Nacionaliniame „Dainų dainelės“ etape – 7 Tauragės lakštingalos
Įkelta:
2018-04-27
Nuotrauka

„Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių šalies muzikinių renginių. Šiemet į „Dainų dainelės“ nacionalinį turą iš Tauragės išvyko net 7 solistės. Pirmadienį Vilniuje vyko trečiojo etapo pasirodymų filmavimas. Koncertas bus transliuojamas gegužės 6-ąją, Motinos dieną, per nacionalinę televiziją LRT.

Bene giliausias tradicijas turintis konkursas Lietuvoje  „Dainų dainelė“ rengiamas nuo 1974 m. Atranka vyksta trimis etapais – praėję rajoninį turą, dainorėliai atstovauja savo miestui zoniniame ture, kuriame geriausiais pasirodę atrenkami į nacionalinį etapą ir filmuojasi televizijos laidose.

Kas du metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60 – ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

Šiemet konkursas itin sėkmingas tauragiškėms – į  nacionalinį etapą pateko net 6 Moksleivių kūrybos centro solistės: Fausta Termenaitė, Atėnė Kiliokaitytė, Atėnė Ravinkaitė (B grupė, 7–10 m. mokiniai), Virginija Bartušytė, Meidė Šlamaitė, Gabija Midvikytė (D grupė, 15–19 m. mokiniai). Visas šias mergaites paruošė Tauragės MKC vokalinio meno studijos „Adagio“ vadovė Alina Dambrauskienė. Taip pat B grupėje dalyvauja dainavimo studijos „Lota ir Do“ solistė Viltė Kirstukaitė, kurią paruošė Lolita Nausėdienė.

Tauragės MKC vokalo studijų vadovė, mokytoja metodininkė Alina Dambrauskienė teigė, jog talentingų dainuojančių vaikų kasmet daugėja. 

– Labai džiugu, kad viena kitą palaikydamos, sėkmingai įveikė visus Dainų Dainelės etapus ir 04 21 d. visos šešios pasirodė konkurso III-ojo etapo televizijos koncerte. Nespėliojame ir negalvojame, ar pateksime į laureatų koncertą Operos ir baleto teatre. Bus kaip bus. Dabar viskas priklauso nuo komisijos ir nuo žiūrovų, kurie galės balsuoti už jiems labiausiai patikusius dainininkus. Svarbiausia, kad mes sustiprėjome, įgijome sceninės patirties, pradžiuginome savo artimuosius, patyrėme naujų įspūdžių. Į konkursus ir važiuojame tam, kad tobulėtume, turiningai praleistume laisvalaikį. Juk vykstame ne po vieną, o smagiu būriu būsimų ir esamų lakštingalų, kurių kasmet daugėja. Kiek daug talentingų vaikų Tauragėje ir kaip gera išgirsti Tauragės vardą konkursų metu. Per apdovanojimus laukiam  žodžio – Tauragės... ir tik tada savo vardo ar pavardės, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Dambrauskienė.

„Tauragės žinių“ po konkurso filmavimo LRT televizijoje kalbinta Meidės Šlamaitės mama Asta sakė, jog nuo septynerių MKC vokalinėo meno studijoje „Adagio“ dainuojanti mergaitė mėgaujasi muzika ir jau yra dalyvavusi daugybėje konkursų, kur dažnai skina prizines vietas. Neįmanoma nepastebėti ir greta Meidės visada stovinčios mamos, kuri atlieka ne tik žiūrovo vaidmenį – stengiasi visapusiškai padėti užkulisiuose ne tik savo dukrai, bet ir mokytojai bei organizatoriams.

Astos teigimu, Meidę jau vejasi ir jaunesnioji sesutė Aleksė, kuri ne tik groja smuikeliu bei dainuoja Jaunučių chore Tauragės muzikos mokykloje, bet taip pat dalyvauja įvairiuose konkursuose „Dainuok žiemužėle“, „Skambėk Dzūkija“ ir kituose.  Tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“ sesės nuskynė prizines vietas – Meidė iškovojo I-ąją vietą, Aleksė – II-ąją.

Konkursų, kuriuose dalyvavo Meidė, mama nebesuskaičiuoja – jau trečius metus prizines vietas jilaimi Tauragėje rengiamame konkurse „Lakštingalų slėnis“, vyksiančiame šį savaitgalį, mergaitė sužibėjo ir Ispanijoje vykusiame konkurse „Rising stars 2017“. Asta kartu su dukromis jau daug metų gieda Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios jaunimo chore.

– Muzika mūsų šeimą lydi visą gyvenimą, ar dirbu, ar meldžiuosi, visada su daina. Nuo pat gimimo girdėdavau nuostabų savo mamos balsą, kuri ir buities darbus dirbdavo dainuodama, – sakė Asta.

Meidės mokytoja A. Dambrauskienė pasakojo, jog šį savaitgalį vyksiančiam konkursui dainorėliai ruošiasi kaip darni šeima.

– Tikimės, kad tauragiškiams seksis ir artimiausiame konkurse. Jau šį savaitgalį, balandžio 28 d., 13.00 val. Tauragės kultūros centre vyks vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos konkursas „Lakštingalų slėnis“. Esame šio konkurso organizatoriai, tad ruošiamės visi, kaip darni šeima. Skirstomės darbus, tariamės, kaip priimti 75 dalyvius iš įvairiausių Lietuvos miestų. Žinoma, ir patys ketiname dalyvauti. Konkursas „Lakštingalų slėnis“ skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti. Vaikų dainos – gražiausia dovana Lietuvai, dovana Tauragės miestui, tad labai kviečiame atvykti , išgirsti lakštingalų balsus ir išrinkti Metų lakštingalas, – sakė A. Dambrauskienė.

Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-07-09

Rugpjūčio 6 dieną Tauragės džiazo festivalis keičia savo lokaciją ir Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) organizuoja išvažiuojamąjį festivalio koncertą, kuriame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė - Bai Kamara Jr. su grupe „Voodoo Snifers“.

Nuotrauka
egle
Asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
Tauragės kultūros centre, Edmundo Mažrimo parodų salėje, nuo liepos 6 d. bus eksponuojama Eglės Lipinskaitės paroda „Išplaukę prisiminimai”. Eglė Lipinskaitė gyvena Marijampolėje. Ji yra baigusi Šiaulių pedagoginį tuometinį institutą ir VDA vizualinio dizaino magistrantūros studijas.
Nuotrauka
biuzas
Organizatorių archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
„Ji nemėgo popso, banalios muzikos, jai norėjosi prasmingesnės muzikos, atlikėjų meistriškumo įrodymo, ir džiazas puikiausiai atitiko jos sielos lūkesčius,“ - taip Meilutės Parnarauskienės begalinę meilę džiazui prisiminė jos vyras Rimantas Parnarauskas.
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2024-05-29
Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.
Nuotrauka
d
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?
Nuotrauka
reng
Įkelta:
2024-05-06
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 
Nuotrauka
zuvis
Įkelta:
2024-04-26
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.