J. Kirstukas: „Norisi kelti mūsų miesto kultūrinį lygį“
Įkelta:
2015-10-01
Nuotrauka
Aprašymas
J. Kirstukas antradienį pasirodė Tauragės kultūros rūmų scenoje, skirdamas muzikinį kūrinį kultūros darbuotojams jų profesinės dienos proga
,
Nuotrauka
Aprašymas
Naujasis MKC mokytojas sukūrė ne vieną vaidmenį teatro scenoje
,
Nuotrauka
Aprašymas
Naujasis MKC mokytojas sukūrė ne vieną vaidmenį teatro scenoje
,
Nuotrauka
Aprašymas
Naujasis MKC mokytojas sukūrė ne vieną vaidmenį teatro scenoje
,
Nuotrauka
Aprašymas
Justas Kirstukas nori savo žiniomis pasidalinti su jaunimu

Jaunas ir profesionalus dainininkas Justas Kirstukas, kurį neretai galima išvysti teatro scenoje, grįžo į Tauragę skleisti žinių savo gimtojo krašto jaunimui. Mokęsis pas daugelį žinomų profesorių, sukūręs ne vieną reikšmingą vaidmenį operose ir spektakliuose, palikęs sostinę jis grįžo į gimtinę tam, kad dainavimo subtilybėmis ir savo talentu pasidalintų su Moksleivių kūrybos centro jaunimu.

MKC – dvi naujos dainavimo studijos

J. Kirstukas muziką atrado vos sulaukęs penkerių, kuomet nusprendė sekti tėčio ir brolio pavyzdžiu ir ėmė groti pučiamaisiais. Sulaukęs 7-erių jis jau buvo priimtas į pučiamųjų orkestrą.

Visai neseniai jaunas menininkas grįžo į gimtąją Tauragę ir iškart kibo į darbus – entuziastingu ir daug pasakančiu šūkiu „Nuo baroko iki roko“ kviečia jaunimą mokytis dainavimo Moksleivių kūrybos centre. Kaip pasakojo pašnekovas, jis ketina jaunimą mokyti dviejose skirtingose studijose.

– Esu pats mokęsis įvairaus dainavimo pas tikrai puikius specialistus. Tad dvi studijos bus visiškai skirtingos. „Bel Canto“ yra muzikinio ugdymo studija, o „Arioso“ – klasikinio dainavimo ir teatro studija. Tiesa, klasikinio dainavimo mokytis gali tik vyresni moksleiviai, jau po balso mutacijos. Jei tik yra norinčių, tai mielai laukiu ir suaugusiųjų – mokytis gali visi, reikia tik noro, – entuziazmu trykšta naujasis dainavimo mokytojas.

Dainininkas pasakojo norintis moksleivius mokyti jiems patinkančių dainų.

Kadangi įgijo patirties dirbdamas su žymiais Lietuvos scenos atstovais, tokiais kaip Jeronimas Milius, Deividas Norvilas – Deivis, jis mano, jog neturėtų būti sunku.

Teatre dirbo nuo pat studijų pradžios

Nors naujasis MKC mokytojas dar jaunas, tačiau jau turi kuo pasigirti. Du metus mokęsis Stasio Šimkaus konservatorijoje chorinio dirigavimo, vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur mokėsi dainavimo.

– Dainavimo mokiausi pas garsiausius Lietuvos profesorius ir dėstytojus – Vytautą Juozapaitį, Vladimirą Prudnikovą, taip pat Giedrių Žalį. Daug aktorinės patirties gavau dirbdamas mimanso artistu Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur įsidarbinau nuo pat pirmojo kurso, – pasakojo pašnekovas.

Dirbant teatre teko vykti į gastroles ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Aplankyta Estija, Slovėnija, Kinija ir daug kitų valstybių. Jaunas artistas ypač džiaugiasi turėjęs galimybę mokytis ir įgyti praktinių žinių iš garsiausių ir profesionaliausių Lietuvos teatro solistų.

Patirties sėmėsi ansamblyje „Lietuva“

Į Tauragę grįžęs ir jaunimą dainuoti skatinsiantis Justas Kirstukas taip pat yra lankęs daugybę kursų, kuriuose tobulino savo žinias. Džiaugėsi, kad savo patirtimi dalinosi žymūs žmonės, su kuriais teko dirbti.

– Meistriškumo kursus teko lankyti Lietuvoje bei Kopenhagoje (Danijoje). Paskutinius du metus, gyvendamas Vilniuje, dirbau valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“, kur teko ne tik dainuoti, bet ir dalyvauti vaidinimuose. Labai džiaugiuosi galėdamas pasigirti, kad teko dirbti su tokiais dirigentais kaip Gintaras Rinkevičius, Vytautas Lukočius. Taip pat buvo be galo įdomu kurti vaidmenis su režisieriais Chen Shi-Zheng (JAV/Kinija), Arnaud Bernard (Prancūzija), Eimuntu Nekrošiumi, Dalia Ibelhauptaite, – žymius žmones, sutiktus savo kelyje, prisiminė Moksleivių kūrybos centro mokytojas.

Daug keliavęs šio rašinio herojus sakė apie emigraciją negalvojęs. Kaip pats tikino, yra idėjinis žmogus ir dar daug ką turi nuveikti Lietuvoje.

Turi, ką pasiūlyti jaunimui

Nors J. Kirstukas parvyko Tauragėn mokyti dainavimo amato jaunimą, savo pomėgio neketina paversti vien tik pedagogine disciplina. Veržlumą ir talentą žada ir toliau demonstruoti scenoje, yra laisvai samdomas Klaipėdos muzikinio teatro solistas. Būtent šiame teatre sukūrė įsimintiną pagrindinį vaidmenį Johano Štrauso operetėje „Vienos kraujas“.

– Esu dar jaunas. Tačiau, manau, kad jau turiu sukaupęs pakankamai patirties ir žinių, kurias noriu ir galiu perduoti jaunajai kartai. Niekas šio pasirinkimo neprimetė, sugalvojau pats. Taip pat esu įsitikinęs, kad Tauragei reikia jaunų, veržlių ir profesionalių žmonių. Norisi kelti mūsų miesto kultūrinį lygį. Planų taip pat turiu daug, tačiau čia parvykau iš Vilniaus tik rugsėjo pradžioje, tad kol kas reikia kojas apšilti MKC, – paslaptingai apie ateities planus užsiminė Justas Kirstukas.

Nors J. Kirstuko kelias Tauragėje, galima sakyti, tik prasideda, bet aktyvus tauragiškis veiklos, atrodo, turės užtektinai. „Tauragės žinių“ pašnekovas ne tik dirbs Moksleivių kūrybos centre, tačiau suksis ir kiek kitoje, bet jam pažįstamoje srityje: jam patikėtos kultūros namų meno vadovo pareigos Tauragės kultūros centro Pagramančio skyriuje.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.