2019 Kovo 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Laisvalaikis

Namai, kuriuose karaliauja Meino meškėnai

  • Įkelta: 2017-06-16
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Mindaugo ir Raimondos Lukošaičių širdis užkariavo katės. Tačiau ne bet kokios, o savo dydžiu ir charakteriu abejingų nepaliekantys Meino meškėnai. Jais pora „užsikrėtėprieš aštuonetą metų, kai per žinias pamatė reportažą apie savo išvaizda lūšį primenančias kates. Jau kitą dieną pora sėdo į automobilį ir leidosi į Prienus pažiūrėti šių gražių sutvėrimų. Nuo tada viskas ir prasidėjo...

Nuo vienos katės iki veislyno

Kunigiškių kaime gyvenantys Mindaugas ir Raimonda Lukošaičiai pasakojo, kad meilė Meino meškėnams atsirado  visiškai netikėtai ir neplanuotai.

– Per žinias pamatėme reportažą apie didžiausius naminius pasaulio katinus – Meino meškėnus. Likome sužavėti ir jau kitą dieną važiavome į Prienus pažiūrėti, kaip jie atrodo. Taip mūsų namuose atsirado pirmoji Meino meškėnų veislės katytė – Camelita, vėliau – antras, trečias kačiukas. Šiuo metu po namus laksto, miaukia, kniaukia septyni meiniukai, – taip meiliai savo augintinius vadina Raimonda.

Susidomėjimas Meino meškėnais, stambiausioms iš naminių kačių, paskatino įkurti pirmąjį kačių veislyną Tauragėje, pavadintą „Meinlita“.

Lukošaičių šeimos asmeninio albumo nuotraukos

Švelnūs milžinai

Jei palygintumėte savo katę su Meino meškėnais, greičiausiai ji pasirodytų labai mažutė. Meino meškėno patinas gali sverti nuo 6 iki 10 kg. O retais atvejais svoris gali pasiekti ir 12–13 kg. Bendras šių kačių kūno ilgis (kūnas ir uodega) gali siekti vieną metrą ir daugiau. Meino meškėnai neskuba bręsti,  pilnai suaugę jie būna tik po 4–5 gyvenimo metų.

Veislė susiformavo 19-ojo amžiaus viduryje, Šiaurės Amerikos Meino valstijoje. Jėga ir galingumas, gracija ir ištvermė, švelnumas ir išdidumas – visa tai galima pastebėti šioje katėje. Šios veislės katės yra fiziškai stiprios, ištvermingos, tiesa, kartais turi bėdų su dantenomis ir širdele. Meino meškėnų kailis ilgas ir švelnus, įspūdinga puošni apykaklė. Dėl savo uodegos, šios katės gavo savo pravardę, nes primena meškėnus.

Kuo dar žavūs šie gyvūnai?

– Jie turi puikų charakterį. Tai šuns ir katės mišinys. Meino meškėnai yra ganėtinai aktyvūs ir mėgsta šeimininkų dėmesį. Jie visur kartu su manimi. Jei aš vonioje plaunu galvą, jie būtinai šalia manęs. Jei virtuvėje gaminu maistą, tai ant palangės, ar kėdžių sėdi keli katinai ir palaiko man kompaniją. Ši veislė puikiai tinka šeimai su mažais vaikais, kadangi Meino meškėnai yra pakankamai kantrūs, švelnūs ir atsargūs. Mūsų dvi mergytės užaugo kartu su kačiukais. Meiniukai su mergaitėmis miegodavo kartu vežimėlyje. Jie kaip mūsų šeimos nariai, – pasakojo kačių veisėja Raimonda.

Parodų dalyviai

 Lukošaičiai apie savo numylėtus augintinius galėtų pasakoti valandų valandas.

– Šiuo metu esame aktyvūs parodų dalyviai. Neseniai dalyvavome parodoje Vilniuje, Panoramoje, ir ten surinkome visus titulus. Grįžome labai laimingi. Taip pat šią savaitę važiavome į Vilnių, kur mūsų viena augintinė, vardu Žaklina, buvo atrinkta filmuotis tarptautinėje reklamoje, – teigė Mindaugas Lukošaitis.

Paklausti, ar įmanoma iš to išgyventi, sutuoktiniai teigė, jog kol kas ne, o ateityje – kas žino.

– Mūsų tikslas nėra kiekybė. Mūsų tikslas yra kokybė. To dabar ir siekiame, – tikino M. Lukošaitis.

Kačių augintojai pasakojo, kad katė per du metus gali atsivesti ir tris vadas, tačiau Lukošaičiai tausoja savo augintinius, katėms leidžia atsivesti tik vieną vadą. Tada Raimondai prasideda bemiegės naktys.

– Tenka  naktimis keltis, kad pamaitinčiau kačiukus. Savo meiniukus labai mylime, jais rūpinamės.  Saugome jų sveikatą. Aišku, dėl savo aistros šiai unikaliai veislei, dažnai liekame nesuprasti kitų. Daugelis sužinoję kačių kainą, kuri prasideda nuo 500 eurų, mintyse mus išvadina kvailiais. Kaina už veislines kates gali prasidėti nuo 2–3 tūkst. eurų ir baigtis... – apie tai, kad dėl kačių pametę galvas žmones gali už jas sumokėti neregėtas sumas, pasakojo Raimonda.

Veislyne „Meinlita“ užauginti kačiukai dažniausiai iškeliauja į Lietuvą, o dalis apsigyvena ir užsienyje – Airijoje, Švedijoje, Danijoje, JAV. Penki Lukošaičių meiniukai iškeliavo į tauragiškių rankas.

– Tie, kurie įsigijo vieną meiniuką, paprastai nori antro ir trečio. Meino meškėnai – liga, kuria lengva užsikrėsti, – pokalbį baigė R. Lukošaitienė.

Meino meškėnuose dera grožis ir jėga, ištvermė ir protas, kilnumas ir geraširdiškumas. Šios savybės visada buvo pavyzdys visai žmonijai, būtent todėl šiuo metu ši veislė – viena iš populiariausių tarp kačių mylėtojų.

Šiandien šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Gruzinų delegacijos Tauragėje ir tauragiškių išvykos į Zestafonį jau tapo nieko nebestebinančia tradicija, tačiau nedaugelis žino, nuo ko prasidėjo saitai, lėmę dešimtmečius nenutrūkstančią tautų draugystę. Istorija, sujungusi miestus, siekia karo laikus, kuomet Žygaičiuose žuvo gruzinas Aleksandras Bibilašvilis. Jo šeima po 36-erių metų pertraukos praėjusią savaitę atvyko į Tauragę ir lankė senelio kapą bei sutiko pasidalinti jausminga patirtimi apie viešnagę.

Vakarėlių organizatoriai „Renginių karaliai“ skelbia, kad rugsėjo 1 d. Tauragės rajone, Griežpelkiuose bus surengtas pirmasis šio krašto muzikos festivalis. Į „One Night Fest“ jau pakviesti žinomi Lietuvos atlikėjai, bet žvaigždė iš Olandijos DJ ADMIN.

Atšilus orams į Tauragės miesto gatves išriedėjo išskirtiniai, praeivių akį traukiantys automobiliai. Antradienį vienas jų buvo užfiksuotas Vasario 16-osios gatvėje. Amerikietišku 1974 metų „Chevrolete Corvette“ modeliu iš Šilutės į Tauragę atvažiavo UAB Tauragės butų ūkis direktorius Liutauras Indriuška.