kirpimo paslaugas Tauragėje skelbia ir Šilalėje registruota „Žemaitijos veterinarijos vaistinė“.

Kaip teigė mikrorajone įsikūrusios „Akvatau“ parduotuvės ir šunų kirpyklos savininkė Dalia Overlingienė, šunų kirpimas Tauragėje – paklausus.

– Kadangi darbuojuosi dar ir parduotuvėje, tenka užsakinėti prekes, aptarnauti klientus, per dieną šunų kirpimui skiriu laiko tik 2-3 šunų apkirpimui. Laimei, klientai sutinka laukti eilėje. Va, dabar, dėl asmeninių priežasčių nedirbu apie mėnesį. Yra tokių, kurie yra užsirašę, laukia, kada grįšiu ir apkirpsiu, – savo pastoviais klientais džiaugiasi moteris.

Pasak jos, pastovių klienų ratas susibūrė greit – į parduotuvę atvykę žmonės prabildavo apie savo augintinius, moteris pasiūlydavo juos apkirpti, šiomis paslaugomis patenkinti šunų savininkai teigiamai atsiliepdavo kitiems. A. Overlingienė Tauragėje šunų kirpimu užsiima apie 10 metų. Konkurentais nesidomi, tad ir pasakyti, ar jų daug, teigė negalinti.

Tuo tarpu šunų grožio salono „Čiau“ savininkė sakė, jog mieste šunų kirpimą atlieka ne viena savo namuose plušanti kirpėja.

Nuotrauka
vmi
Įkelta:
prieš 7 valandas
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.
Nuotrauka
siuvėja
Įkelta:
2021-04-10
Koronaviruso sukelta pandemija nemažai verslų, didelių ir visai mažų, sustabdė, o kai kuriuos privertė ir visai užsidaryti. Ne vienam darbuotojui, netekusiam darbo, teko užsidaryti namuose ir bandyti pragyventi iš menkos nedarbo išmokos. Tačiau tik ne siuvėjai Linai Babilienei – jai šis priverstinis sustojimas tapo postūmiu imtis iniciatyvos ir pasiryžti drąsiam žingsniui. Šių metų pradžioje ji atidarė savo siuvimo studiją, pavadinusi ją „Babili“.
Nuotrauka
iki
Įkelta:
2021-04-01
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, ketvirtadienį, atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Tauragėje, adresu Šilalės pl. 83a. Rekonstrukcijos metu, siekiant pirkėjams pasiūlyti gausesnę prekių įvairovę ir didesnę pasiūlą, įrengtas šviežios sveriamos mėsos skyrius, padidinti vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos skyriai. Parduotuvės atnaujinimui prekybos tinklas skyrė apie 692,4 tūkst. eurų.
Nuotrauka
Raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-03-19
Tauragės rajono savivaldybė skelbia atrankas dėl maitinimo paslaugų teikimo vasaros lauko kavinėse Tauragės rajono savivaldybės tarybos nustatytose viešose vietose: Pilies aikštėje, miesto pliaže (Kranto g. 5) ir Tauragės vasaros estradoje. Paraiškos bus priimamos nuo kovo 22 dienos.
Nuotrauka
fb
Įkelta:
2021-03-18
Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.
Nuotrauka
seklos
Įkelta:
2021-03-16
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-03-03
Vyriausybei paskelbus karantiną, dalies savarankiškai dirbančių asmenų veikla nėra ribojama ir jie gali tęsti darbą, tačiau dėl partnerių apribotos veiklos susiduria su finansiniais sunkumais. Jei į VMI skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą nepatekusio asmens pajamos per pandemiją sumažėjo 30 proc., į fiksuoto dydžio išmoką pretenduoti jis galės, – skelbia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.