Šetkai: „Nevarykime Dievo į medį, nes gali būti dar blogiau“
Įkelta:
2023-08-05
Nuotrauka
bulves
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Ingrida ir Saulius Šetkai darbuojasi Centro turguje

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.

Pradžia – šiltnamiuose

Ingrida ir Saulius verstis daržininkyste pradėjo daržoves augindami šiltnamiuose. 

– Pradėjome nuo 16 arų, – pasakojo Saulius. 

O šiltnamiais jis susidomėjęs netikėtai – draugui paprašius pagalbos statyti šiltnamį Saulius pasiteiravo, iš ko gi draugo tėvai pragyvena, jei nė vienas neturi darbo. Tada draugas ir papasakojo, kad jo tėvai uždirba iš šiltnamiuose užauginamų ir parduodamų daigų bei daržovių. 

Šetkai tada ir nusprendė patys susikurti darbo vietas.

Veždavo dideliais kiekiais

– Mes buvome tie, kurie turėjo didelį ūkį, ir nuo 2001 metų veždavome ir parduodavome daržoves įmonėms dideliais kiekiais į Klaipėdą. Iki pat karantino taip ir prekiavome, – aiškino Saulius.

Pasak Šetkų, karantinas labai pakeitė rinką. Ūkininkai anksčiau bendradarbiavo su urmo bazėmis, kurios aptarnaudavo darželius, mokyklas, valgyklas. 

– Urmo bazė, su kuria bendradarbiavome, pradėjo daržoves įsivežti iš Lenkijos. Mes turgui pasidarėm per dideli, o į prekybos centrus tiekti daržoves esame per maži, – teigė Saulius.

Į didįjį Tauragės turgų prekiauti šeštadieniais Šetkai vyksta jau trečius metus iš eilės.

– O į turgelį persikėlėme, nes nėra nišos vidutiniam ūkiui. Turi būti arba labai smulkus, arba labai didelis ūkis. Mes pasijutome nereikalingi. Turgui mūsų išauginamų daržovių yra per daug, o bazėms – per mažai, – teigė Saulius, pridūręs, kad dar viena priežastimi persikelti ir pardavinėti turgelyje tapo ir smarkiai kilusios kainos. – Brango trąšos, kuras, detalės, darbo jėga.

Prieš atidarydami kioską Centro turguje daržovių ūkio savininkai rudeniop prekiaudavo ir savo sandėlyje.

Saulius pasakojo, kad žmonės su maišeliais ateidavo ir į laukus, jam su kombainu kasant bulves, ir prašydavo kelių kilogramų.

Nuotrauka
bulves

Mažino sodinamus laukus

Bulvių šiemet sodinta panašiai, kaip ir anksčiau, – 7 ha. O va kopūstų šiemet Šetkai turi palyginti labai mažai – anksčiau kopūstų laukai užimdavo 7 ha, o šiemet plotą sumažino iki 70 arų. 

– Dauguma ūkių pastaraisiais metais atsisakė sodinti vėlyvąsias bulves, sodino tik ankstyvąsias. Mes šiemet sodinome 1,5 ha ankstyvųjų, o likusios – vėlyvosios. Turime bulvių kiekvieno skoniui – auginame 5 rūšis, – vardijo Saulius.

Šiemet ūkininkai sodino ir tris veisles svogūnų. 

– Viena užderėjo ypač gerai, greitai baigsime nurauti, – teigė Ingrida.

Daržoves laisto

Daugumai ūkininkų šiemet skundžiantis sausros padariniais Šetkams šią sudėtingą padėtį iš dalies padėjo ištaisyti laukuose įrengtos laistymo sistemos.

– Visų laukų nesame pajėgūs palaistyti. Bulves, kopūstus, dalį morkų, dalį svogūnų ir lauke auginamus agurkus laistome, – vardijo I. Šetkuvienė. – Laukuose turime laistymo sistemą, tad praktiškai nepajutome derliaus sumažėjimo palyginus su praėjusiais metais. O kokia situacija kituose apsodintuose laukuose, dar nežinome.

Galutinį užaugusių daržovių kiekį ūkininkai pamatys tik rudenį, kai bus nuimtas visas derlius. 

– Labai skųstis negalime. Kiti mūsų laukai irgi neatrodo prastai, panašu, kad šiemet bus mažesnis tik burokėlių derlius – tai būdavo mūsų „arkliukas“, žmonės dažniausiai būtent dėl burokėlių ir kreipdavosi į mus. Turime pažįstamų ūkininkų, kurie, jei pritrūksime, tieks savo daržo gėrybes ir leis jomis prekiauti, – kalbėjo Šetkai.

Saulius pasakojo, kad kai natūraliai ore yra drėgmės, geriau drėgmė išsilaiko ir augaluose, o laistant dirbtinai šiltomis dienomis didžioji dalis vandens tiesiog išgaruoja. 

– Jeigu, pavyzdžiui, bulves laistėme šeštadienį ryte, tai po kelių dienų drėgmės praktiškai yra tik giliau dirvoje, paviršiuje nebelieka, – aiškino S. Šetkus.

Nuotrauka
bulves
Asmeninio albumo nuotraukos

Žvelgia pozityviai

Nors būna metų, kai nesiseka, Šetkai visur stengiasi ieškoti pozityvo. Šeima prisimena vieno žmogaus pasakymą, kad dažniausiai kiti ūkininkai pokalbį pradeda guosdamiesi, kaip viskas blogai, kaip nesiseka ūkyje, bet Šetkai negatyvo vengia.

– Negali varyti Dievo į medį, nes gali būti dar blogiau… Pasimokėme jau, nes anksčiau irgi braukdavom ašaras, kad kas nepasisekė, kad nelyja ar lyja per daug…  Išmokome džiaugtis kiekviena diena, esama situacija, – teigė Ingrida.

Kainos kilo nežymiai 

Prakalbus apie kainas ūkininkai teigė, kad šiemet parduodamų daržovių kainos pakilusios nedaug arba net tokios pat kaip pernai. 

Kilogramas morkų ūkininkų kioske kainuoja 1,50 Eur, o perkamiausia daržovė šiuo metu yra bulvės, kainuojančios nuo 0,60 Eur, svogūnų bei kopūstų kilogramo kaina – 1,20 Eur. Kioskelyje galima nusipirkti ir pomidorų, agurkų bei česnakų.

– Mūsų kopūstus žmones rinkdavosi, nes jie auginami rudeniui-žiemai, kad būtų skanūs. Pirmenybę teikdavome ne tam, kad jie turėtų puikią prekinę išvaizdą ir laikytų labai ilgai, bet būtent skoniui, – kalbėjo Ingrida.

Pasak jos, tai brangiai kainuoja. Kopūstai nuimami rankomis. Jų negalima mesti, sutrenkti, reikia atsargiai padėti, „čiupinėti“, kaip sakė moteris.

– Nuimti derlių samdydavome ir pagalbininkų. Šie, jau darbuodamiesi ne pirmus metus, puikiai žinojo, kaip atsargiai reikia dirbti su šiomis daržovėmis, todėl kaip tik įmanoma šiuos žmones stengiamės išsaugoti ir pasikviesti į pagalbą kasmet, – šauniais pagalbininkais džiaugėsi Ingrida.

Retsykiais, kai lieka neišparduotų daržovių, Šetkai jas paaukoja maisto stokojantiems bei jiems padedančioms organizacijoms.

Nuotrauka
bulves
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.