2018 Balandžio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Atmetė V. Paulauskienės apeliacinį skundą

  • Įkelta: 2017-06-27
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Klaipėdos apygardos teismas Viktorijos Paulauskienės į mokyklos direktorės kėdę nesugrąžino. Praėjusį trečiadienį teisėjų kolegija atmetė jos apeliacinį skundą ir priteisė bylinėjimosi išlaidas savivaldybės naudai. Nieko nepešusi V. Paulauskienė svarsto galimybę kreiptis ir į aukščiausiąjį teismą.

V. Paulauskienės teismų istorija prasidėjo 2015 metais, kai už drausminius pažeidimus bei Viešųjų ir privačių interesų supainiojimą ji buvo atleista iš Žalgirių gimnazijos direktorės pareigų. 2016 metų rudenį pedagogė dalyvavo konkurse Tarailių progimnazijos vadovo pareigoms užimti ir konkursą laimėjo. Tačiau iškart po laimėto konkurso imta abejoti V. Paulauskienės kandidatūros tinkamumu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo informavusi, jog už Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą atleisti asmenys trejus metus nuo atleidimo dienos negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje. Atsižvelgiant į tai, Tauragės rajono Tarybos posėdyje V. Paulauskienės kandidatūra nebuvo patvirtinta.

Tuomet moteris kreipėsi į teismą dėl galimai neteisėto atsisakymo priimti į darbą. Tauragės apylinkės teismas V. Paulauskienės ieškinį kovo pabaigoje atmetė. Moteris teismo sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Šią savaitę Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija paliko galioti Tauragės apylinkės teismo teisėjo Edmundo Žukausko teismo sprendimą ir atmetė V. Paulauskienės ieškinį dėl neteisėto atsisakymo  priimti į darbą. Teismas nusprendė, kad V. Paulauskienė atsakovės – Tauragės rajono savivaldybės – naudai turi sumokėti 1113,20 Eur advokato išlaidoms padengti.

Nieko nepešusi V.Paulauskienė, anot jos advokato Manto Mikalopo, svarsto galimybę kreiptis į aukščiausiąjį teismą.

– Žiūrint iš teisinės pusės, apskundimui pagrindas yra. Aš jai patarčiau kreiptis į aukščiausiąjį teismą. Tačiau, apsispręsti turi pati V. Paulauskienė. Tam ji turi tris mėnesius, – „Tauragės žinioms“ atskleidė advokatas M. Mikalopas.

Tauragės rajone, Trumpininkų kaimo bulvių lauke pririštas senas šuo sulaukė pravažiuojančių žmonių bei policijos pareigūnų dėmesio. Įtariama, kad augintinis buvo kankinamas ir neprižiūrimas.

Antradienio vakarą Jūros gatvėje kilęs gaisras pareikalavo 51 metų moters gyvybės. Manoma, kad gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo. 

Pastaruoju metu į visus įvykius policijos pareigūnai vyksta su įjungtais švyturėliai. Paaiškėjo, kad taip elgiamasi norint sutrumpinti reagavimo į iškvietimus laiką.

Birželio 13 d. Tauragės rajono apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjamas buvusio Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus Sigito Kancevyčiaus civilinis ieškinys dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Tačiau Tauragės rajono apylinkės teismas bylos nagrinėjimą atidėjo iki liepos 26 dienos. Mat šalims siūloma pasirašyti taikos sutartį.

Į redakciją kreipėsi policijos pareigūnų elgesiu pasipiktinęs tauragiškis. Vyriškis pasakojo, kad birželio 11-osios vakarą  grįžo iš  sodybos Dacijonų kaime į Tauragę. Pramonės gatvėje vyriškio vairuojamas automobilis „Citroen“ prasilenkė su policijos pareigūnų ekipažu „VW Passat“.