2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Smurtu įtariama globėja

  • Įkelta: 2018-04-23
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui. Įtariama, kad 9 metų berniuką odiniu diržu mušė globėja. Vaikas teigia, kad tai ne pirmas globėjos pykčio protrūkis.

Šiandien policijos įvykių suvestinėje minimas smurto prieš mažametį atvejis. Pranešama, kad globėja įtariama devynmečio mušimu. Berniukas pasakojo, kad globėja balandžio 18 dieną  jam sudavė odiniu diržu per kairį petį. Vaikas teigė, jog ir anksčiau globėja prieš jį smurtavo – mušė laidu per koją. Dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 3 d.

Tauragės vaiko teisių apsaugo skyriaus vedėja Jolanta Skrodenienė pasakojo, kad  informaciją apie galimą smurto atvejį jų skyrius gavo iš ugdymo įstaigos, kurioje mokosi berniukas. 

– Iškart buvo imtasi priemonių – berniukas apgyvendintas Tauragės vaikų globos namuose „Šaltinėlis“. O šiandien vaiką iš Tauragės paims Pagėgių vaiko teisių specialistai, – trumpai situaciją apibūdino J. Skrodenienė.

Pasak J. Skrodenienės, globėja berniuku rūpintis pradėjo, kai tėvams buvo apribota valdžia. Iki šio atvejo jokių ženklų, kad vaikas patiria smurtą, pastebėta nebuvo.

Finansinių bėdų turinčią UAB „Gralis“ užgriuvo teisiniai nemalonumai. Įmonės vadovui Gediminui Maškauskui Tauragės apylinkės teisme teko aiškintis, kodėl bendrovė, būdama skolinga valstybei beveik 10 tūkstančių eurų, pirmenybę teikė ne jai, o kitiems kreditoriams bei kodėl nesikreipiama į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. G. Maškauskas savo ruožtu teigė, kad įmonė nebankrutuoja ir toliau gali sėkmingai dirbti.

Šeštadienio rytą, sankryžoje netoli degalinės „Viada“, susidūrė du automobiliai. „Audi“ nepraleido pagrindiniu keliu važiavusios „Honda“. Žmonės nenukentėjo, nors automobiliai apgadinti stipriai.

Susinervinusi paauglė Vaikų globos namuose „Šaltinėlis“ stūmė į sieną socialinę darbuotoją ir ją sužalojo. Įvykį tiria teisėsaugos pareigūnai.

Buvęs Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vadovas S. Kancevyčius galutinai pralaimėjo kovą prieš savivaldybės administraciją. Praėjusią savaitę Aukščiausiasis Teismas nepriėmė nagrinėti kasacinio skundo, kuriuo vyras reikalavo pripažinti jo atleidimą neteisėtu.