2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugsėjo 14-osios anonsas: liberalai atskleidė savo kozirį

  • Įkelta: 2018-09-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antradienį savo kandidatą artėjančiuose mero rinkimuose paskelbė valdantieji – liberalai. Su šūkiu „naujos kartos lyderis“ partiją į savivaldos rinkimus ves Tauragės skyriaus pirmininkas, mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Kaip 29-erių  politiką vertina kitų partijų atstovai, sužinosite paskaitę naujausią „Tauragės žinių“ numerį. Jame taip pat rasite naujienas apie valdininkų mokymus Ispanijoje, urėdijos Tauragės padalinio vadovo paieškas bei kitas aktualijas.

Liberalai atskleidė kozirį – į rinkimus siųs Dovydą Kaminską. Antradienį savo kandidatą artėjančiuose mero rinkimuose paskelbė valdantieji – liberalai. Su šūkiu „naujos kartos lyderis“ partiją į savivaldos rinkimus ves Tauragės skyriaus pirmininkas, mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Nors oponentai baksnoja jauną vyrą patirties trūkumu, dabartinis meras Sigitas Mičiulis pareiškė, jog pats dalyvaus rinkimuose į savivaldybės tarybą ir sėkmės atveju patarinės naujai išrinktam merui.

Mokytis į Ispaniją vyks 7 Tauragės valdininkai. Nacionalinėje spaudoje kilo ažiotažas dėl Tauragės apskrities valdinininkų mokymų Ispanijoje – esą klerkai nusprendė pasinaudoti galimybe pasilepinti saule. Iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos į penkias Ispanijos miestų savivaldybes planuojama siųsti 7 eilinius valstybės tarnautojus – administracijos vadovai į mokymus nevyks.

Neranda kandidato vadovauti urėdijai. Valstybinė miškų urėdija skelbia, kad Lietuvoje jau patvirtinti beveik visi – 24 regioninių padalinių vadovai. Be tikro viršininko kol kas lieka tik Tauragės ir Šilutės padaliniai –  neatrandama tinkamų kandidatų šioms pareigoms užimti. Kodėl Tauragė neturi nuolatinio vadovo, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Rimantas Martinavičius: mūsų ekonominis progresas yra didžiulis. Rajono spaudoje pasirodė informacija, jog Tauragės autobusų parko sandorius tikrina Viešųjų pirkimų tarnyba. Įmonės vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas  Rimantas Martinavičius „Tauragės žinioms“ sakė dėl to esąs ramus – viskas įmonėje atliekama pagal įstatymo raidę. O paskleistas abejones Tauragės autobusų parko veiklos skaidrumu ir nauda direktorius vertina kaip nešvarius konkurentų žaidimus.  Taip pat vadovas džiaugėsi, jog į viešojo transporto rinką skverbiasi technologijos, o Tauragė žengia koja priekyje. Interviu su autobusų parko vadovu skaitykite penktadienio numeryje.

Ribos stovėjimą Bažnyčių gatvėje? Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis socialiniame tinkle „Facebook“ klausė, ar vertėtų apriboti automobilių stovėjimo laiką Bažnyčių gatvėje. Rekonstruojant tris automobilių stovėjimo aikšteles miesto centre, vairuotojai vis dažniau neranda vietos, kur pastatyti savo transporto priemonę. Šis klausimas buvo nagrinėjamas ir Tauragės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijoje. Kas nuspęsta, sužinosite paskaitę „Tauragės žinias“.

Ligoninės direktorius L. Indriuška apie mirusį kūdikį: „gydytojai padarė viską“. Tragiškai baigėsi praėjusį šeštadienį Tauragės ligoninėje vykęs gimdymas. Kūdikio netekę tėvai išreiškė abejones dėl medikų kompetencijos. Esą jie netinkamai įvertino situaciją ir neužkirto kelio skaudžiai nelaimei. „Tauragės žinioms“ susisiekus su Tauragės ligoninės direktoriumi Liutauru Indriuška, šis tikino, kad dėl nelaimės išgyvena ne tik tėvai, bet ir ligoninės personalas.

Mokyklas gelbėja laikini maitintojai. Utopinėmis idėjomis pagarsėjusi naujoji maitinimo reforma mokslo metų pradžioje sukėlė ne mažą stresą tiek mokyklų, tiek maitinimą tiekiančių bendrovių vadovams. Pirmosiomis rugsėjo dienomis kai kurių mokyklų valgyklos buvo uždarytos – maistas mokiniams pradėtas tiekti tik nuo rugsėjo 6-osios. Taip atsitiko, nes apribojimais ir konkursas vasaros pabaigoje neįvyko – sugriežtintų reikalavimų neatitiko nė vienas maitintojas. Gelbėjimosi ratą ugdymo įstaigoms teko mesti toms pačioms įmonėms – mokyklų prašymų jos vaikus maitina laikinai, kol įvyks konkursas.

Pokario atsiminimai. Gaurė. „Tauragės žinios“ tęsia rubrikos „Praverkime Tauragės krašto lobių skrynia“ straipsnių seriją. Mūsų skaitytojas Romas Delkus, kilęs iš Gaurės apylinkių, sukaupė vertingą mamos Martos Delkienės (1919–2014) atsiminimų kraitį. Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais šiems žmonėms teko išgyventi okupantų žiaurumus, iš arti matyti partizaninį judėjimą ir tremtin vežamus kaimynus ir gimines. Spausdiname atsiminimų ištrauką.

Paaiškėjo Tauragės krepšinio klubo sudėtis. Praėjusį sezoną debiutavę Nacionalinėje krepšinio lygoje Tauragės krepšininkai ruošiasi antrajam NKL sezonui. Klubas paskelbė komandos sudėtį, o šį savaitgalį jau sužais draugiškas varžybas su Joniškio ekipa. Kas atstovaus Tauragei ir kurių praėjusio sezono žaidėjų neišvysime, sužinosite paskaitę rytdienos laikraštį.

Muziejuje naujas veidas – fotografas iš Prienų. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ nuo rugsėjo pradžios pluša naujas darbuotojas. Iki šiol apie metus buvusią laisvą muziejininko-fotografo vietą užėmė prieniškis Juozas Petkevičius. Jaunas vyras taip pat vadovaus ir Moksleivių kūrybos centro vaikų bei jaunimo fotografijos studijai „Kadras“.

Paskaitę „Tauragės žinias“ taip pat sužinosite, kokį festivalio uždarymo renginį  rengia tauragiškis Liudas Mikalauskas. Naujausiame numeryje – visi šio savaitgalio renginiai. Gero skaitymo.

 

Nuo šių metų rugsėjo Tauragės rajone pradeda veikti Neformaliojo mokinių sporto ugdymo (NMSU) programa, kurios finansavimo aprašą trečiadienį patvirtino Tauragės rajono savivaldybės taryba. Pagal ją, klubai už kiekvieną sportuojantį vaiką gaus 27 eurus per mėnesį. Nauja sistema ne tik iš direktoriaus krėslo išvertė Sporto mokyklos direktorių Audrių Bitiną, bet ir nubraižė naujos Tauragės sporto strategijos gaires, pagal kurią pinigai keliaus paskui vaiką. Karate treneris Gintaras Cemnalianskis tokį sprendimą vertino kaip žingsnį Europos link, kurioje tokia sistema jau funkcionuoja dešimtmečius.

Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė sprendimą statyti sporto areną Šaltinio progimnazijos teritorijoje. Dabar projektą tikimasi įgyvendinti Bernotiškės gatvėje, beveik 2 hektarų žemės plote, kuris priklauso savivaldybei.

Tauragės liberalus į 2019 m. savivaldos rinkimus ves teisininkas, naujos kartos politikas Dovydas Kaminskas. Jo kandidatūrai į Tauragės rajono mero postą pritarta Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus visuotiniame susirinkime, skelbiama pranešime spaudai.

Tauragės viešosios įstaigos direktorius, atstovavęs užsienio valstybių ir kelių Lietuvos futbolininkų interesams, kaltinamas mokesčių nemokėjimu ir pasisavinimu. Bendra žala siekia daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Tokie faktai paaiškėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigtame ikiteisminiame tyrime.