Žalgirių gimnazijoje įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja
Įkelta:
2019-12-30
Nuotrauka
Aprašymas
Menų projektų metu gimnazistai puošia savo darbais gimnazijos erdves. Gimnazijos archyvo nuotrauka

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Iniciatyva – direktoriaus

Jau ketvirtus metus Tauragės Žalgirių gimnazijoje aktyviai taikomas mokinių metinių projektų metodas, kuris ypatingas tuo, kad projektus atlieka visi gimnazijos mokiniai per vienerius mokslo metus arba tęsia kitais mokslo metais. Šios idėjos iniciatorius – gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, metinių projektų veiklą gimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Butkienė ir anglų kalbos mokytoja ekspertė Janina Pukelienė. Pasak jos, daugiau ar mažiau projektus rengdavo ir anksčiau, bet taip, kad visi mokiniai visus metus plėtotų po vieną projektą, po to būtų ataskaitinis renginys, – dar gana nesena praktika. Tiesa, nuo projektų rašymo atleisti dvyliktokai, kadangi jie ruošiasi egzaminams.

Nauda – visapusiška

Kaip tai vyksta?

– Mokiniai rugsėjo–spalio mėnesiais nusprendžia, kokio dalyko ir kokia tema rengs projektą, visus mokslo metus renka informaciją, atlieka įvairius tyrimus, kas savaitę konsultuojasi su mokytojais, ruošia projekto aprašus ir pristatymus, o  baigiamajame metinių projektų renginyje vyksta projektų pristatymas gimnazijos bendruomenei, – kaip rengiami projektai, pasakoja J. Pukelienė.

Ji įsitikinusi, kad mokinių metiniai projektai – tai efektyvaus ir inovatyvaus mokymo ir mokymosi vizija siekiant savo žinias ir įgūdžius panaudoti kūrybiškai dirbant komandoje bei kuriant produktą, o tai labai svarbu jaunam žmogui integruojantis į darbo rinką ateityje.

– Esam neblogai įsivažiavę, jau žinom, ką daryti, atsitikus netikėtam įvykiui, – džiaugiasi J. Pukelienė.

Toks mokymosi būdas populiarus daugelyje šalių, ypač JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitur.

Vienas už kitą įdomesni

Dažniausiai mokiniai renkasi tiksliųjų mokslų, gamtos ir socialinių mokslų bei technologijų projektus. Pavyzdžiui, daug susidomėjimo sulaukė integruotas lietuvių ir anglų k. projektas – dvikalbė knygutė apie gimnaziją „Mano mokykla – Žalgiriai“, kurioje pateikiama naujausia informacija apie gimnaziją su iliustracijomis bei patalpintos 7 gimnazijos alumnų „sėkmės istorijos“.

– Kadangi projektas sulaukė didelio susidomėjimo, šiemet jis tęsiamas – tik renkama medžiaga ne apie alumnus, o apie mokytojus, – pasakoja mokytoja. 

Gimnazistai įgyvendina ir daug kitų įdomių projektų. Kai kurie jų – labai informatyvūs ir glaudžiai susieti su praktika. Antai įgyvendinami vieną projektą gimnazistai analizavo, kiek viename pakelyje yra cukraus.

O IIIh2 klasės gimnazistė Edita Lankauskaitė ir Gabija Petrulionytė su rusų kalbos mokytoja vykdė projektą „Slaviškos pavardės gimnazijoje“. Jos sudarė populiariausių rusiškų pavardžių dešimtuką ir išanalizavę slaviškų pavardžių kilmę ir reikšmę nustatė, kad mūsų gimnazijos bendruomenėje yra 20 žmonių su rusiškomis, ukrainietiškomis, lenkiškomis, čekiškomis pavardėmis.

Projekto „Svetimybės: rusizmai Žalgirių gimnazijos mokinių kalboje“, kuriam vadovavo rusų k. mokytoja R. Krasauskienė, metu mokiniai išsiaiškino ir vaizdžiai pateikė svetimybių atsiradimo priežastis. Atlikę tyrimą apie rusizmus jie nustatė, kad Žalgirių gimnazijos mokiniai juos vartoja norėdami pasirodyti „kietesni“ ir ne visuomet žino jų tikrą reikšmę.

Kai kurie gimnazistai gerino savo lietuvių kalbos raštingumo  įgūdžius bei tobulino anglų kalbos įgūdžius versdami grožinės literatūros tekstus iš anglų kalbos. Visiems teko pasukti galvas, kaip sklandžiau ir taisyklingiau išversti pasakas ar pasakojimus.

Dailės projektai gimnazijos erdvėse

Kai kurių gimnazistų  kūrybinius projektus galima pamatyti įvairiose gimnazijos erdvėse, kurios užbaigus projektus tarsi atgyja: erdvės prie bibliotekos ir aktų salės, gimnazijos laiptinės ir koridoriai. Gimnazijos svečių dėmesio sulaukia jau trečius metus besitęsiantis projektas „Londono gatvė“ prie anglų kalbos kabinetų trečiajame aukšte. Jiems įsikūnyti padėjo dailės mokytoja N. Stašaitienė, o idėjos autorė – anglų k. mokytoja J.Pukelienė, projektą vykdė seserys Gabija ir Austėja Kasiliauskaitės, Karolina Jančaitytė, Laura Šimaitytė, Austėja Baranauskaitė, Radvilė Jomantaitė, Kotryna Paulikaitė ir Kamilija Krakytė.

Kūrybinį projektą „Dainos kūrimas“ vykdė Paulius ir Kornelija Mikalauskai, gimnazistus konsultavo muzikos mokytoja E.Bartkienė. Kornelija sukūrė tekstą ir dainavo, o Paulius – muzikos autorius ir akompaniatorius. Šiais mokslo metais jie tęsia kūrybinį darbą.

Matematika gyvenime

Gimnazijos matematikos mokytojos projektais parodo praktinį ir kūrybišką matematikos taikymą realiose gyvenimiškose situacijose. Mokytojos B.Krasauskienės antrokų vaikinų komanda (Vytenis Purkus, Rokas Dirmantas, Kristupas Dumašius, Nedas Jurgaitis ir Robertas Jankus) atliktą projektą „Matematika kiekvieną dieną“ pristatė linksmai panaudodami „Hiperbolės“ muziką ir demonstruodami trapecinius raumenis. III R2 (dabar IVR2) klasės mokinė Eglė Kalvaitytė, koordinuojama biologijos mokytojos S.Pečiulienės, atliko biologijos projektinį – tiriamąjį darbą „Mikroorganizmų paplitimas mus supančioje aplinkoje“. Eglė turėjo galimybę išbandyti save ir pabūti jaunąja tyrėja.

IVR2 kl. gimnazistai Karolis Červinskas ir Laurynas Šemeta IT projektus kuria jau ketvirtus metus, šiemet subūrė 8 mokinių komandą, mokinius koordinuoja ir įkvepia informacinių technologijų mokytoja R.Remeikienė. Laurynas sako, kad tokie projektai – labai gera galimybė išmokti ar išbandyti kažką naujo ir įdomaus.

Pasak J. Pukelienės, šiais mokslo metais projektinė veikla jau įsibėgėjo – pasirinkta apie 80 metinių projektų: dalis tęstinių, dalis naujų, idėjas pasiūlė tiek mokytojai, tiek mokiniai. Kaip ir kiekvienų mokslo metų pabaigoje, tikimasi, gausaus projektų derliaus ir, kaip visuomet, nuotaikingo renginio baigiamąją projektų dieną.

Užs. Nr. 164

Nuotrauka
gintare jav
Įkelta:
2024-01-25
Sausio 24 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.
Nuotrauka
savivalda
Įkelta:
2024-01-15
 Lietuvos Respublikos Seimo priimtas ir Prezidento patvirtintas 2024 m. šalies biudžetas. Kyla minimali alga iki 924 Eur taip pat keičiasi ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, didėja pensininkų pajamos, neapmokestinamo pajamų dydis kyla 20 procentų ir pasiekia 747 Eurus. Taip pat didėja socialinės išmokos, vaiko pinigai ir dar daug kitų pasikeitimų laukia. O kaip gyvensime Tauragėje šiais 2024 – aisiais ir koks mūsų savivaldybės biudžeto projektas? Į pateiktus klausimus atsakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
Nuotrauka
giedre
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Vakar darbą Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės (pakaitinės vyriausiosios specialistės) pareigose pradėjo eiti Giedrė Kaveckienė.
Nuotrauka
darbuotoja
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-16
Šią savaitę kalbos tvarkytojos pareigas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje pradėjo eiti Deimantė Račiūnienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-02
Rajono mero potvarkiu patvirtintos ir paskirstytos lėšos antrojo pusmečio kultūros projektams. Iš viso išdalinta 32 111,65 euro. Didžiausia suma atiteko Tauragės kultūros centro teiktiems projektams finansuoti.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Liepos 24 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės (mero referentės) pareigas pradėjo eiti Viktorija Pociūtė, o Viešųjų pirkimų skyrių papildė specialistė – Agnė Gendrolienė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Seimas patvirtino Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, pagal kurį atsisakyta vadinamųjų kanceliarinių išmokų, o savivaldybių tarybų nariams bus mokamas darbo užmokestis. Jis sieks 20 proc. savivaldybės merų algos, kuri priklauso nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus. Tauragės politikai gaus per 650 eurų.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-23
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas – tarybos narių veiklai skirtų lėšų pagrindimo dokumentų projektui „Skaidrinam“ mūsų savivaldybė dar nepateikė, o trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos prokuratūroje bus aiškinamasi dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo.   
Nuotrauka
sveikatos remimas
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-05-03
Paskutiniajame senosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemones. Joms įgyvendinti skirta per 70 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
darbuotojai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – statybos skyriaus specialistas Ramūnas Mockus ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskė. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Trečiadienį į iškilmingą posėdį rinkosi naujoji savivaldybės taryba, dirbsianti ateinančius ketverius metus. Prisiekė 24 tarybos nariai ir antrajai kadencijai išrinktas rajono meras Dovydas Kaminskas. Dar vienas išrinktasis tarybos narys posėdyje nedalyvavo, apie priežastis neskelbiama.  
Nuotrauka
mero komanda
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Pirmasis sprendimas, kurį priėmė trečiadienį prisiekusi naujoji savivaldybės taryba, – mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo  valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus patvirtinimas. Komandoje – 8 pareigybės. Ketvirtadienį meras pasirašė potvarkius ir įvardijo pirmąsias komandos narių pavardes. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-26
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-25
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Tadas Pauparis skelbia sušaukiantis pirmąjį išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdį. 
Nuotrauka
rakauskiene raulinavicius
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-24
Trečiadienį į paskutinį posėdį rinkosi 2019–2023 m. kadencijos savivaldybės taryba. Tarp 40 priimtų sprendimų – patvirtintos mokyklų veiklos ataskaitos, su nuo balandžio 1-osios įsigaliojusio naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymu susiję savivaldybės administracijos nuostatų ir struktūros pakeitimai ir kiti klausimai. Iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir jos pavaduotojas Tomas Raulinavičius. O meras Dovydas Kaminskas, dėkodamas už bendrą darbą politikams ir administracijos darbuotojams, linkėjo meilės savo kraštui, žmogui, optimizmo mintyse ir nebijoti pokyčių.