2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Teismas nusprendė: policijos komisariatui teks pakratyti kišenę

  • Įkelta: 2018-11-28
Birutė SLAVINSKIENĖ

Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas gali lengviau atsikvėpti – porą metų trukę teismai su buvusia darboviete, Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuriame jis vadovavo Migracijos skyriui, baigėsi jo pergale. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai dar liepos mėnesį buvo paskelbę jam palankų teismo sprendimą – priteisę vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – kone 20 tūkstančių eurų. Policijos komisariatas buvo apskundęs šį sprendimą, tačiau nieko nepešė, taigi pinigus sumokėti teks.

2016 metų vasarą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus vadovui Robertui Masolui, ėjusiam šias pareigas du dešimtmečius, nebuvo išduotas leidimas dirbti su slapta informacija. Dėl to jis neteko Migracijos skyriaus viršininko pareigų. Komisariato viršininkas Marius Draudvila tokį sprendimą priėmė įtaręs, kad Migracijos skyriaus viršininkas galimai atskleidė slaptą informaciją savo pažįstamam.

Per dvejus metus būta ne vieno teismo posėdžio. Visas bylas buvęs pareigūnas laimėjo. Šią liepą priimtas Regionų apygardos administracinio teismo sprendimas jį ypač nudžiugino: buvo panaikinti du Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymai – 2016 m. birželio 30 d. įsakymas „Dėl leidimo dirbti ar susipažinti su tarnybos paslaptį sudarančia informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ neišdavimo“ ir 2016 m. liepos 1 d. įsakymas „Dėl R.Masolo atleidimo iš vidaus tarnybos“, o R. Masolui priteistas vidutinis darbo užmokestis už priverstinės pravaikštos laiką – 19 148 Eur. Vyras nedirbo nuo 2016 m. liepos 1 iki 2017 m. spalio 2 d., kol jis pradėjo dirbti Priešgaisrinėje tarnyboje. Jei būtų nedirbęs iki šiol, suma būtų buvusi kone triskart didesnė. Prašytos neturtinės žalos – 1500 Eur teismas nusprendė nepriteisti.

Sprendimą Policijos komisariatas apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui. Bet lapkričio 14-ąją priimtas sprendimas Policijos komisariatui ir vėl nepalankus: Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų sprendimas paliktas galioti.   

R.Masolas „Tauragės žinioms“ pasakojo neįvykdęs jokio tarnybinio nusižengimo, esą tai 100-u procentų tai buvo susidorojimas. Pasak jo, jau seniai sklandė kalbos, kad į tas pareigas norima skirti kitą žmogų.

– Viskas prasidėjo gerokai anksčiau, prieš 6–7 metus, kai man buvo pasiūlyta pereiti į Personalo skyriaus viršininko pareigas. Nesutikau, tada viskas ir prasidėjo. Beje, manęs niekas nekaltino, kad kažkam atskleidžiau slaptą informaciją – kaltino pažeidus viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Parašė griežtą papeikimą, tačiau Etikos komisija nusprendė, kad aš nieko nepažeidžiau. Tada komisariatas papeikimą sušvelnino iki paprasto. Aš juos padaviau į teismą. Vėliau man neišdavė leidimo dirbti su riboto naudojimo informacija, nors prieš tai ilgą laiką turėjau leidimą dirbti su informacija, žymima kur kas aukštesne slaptumo žyma – „Visiškai slaptai“. O tada, man būnant atostogose, mane atleido, – pasakojo R. Masolas.

R.Masolas džiaugiasi, kad byla pagaliau galutinai baigta, tačiau apgailestauja, kad už savo klaidas moka ne tie, kas jas padarė.

– Tikrai nenoriu, kad nukentėtų policija, – sakė jis. – Manau, kad priteistos sumos neturėtų būti  mokamos iš valstybės biudžeto, turėtų būti asmeninė atsakomybė tų žmonių, kurie priėmė neteisingą sprendimą.

Susisiekti su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovu Mariumi Draudvila nepavyko. Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė informavo, kad jis atostogauja.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, paklaustas, iš kokių resursų  komisariatas sumokės R.Masolui priteistą sumą, ar bus reikalaujama, kad neteisingus sprendimus priėmęs asmuo atlygintų valstybei padarytą žalą, atsakė trumpai: „Policijos departamentui situacija žinoma, šiuo metu sprendžiame, kaip elgsimės toliau“.

2016-aisiais į Tauragę atvestas 5,8 kilometro ilgio skirstomasis dujotiekis. Praėjusiais metais prie jo prisijungė pieno perdirbimo milžinės „Vilkyškių pieninė“ grupės cechas AB „Modest“. Tada žadėta, kad bus dujofikuojami ir gyvenamųjų namų kvartalai. „Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojai dujomis galės naudotis jau kitąmet.

Tauragės rajono savivaldybė skina praėjusių metų darbo vaisius – šią savaitę Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame savivaldybių indekse, kuriame vertinami 2017 m. rodikliai, pašoko per tris vietas. Administracijos direktorius Modestas Petraitis, vertindamas rezultatus, teigė, jog daugelyje sričių pataikome į dešimtuką, tačiau yra kur tobulėti – turto valdymas, plėtra ir investicijos – kitais metais turėtų būti įvertintos dar aukštesniais balais, mat 2018-aisiais daug padaryta atsisakant nereikalingo turto bei skatinant verslą.