Renovacija. Ar gyventojams pavyks sustabdyti „pajudėjusį traukinį“?
Įkelta:
2014-12-04
Nuotrauka
Aprašymas
Į susirinkimą atvykę J. Tumo-Vaižganto 120 namo gyventojai „Tauragės butų ūkio“ darbuotojai įrodinėjo, kad daugiabučio renovacija šiuo metu jiems nereikalinga ir yra brukama prievarta. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Tauragėje vienas po kito renovuojami daugiabučiai. Gražu juose gyvenantiems ir praeiviams, tačiau ne dėl šios priežasties namai įtraukiami į modernizacijos procesą, tikrosios priežastys – šilumos energijos sutaupymas, seniai statytų namų vamzdynų atnaujinimas. Kaip bebūtų, ne visi gyventojai pasiruošę ištuštinti savo santaupas ar imti paskolą iš banko dvidešimčiai metų. Vos prabilus apie renovaciją kyla nesutarimai tarp pačių namo gyventojų, konfliktuojama su namą eksploatuojančios bendrovės administracija. J. Tumo-Vaižganto 120 daugiabučio gyventojų dauguma, atrodo, jau buvo sutikę dalyvauti namo atnaujinimo programoje, praėjusiais metais surinkti 42 parašai, tačiau, po kurio laiko devyni iš jų savo parašų atsisakė. Aritmetiškai suskaičiavus daugumos nebeliko, tačiau namą eksploatuojanti bendrovė atsisakiusiųjų nebepaiso.

Skiriasi aritmetikos žinios?

Dauguma, tai yra 42 iš 81, minėto namo bendraturčių praėjusių metų vasarį pasirašė sutinką, kad būtų parengtas namo modernizavimo investicinis projektas. Po kelių mėnesių devyni iš pasirašiusiųjų nusprendė atsisakyti savo parašų. Namo atstovai dėl to raštu kreipėsi į daugiabutį eksploatuojančią bendrovę. Prie prašymo buvo prisegti gyventojų atsisakymai. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė J. Tumo-Vaižganto 120 namo atstovas Jonas Tylertas, į šiuos prašymus, deja, nebuvo atkreiptas dėmesys.

„Tauragės butų ūkio“ administracija gyventojams tvirtina, kad dalies, tai yra 9 bendrasavininkų iš 81 atsisakymas atnaujinti daugiabutį neturi jokio juridinio pagrindo nerengti investicinio plano. Tačiau namo atstovai įsitikinę: jei dėl renovacijos sutiko 42, o vėliau 9 iš jų atsisakė, suskaičiavus aritmetiškai, daugumos nebelieka.

Kodėl atsisakė savo parašų?

Daugiabučio gyventojai UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorei paaiškino, jog savo parašų atsisako dėl to, kad pasirašė nesupratę esmės. Esą parašus rinkęs jiems nepažįstamas asmuo pasakė, kad renka parašus dėl namo renovavimo ir detaliai nepaaiškinęs liepė pasirašyti ant lapo.

„Tik vėliau apmąstę supratome, kad už namo renovavimą turėsime periodiškai atsiskaitinėti. Tokios sunkios naštos nei aš, nei paveldėtojai nepakelsime. Vadinasi, susidarius atitinkamo dydžio skolai, butas artimiausioje perspektyvoje įstatymo numatyta tvarka atiteks bankui ar savivaldybei. Prarasime nuosavybę“ – savo prašymuose „Tauragės butų ūkiui“ rašo gyventojai.

Jie taip pat prašo: „Esant tokioms aplinkybėms, mano 2013 metų vasario pabaigoje pasirašytą parašą ant neaiškios paskirties lapo, kuris, mano žiniomis, yra Butų ūkio valdyboje, laikyti negaliojančiu.“

Kreipėsi į Aplinkos ministeriją

Į gyventojų prašymus UAB „Tauragės butų ūkis“ neatsakė. Anot J. Tylerto, kai jis nuėjo pas bendrovės sekretorę pasiteirauti, jam buvo atsakyta, kad namas nerenovuojamas, todėl atsakymo nereikia.

Minėto daugiabučio atstovas žurnalistei sakė, kad dėl nežinomų aplinkybių gyventojų prašymai dėl atsisakymo renovuoti namą liko gulėti „Tauragės butų ūkio“ administracijos darbuotojų stalčiuje, todėl traukinys nuvažiavo – investicinis modernizavimo projektas jau užsakytas.

J. Tylerto teigimu, jei namo gyventojai ir toliau laikysis savo sprendimo nerenovuoti namo, iš savivaldybės biudžeto skirti pinigai namo modernizavimo projektui rengti bus tarsi išmesti į balą. Dėl to teisinį išsilavinimą ir ilgametę darbo patirtį turintis namo atstovas J. Tylertas surašė raštą Aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui bei Tauragės rajono merui Pranui Petrošiui. Ministerijos prašoma atsižvelgti į gyventojų prašymus ir priimti atitinkamą sprendimą dėl namo modernizavimo, išsiaiškinti, dėl kieno kaltės nebuvo laiku tinkamai išnagrinėti nurodyti prašymai. Taip pat atskleidžiama abejonė dėl surinktų gyventojų parašų, kadangi kovo mėnesį vykusiame namo bendrasavininkų susirinkime paprašius parodyti pasirašiusiųjų sąrašus „Tauragės butų ūkio“ direktorė atsisakė tai padaryti. „Tada mums ir kilo abejonių, kad parašai gali būti suklastoti arba išgauti apgaulės būdu, ką iš dalies ir patvirtino mūsų devynių gyventojų prašymai“, – rašoma Aplinkos ministerijai išsiųstame prašyme.

Privalėjo atsižvelgti į gyventojų prašymus

Aplinkos ministerija susipažinusi su daugiabučio atstovo J. Tylerto prašymu pareikalavo, kad UAB „Tauragės butų ūkis“ paaiškintų, kodėl nebuvo išnagrinėti gyventojų parašai ir pateikti atsakymai į juos.

J. Tylertui atsakė, kad šis namas yra įtrauktas į savivaldybės tarybos patvirtintą programą. Neefektyviausiai energiją naudojančius namus atrenka savivaldybė (kai kuriais atvejais gyventojai patys pasiūlo neefektyviausiai energiją vartojančius namus). Toliau rašoma, kad „visų daugiabučio namo atnaujinimo procesų įgyvendinimu rūpinasi savivaldybės paskirtas savivaldybės programos administratorius. Savininkams patiems nereikia prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų bei projekto įgyvendinimo rizikų. Tačiau bendrojo naudojimo objektų administratorius UAB „Tauragės butų ūkis“, vykdydamas savo funkcijas, ir kaip viešojo administravimo subjektas, ir kaip savivaldybės paskirtas programos administratorius, privalėjo atsižvelgti į namo gyventojų prašymus ir raštu Jus informuoti apie priimtinus sprendimus.

Kadangi šiuo metu daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas, tai yra investicijų planas rengiamas, tai parengtas investicijų planas bus pristatytas butų ir kitų patalpų savininkams ir viešai aptartas. Viešajame aptarime gali būti išsakomos pastabos bei pageidavimai dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano ir jo įgyvendinimo. Pažymėtina tai, kad aptartas investicijų planas galės būti įgyvendintas tik butų ir kitų patalpų savininkams balsų dauguma jį patvirtinus Civilinio kodekso 4.85 straipsnyje nustatyta sprendimų priėmimo tvarka. Jei jam nepritars butų ir kitų patalpų savininkų dauguma – daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebus įgyvendinamas.

Manome, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija ir įgyvendinant minėtą programą atstovaujanti UAB „Tauragės butų ūkis“, organizuodami investicijų planų rengimą turi glaudžiau bendradarbiauti su daugiabučių namų savininkais ir operatyviau reaguoti į keliamus klausimus ir teikiamus pasiūlymus“.

Abejoja darbų kokybe

Namo gyventojai namą eksploatuojančiai bendrovei surašė dar vieną raštą – informavo, kad jei nebus atsižvelgta į jų prašymus dėl brukamos priverstinės renovacijos, gyventojai pasiryžę kreiptis į aukštesnes instancijas siekdami, kad siūlomas renovacijos procesas būtų nutrauktas.

50 iš 81 butų savininkų surašė prašymus, kuriuose tvirtina, kad namo atnaujinimui nepritaria iš esmės. Žmonės paaiškina nesą garantuoti, kad bus pajėgūs sumokėti už atliktus darbus bei banko palūkanas.

Vieno buto gyventoja išklojo abejojanti, kad atliekamų darbų kokybė bus gera: „Tauragėje nei vieno kapitalinio remonto darbai nebuvo atlikti be broko, kaip pvz. Kultūros rūmai, „Versmės“ gimnazija, biblioteka, gatvių remontai“.

Ne paslaptis, kad daugelis žmonių ir bijo ne pačios renovacijos, o prastai atliktų darbų už kuriuos teks brangiai mokėti.

Klausimai-atsakymai

Į J. Tumo-Vaižganto 120 namo ir kitiems renovuojamų namų gyventojams aktualius klausimus „Tauragės žinios“ paprašė atsakyti UAB „Tauragės butų ūkis“ direktorės Editos Zinkės. Pateikiame jums klausimus ir atsakymus.

Iš kieno lėšų rengiami daugiabučių namų modernizavimo projektai? Kas – užsakovas?

Daugiabučių namų atnaujinimo projekto (tai yra Investicinių planų, techninių darbo projektų) parengimą apmoka arba kompensuoja valstybė, daugiabučio namo gyventojai dėl to išlaidų nepatiria. Vienu atveju užsakovas – UAB „Tauragės butų ūkis“, kai gyventojai atnaujinimo (modernizavimo) procese dalyvauja daugumos bendrasavininkų prašymu. Kitu atveju užsakovas – Tauragės rajono savivaldybė, kai daugiabučiai namai įtraukiami į Tauragės rajono savivaldybės daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Jeigu daugiabučio namo atnaujinimą organizuoja bendrija, užsakovas – daugiabučio namo bendrija.

J. Tumo-Vaižganto 120 namo gyventojų dauguma (yra 50 prašymų iš 81 buto) nenori, kad jų namas būtų renovuojamas, taip pat nenori, kad būtų parengtas namo modernizavimo investicinis projektas (IP), ar šį procesą gyventojai gali sustabdyti?

Visus sprendimus butų savininkai dėl bendrosios namo nuosavybės gali priimti ir priima taip, kaip numato teisės aktai, balsų dauguma, ir tik nuo to priklauso tolimesnė eiga. J.Tumo-Vaižganto g. 120 namas yra antrojo etapo savivaldybės programos atnaujinamų daugiabučių namų sąraše. Investicinio plano (IP) rengimo, aptarimo, tvirtinimo tvarką ir jo įgyvendinimą apibrėžia teisės aktai, reglamentuojantys daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą): Civilinis kodeksas, Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikimo ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklės, patvirtintos LR Vyriausybės, kiti teisės aktai, kuriais vadovaujantis ir buvo parengtas namo IP. Vėliau IP buvo pristatytas daugiabučio namo J. Tumo-Vaižganto g. 120 bendrasavininkiams viešame aptarime, tai yra gyventojų susirinkime. Vadovaujantis teisės aktais nustatyta tvarka, jis bus teikiamas gyventojams tvirtinti, balsuojant. Tuomet ir bus aišku, koks bus namo bendrasavininkių sprendimas. Organizuojant IP pritarimą (balsavimą) – turi pritarti pusė namo bendrasavininkių plius vienas.

Daugiabučių modernizavimo programos sąlygos Lietuvoje yra vienos geriausių Europoje. Lyginant su kitomis šalimis, niekur nėra tokios paramos, kad valstybė kompensuotų 40 procentų visos renovacijos energiją taupančių priemonių darbų sumos ir 100 procentų – žmonėms, kurie gauna kompensacijas už šildymą. Mūsų turimais duomenimis, J.Tumo-Vaižganto g. 120 name apie 10 butų savininkų gauna kompensaciją už šildymą. Reikia nepamiršti, kad valstybė skaičiuoja savo pinigus, todėl renovacijai nepritarusių namų gyventojams kompensacijos už šildymą mažinamos perpus. Galimybė perpus mažinti kompensaciją už šildymą atsirado Seimui pakeitus Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą. Kitais metais, jeigu namas nesutiks su renovacija, bus galima sumažinti ir 100 proc. kompensacijos.

Žmonės bijo, kad parengus namo modernizavimo projektą prasidės ir daugiabučio renovacijos procesas. Ar galite išsklaidyti šią baimę?

Renovacija tai ne kažkoks baubas ar panacėja. Žmonėms paprasčiausiai trūksta informacijos. Renovacijai labiausiai priešinasi ta visuomenės dalis, kuri vengia ar netgi bijo bet kokių permainų. Tokiems žmonėms saugu tik tai, prie ko jie jau įprato. O tai, kas nauja, tokio tipo asmenims gali asocijuotis su blogiu. Ne paslaptis, kad tai daugiau garbaus amžiaus žmonės, kurie labiau orientuojasi į stabilumą ir į praeitį. Gerai yra taip, kaip buvo anksčiau. Kuo žmogus vyresnis, tuo jis, turbūt, konservatyvesnis. Manau, kad neigiamą požiūrį į renovaciją labiausiai lemia permainų baimė. Aišku, gali būti ir konkretesnė baimė: didesnių išlaidų, apgavystės baimė, nepasitikėjimas. Iš praktikos galime pasakyti, kad apskritai renovacijos pirmiausia imasi tie žmonės, kurie yra labai iniciatyvūs, kuriems nebaisu jokios kliūtys. Jie turi tikslą – yra strategai. Labai tikėtina, kad tuose namuose, kur priešinamasi renovacijai, dauguma gyventojų yra konservatyvūs. Tokiuose namuose paprastai nėra entuziastingų gyventojų, arba jų entuziazmas yra nukreiptas, kaip ir minėjau, prieš bet kokias permainas, daryti viską, kad tik stabdyti bet kokias naujoves.

Esame gavę minėto namo gyventojų prašymus (50 iš 81), kurie, deja, visi, net to paties teksto. Tai nėra būtina – pakanka pasirašyti ant vieno prašymo visiems. Šiuo atveju iniciatoriai minėtus prašymo tekstus suformulavo patys. Prašymo tekstas, kaip Jūs ir minite, yra su baimėmis. Baimė – viena iš reakcijų į tai, kas nežinoma, nepažįstama, o jeigu dar įkalbėta baimė. Kadangi baimes įveikinėti padeda bendra veikla, kviečiu entuziazmą ir iniciatyvas nukreipti tikrai geram ir prasmingam tikslui – namo atnaujinimui. Sprendimus gali daryti tik patys gyventojai ir niekas nieko jiems negali primesti.

Kodėl nebuvo kreipiamas dėmesys į šio daugiabučio gyventojų atstovų pareiškimą ir namo gyventojų paaiškinimus, dėl ko jie atsisako savo parašų dėl namo modernizavimo projekto rengimo? Žmonės sako, kad „UAB „Tauragės butų ūkis“ stalčiuose gyventojų prašymai užsigulėjo per ilgai, laiku nepasiekė savivaldybės, todėl „traukinys pajudėjo“.

Į kiekvieną daugiabučio namo gyventojų prašymą, paaiškinimą, yra reaguojama vienodai atsakingai, vadovaujantis teisės aktais. Dėmesys buvo atkreiptas, tačiau tai nieko nekeičia. Dar 2013 vasario 22 d. buvo gautas keturiasdešimt dviejų iš 81-o daugiabučio namo J. Tumo-Vaižganto g. 120 bendrasavininkių prašymas, kuriame namo bendrasavininkiai pareiškė iniciatyvą dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo programoje ir atnaujinti (renovuoti) daugiabutį. Kiti butų ir kitų patalpų savininkai (39) nuomonės prašyme nepareiškė. 2013 gegužės 14 d. buvo gauti devynių šio namo bendrasavininkių prašymai (iš 42), kuriuose minėti devynių butų savininkai pareiškė, kad jų pasirašytus parašus (2013 m. vasario mėn. 22 d.) prašyme, laikyti negaliojančiais. Šis parašų atsisakymas nėra daugumos sprendimo priėmimas. Tai yra tik pateiktas 9 butų savininkų prašymas, kad jie atsisako parašų pritariančių namo atnaujinimui. Tuo tarpu kiti 39 butų savininkai dar nepareiškė jokios nuomonės, dėl galimai įvairių aplinkybių. Nuomonės nepareiškimas negali būti traktuojama kaip nuomonė, nepritarianti renovacijai.

Sprendimai visais bendro naudojimo objektų daugiabučiame name klausimais yra priimami, kaip numato LR Civilinis kodeksas, namo bendrasavininkių daugumos, kuriuos priima tik patys gyventojai ir niekas kitas už juos negali priimti. Galima tik akcentuoti, kad II etapo namų atnaujinimo atrankos kriterijai buvo šie: statybos leidimai išduoti iki 1993 m.; didelės šiluminės energijos sąnaudos (150 kWh/kv. per m.); daugiau nei 10 butų turintis namas; gyventojų iniciatyva, pritarimas; skolininkų ne daugiau kaip 10% (turinčių daugiau kaip 60 dienų pradelstų įsipareigojimų, viršijančių 600 Lt sumą nors vienai komunalines paslaugas teikiančiai įmonei ar daugiabučio namo bendrojo naudojimo patalpų valdytojui).

* * *

Kaip „Tauragės žinias“ informavo UAB „Tauragės butų ūkis“, nuo 2010 metų Tauragėje pilnai atnaujinta 10 daugiabučių namų, dar 6 daugiabučius namus planuojama užbaigti iki metų pabaigos.

„Tauragės žinios“ kviečia skaitytojus, gyvenančius renovuotose namuose, nebūtinai eksploatuojamuose minėtos bendrovės, pasidalinti savo patirtimi – pasidžiaugti modernizuoto namo teikiamais privalumais ir su kitais tauragiškiais, pasidalinti rūpesčiais, kurie kilo renovuojant namą ar nusivylimais jau užbaigus darbus.

Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.