2018 Gegužės 25 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Kaip pradėti verslą?

  • Įkelta: 2017-07-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Norint sukurti nuosavą verslą neužtenka tik geros idėjos ir ambicijų. Turint aiškų tikslą, konsultuojantis su patyrusiais verslininkais, ieškant informacijos ir kovojant už idėją, verslo kūrimas gali tapti nauja pradžia, galimybėmis ir patyrimais.

Kiekvienas verslas reikalauja pradinių investicijų, todėl įvertinus galimybes, išteklius, pasikonsultavus su profesionaliais finansų specialistais, paskolų bankas gali pasiūlyti palankias sąlygas, norintiems pradėti verslą. Žymiausi Lietuvos ir pasaulio milijonieriai įsitikinę, kad sėkmingą verslą gali sukurti tik nuoseklus darbas, vartotojų poreikių išsiaiškinimas, konkurentų analizė ir kiti aspektai, kurie bus aprašomi tolimesnėje straipsnio dalyje.

Pirmiausia, norint sukurti verslą, reikia pasirinkti konkrečiai jus dominančią veiklos sritį, apie kurią išmanote ir sistemingai ja domitės. Jeigu pasirinktumėte veiklą, kuri jums nebūtų priimtina, verslo kūrimas taptų iššūkiu, o kurti naujas idėjas ir verslo planus būtų neabejotinai sunkiau nei dirbant ties širdžiai miela veikla. Taip pat svarbu analizuoti konkurencinę aplinką. Jeigu norite atidaryti, pavyzdžiui, naują knygyną, atkreipkite dėmesį, ar netolimoje aplinkoje nėra tokio paties pobūdžio knygynų. O jei yra, užėję į konkurencinę aplinką atkreipkite dėmesį, ką, priešingai nei konkurentai, galite pasiūlyti, pakeisti ir padaryti geriau nei jie. Kadangi bet kokio verslo tikslas – teikti profesionalią paslaugą klientui, nuolat domėkitės, kokie vartotojų poreikiai, kas jiems šiai dienai yra aktualu, ko trūksta ir ką galima patobulinti.

Vienas svarbiausių aspektų, norint pradėti verslą – finansavimas. Rekomenduojama pasitarti su finansų specialistais, jiems išdėstyti savo verslo planą, idėją ir gauti konkrečius skaičiavimus, kokių pradinių investicijų prireiks. Nuoseklus darbas – dar viena sėkmingo verslo formulė. Dirbant tiksliai, užtikrintai ir neskubant, kiekvienas verslininkas gali įgyvendinti turimą viziją ir pasiekti sėkmę versle. Rizikuoti rekomenduojama tiek, kiek leidžia finansinė padėtis, tačiau prieš tai būtinai pasitarus su finansų sektorių išmanančiu profesionalu. Turint didelių ambicijų, bet ne verslo kūrimui reikalingų žinių, link tikslo pasiekimo yra nueinamas kur kas ilgesnis kelias. Susikaupimas, analitinis ir loginis mąstymas, atkaklumas, pasitikėjimas savimi, drąsa, išradingumas ir konkretaus tikslo žinojimas turėtų būti kiekvieno sėkmingo verslininko savybės.

Didelį dėmesį skirkite buhalterijai ir finansiniams reikalams tvarkyti. Rekomenduojama detaliai paskaičiuoti, kiek išlaidų pareikalaus verslas ir kiek pajamų veikla gali atnešti jau pirmąjį mėnesį. Net jei pastarieji skaičiai nedžiugintų, nebijokite protingai rizikuoti. Tuo pačiu kiekvieną vakarą analizuokite praėjusią dieną, atkreipkite dėmesį į tai, ką galėtumėte pakeisti ir atnešti verslui daugiau sėkmės. Taip pat kuriant verslą yra svarbu iškelti tikslus ne tik metams, bet ir dienai, savaitei ar mėnesiui. Progreso stebėjimas, jo matavimas visuomet padeda sulaukti geriausių galimų rezultatų.

Taip pat kuriant verslą apgalvokite bent kelis žingsnius į priekį ir ką darytumėte nesėkmės atveju. Bet kokiame versle svarbu išlaikyti konkurencinį pranašumą, o skirtingos idėjos ir tinkami sprendimai padės išlaikyti sėkmingą verslo sistemą. Dar vienas svarbus aspektas verslo kūrime – patikimi partneriai. Remiantis įvairių verslininkų patirtimi, tinkami kolegos, tampantys verslo partneriais, gali sukurti puikią komandą. Tiek sėkmės, tiek nesėkmės atveju palaikydami vieni kitus, vienas idėjas ir būdo savybes kompensuodami kitomis, su tinkamais partneriais galite išvystyti sėkmingą verslo nišą, be jokios abejonės, nešančia pelną ir suteikiančią klientų pasitikėjimą.

Taigi, negailint laiko, turint noro, žinių, ambicijų ir aiškų norimą pasiekti tikslą – verslo kūrimas gali tapti sėkminga niša, džiuginančia ne tik klientus, bet ir pradedančiuosius verslininkus.

Salone „Grožis jums“, įsikūrusiame Dariaus ir Girėno gatvės 20-tuoju numeriu pažymėtame name dirbanti plaukų stilistė Laura Zaleckienė savo klientus nusprendė palepinti netradiciniu būdu. Moteris surengė vyrų šukuosenų fotosesiją, kuria norėta parodyti, jog ir vyriški kirpimai gali būti madingi, be to, ir vyresnio amžiaus vyrai gali būti modeliais ir išreikšti save per stilių.

Antradienį įvyko Tauragės rajono savivaldybės organizuojamas verslo idėjų konkursas BIG IDEA. Šeši idėjų kupini tauragiškiai komisijai pristatė verslo modelius, kurie sukurtų naujas darbo vietas ir atneštų pelną.

Bažnyčių gatvės 20 numeriu pažymėtame name verda darbas – griaunamos sienos, ruošiamos patalpos maitinimo įstaigai. Po remonto čia iš Vytauto gatvės persikels picerija „Star pizza“.

Šilalės gatvėje, kur plyti nuosavų namų kvartalas, jau šiemet turėtų iškilti automobilių ir motociklų savitarnos plovykla „H2auto“. Esą tai bus išskirtinio dizaino ir modernių technologijų automobilių plovykla, kuri vienu metu galės aptarnauti 5 automobilius.