2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Darbuotojų trūkumas: siūlosi finansuoti mokymus

  • Įkelta: 2017-08-23

Norvegiško kapitalo įmonės UAB „Engersund  Net“ vadovas Anders Myklebust tikisi, kad naujos programos dėka kasmet bus parengta po 10–15 jaunų darbuotojų. Autorės nuotrauka

 

Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Tauragės industriniame parke (TIP) įsikūrusios norvegiško kapitalo įmonės UAB „Engersund  Net“ vadovas Anders Myklebust siūlosi finansuoti žvejybinių tinklų pynėjų mokymo programą. Unikalus sumanymas trečiadienį vykusiame susitikime aptartas su rajono valdžios, verslininkų, Profesinio rengimo centro, Darbo biržos atstovais.

Žvejybos tinklų gamybos milžinėje UAB „Egersund Net“, anot vadovo Anders Myklebust, šiuo metu dirba 271 žmogus.

– Kai įkūrėme įmonę Tauragėje, niekas nemokėjo dirbti šio darbo. Bėda ta, kad naujo darbuotojo apmokymui prireikia daug laiko. Norint, kad jis pats savarankiškai dirbtų, jo apmokymas trunka penkis metus. Per keturiolika metų, išmokėme daug darbuotojų, deja nuo jų kaitos nesame apsaugoti – dalis emigruoja į užsienį. Turime nuolatinę problemą – kaip apmokyti pakankamą skaičių žmonių. Todėl norime pasiūlyti idėją, kuri jau prieš trisdešimt metų buvo įgyvendinta Norvegijoje. Siūlome bendradarbiaujant su mokykla – Tauragės profesinio rengimo centru, ruošti tinklų pynėjus įmonei. Mokymo programą galime finansuoti patys, – sumanymą pristatė UAB „Egersund Net“  vadovas.

Verslininkas akcentavo, jog svarbiausia, ko jis tikisi iš būsimų darbuotojų, tai geros anglų kalbos ir matematikos žinios. Taip pat dėstė privalumus, kuriais gali naudotis esami įmonės darbuotojai. Pasak UAB „Egersund Net“  vadovo, įmonės darbuotojai 2–3 metus turi galimybę padirbėti Norvegijoje.

– Žmonės gali gyventi savo šalyje ir kelis kartus per metus išvykti į užsienį. Todėl manau, kad šis pasiūlymas naudingas visiems, tačiau man reikia jūsų pagalbos, – į susirinkusius kreipėsi norvegas A. Myklebust.

Sumanymą teigiamai įvertinęs Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis idėją vadino unikalia. Mintis kurti naują mokymo programą sulaukė ir kitų susirinkusiųjų palaikymo. Tačiau, kaip tai padaryti,  kol kas nenuspręsta. Sulaukta įvairių pasiūlymų: vienas – modifikuoti Profesiniame rengimo centre esamą siuvėjų programą į siuvėjų-tinklų pynėjų. Tačiau Profesinio rengimo skyriaus vedėjo Dariaus Bredelio nuomone, tai netikslinga, juk siuvimas ir tinklų pynimas – du skirtingi dalykai.

– Jeigu UAB „Egersund Net“  vadovas finansuoja būsimų darbuotojų parengimą, tai manyčiau, kad reiktų kurti visiškai naują tinklų pynėjų mokymo programą. Tačiau tai nėra taip lengva, kaip iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti. Profesinio rengimo centras neturi pedagogų, kurie galėtų rengti tokio pobūdžio darbuotojus. Neturime ir dėstymui reikalingos medžiagos. Žinoma, visa tai gali perteikti UAB „Egersund Net“ darbuotojai, tačiau, norint vesti mokymus, reikalingas pedagoginis išsilavinimas, – realią situaciją nupasakojo D. Bredelis.

Visomis išgalėmis talkinti pasirengusi ir Tauragės teritorinė darbo birža. Užimtumo skyriaus vedėja Gintautė Norkienė sakė, kad apmokant būsimus darbuotojus gali pasitarnauti ir nauja Pameistrystės priemonė.

– Pagal šią priemonę, pasirengus neformalią 6 mėnesių mokymo programą, jaunuolis lanksčiu grafiku gali išklausyti teorijos kursą, o praktiką atlikti įmonėje. Darbo birža finansuoja 40 procentų darbo užmokesčio, taip pat moka 228 eurų stipendiją, – kalbėjo G. Norkienė.

Idėją sveikino ir Tauragės rajono savivaldybės Švietimo bei Socialinės paramos skyrių darbuotojos. Jų manymu, tai būtų puiki paskata jauniems žmonėms mokytis ir toliau dirbti, bei įleisti šaknis tėvynėje. 

Nors diskutuota gana ilgai, vieningos nuomonės, kaip turėtų atrodyti mokymo programa, neprieita, tad nutarta šią temą toliau gvildenti po dviejų savaičių.

Susitikimo metu aptartas ne tik naujos programos kūrimas, bet ir dabartinė situacija darbo rinkoje, akcentuotas darbuotojų motyvacijos trūkumas.

 

 

Tauragiškių pamėgta kavinė-užkandinė „Ponas koldūnas“, įsikūrusi autobusų stotyje, uždaryta. Ant maitinimo įstaigos durų kabantis lapelis informuoja, kad užkandinė dirbs nuo rugsėjo 1 dienos.

Prezidento gatvėje, 50 numeriu pažymėtame name, greitu metu duris atvers modernus, europietiškos virtuvės restoranas „Prezidento 50“. Šiuo metu dėliojami paskutiniai  akcentai – renkama darbuotojų komanda, atliekami baigiamieji remonto darbai, derinamas meniu.

Nuo šiandien picerija „Star Pizza“ lankytojų laukia naujoje vietoje – Bažnyčių gatvėje, 20 numeriu pažymėtame name. Kavinėje bus galima įsigyti ant akmens keptų mėsos didkepsnių.

Viena didžiausių kepyklų Vakarų Lietuvoje „Molupis ir ko“ atsisako nuosavų parduotuvių tinklo. Kaip pranešama, nuo šiol 14 parduotuvių valdys mažmeninės prekybos tinklas UAB „Gulbelė“, 2 – UAB „Šilutės prekyba“ ir 4 – V. Vilkiaus įmonė. Už gautas investicijas bendrovė ruošiasi atnaujinti jau prekyboje esančią produkciją.