2019 Gruodžio 08 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pyragų diena: ligoninės personalas kviečia vaišintis ir dalintis

  • Įkelta: 2018-11-06

Eglės Červinskaitės nuotraukos

„Galimybė pasidalinti – štai kas gyvenimą daro įdomesnį ir prasmingesnį“. Taip rašoma Tauragės ligoninės „Facebook“ puslapyje, kviečiant tauragiškius lapkričio 6 dieną, nuo 10 iki 13 val. atvykti į Tauragės ligoninės pirmojo aukšto koridorių prie Greitosios pagalbos priėmimo skyriaus, pasivaišinti ligoninės darbuotojų keptais pyragais. Pyrago „kaina“ – prisidėti prie Tauragės ligoninės kolektyvo iniciatyvos „Pasidalink. Mama – mamai“. Laukiami visi daiktai, reikalingi naujagimiams. Taip ligoninės kolektyvas pradeda gražią akciją, kuria siekiama paskatinti dalytis išaugtais vaikiškais drabužėliais ar kitais kūdikiams reikalingais daiktais.

Viešųjų pirkimų, darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistė Daina Stalnionienė „Tauragės žinioms“ papasakojo, kad ši idėja kilo slaugos administratorei  Laimai Laugalienei, panašią akciją pamačiusiai kažkurioje kitoje ligoninėje. Kolektyvui ši mintis patiko, todėl ir sutarta įrengti vietą, kurioje kas gali padėtų, o kam reikia – pasiimtų.

Taigi trečiajame ligoninės aukšte, prie Akušerijos-ginekologijos skyriaus, buvo pastatyta komoda, kurioje galima palikti nebūtinai naujus, bet švarius ir tvarkingus drabužėlius ar kitus kūdikių priežiūrai reikalingus daiktus, sauskelnes. Idėjai pritarė visas 460 darbuotojų kolektyvas, ir dauguma jų – moterys, kurios ir pačios turi vaikų ar anūkų, taigi išaugtus drabužėlius gali atiduoti kitiems vaikučiams. O kadangi ir dovanojantis, ir priimantis dovaną ne visada nori dėmesio, tai galima padaryti anonimiškai – tiesiog paliekant daiktus komodoje. 

– Juk dažnai būna, kad naujagimis gimsta didesnis, ir jam paruošti drabužėliai jau iškart būna per maži, – dalijosi mintimis D. Stalnionienė. – Arba giminės ir artimieji tiek prineša dovanų, kad dovanotų drabužėlių mamos nespėja net apvilkti – vaikutis labai greit juos išauga. O ir sauskelnių neretai lieka. Kita vertus, dažnai šeimai kūdikio gimimas atneša ne tik džiaugsmą, bet ir finansinių rūpesčių, ir galimybė nemokamai pasiimti kokybiškų drabužėlių tikrai juos palengvintų, pradžiugintų iš ligoninės su naujagimiu išeinančią mamą. Be to, kartais mamos vaikelius augina vienos, ir joms tenka labai taupyti.

O kad ši akcija „įsivažiuotų“, nuspręsta lapkričio 6-ąją surengti Pyragų dieną. Ligoninės darbuotojai tądien atsineš savo iškeptų pyragų – pasak D. Stalnionienės, jau dabar aišku, kad savo iškeptais skanėstais vaišins net 17 medikų, – o „mokėti“ už vaišes bus galima kūdikiams reikalingais daiktais.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos svarstymui teikiamas dar vienas kvartalinės renovacijos projektas. Žalgirių mikrorajone, kuriame yra 89 daugiabučiai, numatyta atnaujinti 69 pastatus.  50 mln. vertės grandiozinis projektas aprėptų ne tik renovuojamus daugiabučius, bet ir gatvių šaligatvius, apšvietimą, parkavimo vietų įrengimą, vaikų žaidimų aikšteles.  

Antradienio rytą policijos pareigūnai atskubėjo į Vasario 16-osios gatvės daugiabučių namų kiemą. Darbininkai jame vykdydami automobilių stovėjimo aikštelės atnaujinimo darbus atrado sprogmenį.

Sekmadienį suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminius kandidato į prezidentus rinkimus užtikrintai laimėjo Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Kandidatė rinkėjų pasitikėjimo sulaukė ir Tauragėje, kur už ją balsavo 82,53 proc. balsavusiųjų.

Šį šeštadienį LDK Kęstučio šaulių 7 rinktinė įžengė į paskutinius metus prieš gyvavimo šimtmetį – minėtos 99-osios Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metinės. Prie paminklo Kęstučio apygardos partizanams iškilmingai prisiekė nauji šauliai.