Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“.
Naujoji knyga – „Gaono kodas“ tęsinys, tačiau „Drakono uodegą“ galima skaityti ir kaip atskirą knygą. Ji pilna realių istorinių faktų, asmenybių bei paslapčių, netikėtų hipotezių, joje susipina Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos paslaptys ir žymiojo Vilniaus Gaono bei litvakų palikimas.
1972 m. Vilniuje gimęs Rytis Sabas karjerą pradėjo kaip žurnalistas, vėliau tapo komunikacijos profesionalu. Dirbo Irake, Afganistane, Kosove ir Bosnijoje, yra Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos narys, prestižinės žurnalistinės Vytauto Gedgaudo premijos laureatas. Būtent iš aistros istorijai 2019 m. ir gimė pirmasis jo romanas „Gaono kodas“.
R. Sabas pasakojo, kad to, ką daryti malonu, jis nevadina darbu. Smagiausia knygos rašymo dalis, pasak jo, – rinkti faktus. Tam labai pasitarnauja ir platus užsienio kalbų mokėjimas. Autorius teigė antrąją knygą „Drakono uodega“ rašęs ilgiau nei pirmąją, bet šioje dar daugiau surinktos informacijos, ji dar įdomesnė.
– Mano tikslas – faktais parodyti, koks nuostabus ir įdomus mūsų pasaulis, kiek jame paslapčių, – sakė jis.
Paklaustas, ar visas vietas, minimas knygoje, jis yra aplankęs, autorius atskleidė, kad iš minimų vietų nebuvo tik vienoje. Anot jo, kur kas paprasčiau, lengviau rašyti apie tai, kur esi buvęs, jautęs tos vietos aurą, autentiškumą. Tada galima įvykius, objektus parodyti perleidus per savo akis.
Pamąstęs, jei būtų galima rinktis – grįžti į praeitį ar nukeliauti į ateitį, knygos autorius sako, kad rinktųsi praeitį.
– Ateitį mes kuriame dabar. Tai, ką susikursime, tokią ateitį ir turėsime. O kurti paprasčiau, jei žinome, kas iki šiol jau padaryta, kokios klaidos, ką būtų galima pakeisti, – kalbėjo R. Sabas.
Jis sakė tikįs, kad ateityje bus galima šių knygų pasakojamas istorijas pamatyti ir kino ekranuose.