2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ligoninės direktorius L. Indriuška apie mirusį kūdikį: „gydytojai padarė viską“

  • Įkelta: 2018-09-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tragiškai baigėsi praėjusį šeštadienį Tauragės ligoninėje vykęs gimdymas. Kūdikio netekę tėvai išreiškė abejones dėl medikų kompetencijos. Esą jie netinkamai įvertino situaciją ir neužkirto kelio skaudžiai nelaimei.

Skelbiama, jog praėjusio penktadienio vakarą į Tauragės ligoninės akušerijos-ginekologijos skyrių atvykusi gimdyti tauragiškė vaikelio sulaukė maždaug pusvalandis po vidurnakčio. Šešių medikų komanda kovojo dėl kūdikio gyvybės, bet pastangos buvo bevaisės.

Vaiko tėtis portalui 15min teigė, kad dėl tragedijos kaltina medikus. Esą šie neįvertino situacijos, nebuvo tinkamai pasirinktos priemonės. Todėl kūdikis neišgyveno. Vyras klausė, kodėl nebuvo pasirinktas Cezario pjūvis, kodėl medikai, žinodami apie vaisiaus vandenų patologiją, nesiėmė priemonių užkirsti kelio tokiai skaudžiai nelaimei.

„Tauragės žinioms“ susisiekus su Tauragės ligoninės direktoriumi Liutauru Indriuška, šis tikino, kad dėl nelaimės išgyvena ne tik tėvai, bet ir ligoninės personalas.

– Gimdyvė į Tauragės ligoninę atvyko vėlai vakare, kai nuo sąrėmių pradžios buvo praėję 10 valandų. Esant padidintos rizikos gimdymui, paprastai rekomenduojama vykti į aukštesnio lygmens ligoninę, bet moteris pasirinko mūsų įstaigą. Mūsų gydytojai buvo pasirengę gimdyvę pervežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę arba Kauno klinikas, tačiau dėl gimdyvės būklės gabenti kitur buvo pernelyg rizikinga ne tik naujagimiui, bet ir motinai. Tad nuspręsta suteikti pagalbą vietoje, – teigė L. Indriuška.

Ligoninės vadovo teigimu, naujagimį gaivino šešių medikų komanda, tačiau išgelbėti berniuko nepavyko dėl įgimtos būklės, kuri ir nulėmė mirtį.

– Ši nelaimė sukrėtė mus visus. Gimdyme dalyvavę gydytojai labai išgyvena dėl gedinčios šeimos jiems metamų kaltinimų. Medikai padarė viską, kas įmanoma, kad padėtų gimdyvei ir naujagimiui. Tad kaltinimai aplaidumu neturi pagrindo, nė kiek neabejoju, kad tai patvirtins ir šiuo metu atliekamas tyrimas, – tvirtino ligoninės direktorius.

L. Indriuška mano, kad gedinčios šeimos noras rasti atsakymus į skaudžius klausimus suprantamas. Direktoriaus teigimu, tėvams bus suteikta visa informacija, jokie duomenys nebus slepiami.  

Tauragės ligoninė kasmet priima beveik 500 gimdymų. Pernai čia gimdė 437, užpernai – 486 moterys. Gimdyvės atvyksta ne tik iš Tauragės apylinkių, bet ir iš Šilutės, Šilalės, Jurbarko, Pagėgių.

Nuo šių metų rugsėjo Tauragės rajone pradeda veikti Neformaliojo mokinių sporto ugdymo (NMSU) programa, kurios finansavimo aprašą trečiadienį patvirtino Tauragės rajono savivaldybės taryba. Pagal ją, klubai už kiekvieną sportuojantį vaiką gaus 27 eurus per mėnesį. Nauja sistema ne tik iš direktoriaus krėslo išvertė Sporto mokyklos direktorių Audrių Bitiną, bet ir nubraižė naujos Tauragės sporto strategijos gaires, pagal kurią pinigai keliaus paskui vaiką. Karate treneris Gintaras Cemnalianskis tokį sprendimą vertino kaip žingsnį Europos link, kurioje tokia sistema jau funkcionuoja dešimtmečius.

Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė sprendimą statyti sporto areną Šaltinio progimnazijos teritorijoje. Dabar projektą tikimasi įgyvendinti Bernotiškės gatvėje, beveik 2 hektarų žemės plote, kuris priklauso savivaldybei.

Tauragės liberalus į 2019 m. savivaldos rinkimus ves teisininkas, naujos kartos politikas Dovydas Kaminskas. Jo kandidatūrai į Tauragės rajono mero postą pritarta Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus visuotiniame susirinkime, skelbiama pranešime spaudai.