2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Liepos 13-osios numerio anonsas: Tauragei paskirtas naujas klebonas

  • Įkelta: 2018-07-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: Telšių vyskupijoje, kartu ir Tauragės bažnyčioje – permainos. Dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimus suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. Naujausiame numeryje ir dar viena netikėta žinia – iš pareigų traukiasi „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė.

Naujas klebonas tikinčiuosius telks nuoširdumu. Tauragę kuruojančioje Telšių vyskupijoje – permainų gūsis. Iš viso liepos 11-osios dienos vyskupo Kęstučio Kėvalo įsakymu tarnystės vietą pakeis net 51 vyskupijos kunigas. Šie pokyčiai neaplenkė ir Tauragės rajono – dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimus suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. „Tauragės žinioms“ M. Venskus sakė esąs „ištiktas netikėtumo“, o naują paskyrimą priimąs kaip džiugų rūpestį. Visa publikacija apie pasikeitimus – naujausiame „Tauragės žinių“ laikraštyje.

„Versmės“ gimnaziją palieka direktorė Albina Senkuvienė. „Tauragės žinias“ pasiekė informacija, jog iš pareigų traukiasi Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė. Šimtukininkais rajone lyderiaujančiai gimnazijai nuo rugsėjo pirmosios laikinai vadovaus pavaduotoja ugdymui Dalia Pukelienė. Pasitraukimo priežastis rasite naujausiame laikraščio numeryje.

Kam užkliuvo Tauragės šilumos tinklų sandėliuojamas biokuras? Po liepos 3 dieną pasirodžiusios „Tauragės kurjerio“ publikacijos „Įspėjo apie pavojų: panašu į tiksinčią bombą“, Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba patvirtino, kad Tauragės šilumos tinklai (TŠT) biokurą sandėliuoja nepažeisdami Vadybos patvirtintos sandėliavimo schemos ir  priešgaisrinės saugos reikalavimų. Tauragės šilumos tinklų valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis teigia, kad leidinio publikacijos tikslas – viešas spaudimas bendrovei, kuria siekiama pakeisti Tauragės šilumos tinklų biokuro pirkimo politiką. Tauragės šilumos tinklų valdybos pirmininkas K. Paliutis užsimena ir apie galimus „Timbex“ ir Tauragės  miškų urėdijos atstovų interesus.

Bando išsaugoti morgą. Nuo liepos uždarytą Tauragės morgą, „prikelti“ galės Tauragės rajono savivaldybės politikai. Artimiausiame Tarybos posėdyje patvirtinus teikiamos paslaugos įkainius, mirusiojo kūno šaldymo paslauga tauragiškiams galėtų būti teikiama jau rugpjūčio mėnesį.

„Mano būstas“ Butų ūkio nepirks. Tauragės rajono savivaldybė paskelbė savo valdomų įmonių UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ aukciono datą. Įmonės bus parduodamos liepos 26 dieną. Tačiau Tauragės butų ūkis tebėra įtrauktas į kovos dėl administruojamų daugiabučių peripetijas. Šiuo metu Tauragės butų ūkiui vadovaujantis Egidijus Vaitiekus konkurentų įmonę „Tauragės būstas“ kaltina gyventojus viliojant partizaniniais būdais.

Parama būstui regionuose. Griebiamasi šiaudo? Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos jaunos šeimos, norinčios regionuose įsigyti būstą, galės tikėtis valstybės paramos. Tikimasi, kad pasiūlymas padės atgaivinti regionus ir sumažins stipriai augančią emigraciją. Į regionų kategoriją patenka ir Tauragė.

„Versmė“ ir vėl šimtukų lyderė. Liepos 3 dieną Nacionalinis egzaminų centras paskelbė valstybinių egzaminų pagrindinės sesijos rezultatus. Pasidomėjome, kaip sekėsi abiturientams ir kiek aukščiausių įverinimų susirinko tauragiškiai. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, kuris yra privalomas visiems abiturientams, laikė 436 moksleiviai, iš jų mokyklinį brandos egzaminą – 233, neišlaikė – 15 rajono kandidatų, tai yra 6,44 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus. Valstybinį brandos egzaminą pasirinko 209 moksleiviai, neišlaikė 10 rajono kandidatų, tai yra 4,78 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus.

Aptarta sporto arenos vizija. Vis realesne tampa mintis, jog per keletą ateinančių metų Bernotiškės gatvėje išdygs miesto sporto arena. Trečiadienį rajono savivaldybėje žurnalo „Structum“ projektavimo konkurso „Išmanusis miestas“ dalyviai, inžinerijos, architektūros studentai pristatė sporto arenos projektus, kurias remiantis, tikėtina, ir turėtų iškilti naujasis statinys.

Žydrūnė Auksoriūtė: užsispyrimas – kelias į sėkmę. Sėkmės istorija – verta knygos ar kino filmo. Mažas gimtasis miestas, eilinė mokykla ir rodos, paprasta mergaitės svajonė, kuri galiausiai virto realybe. Žydrūnė Auksoriūtė – šiuo metu pasaulyje žinoma kaip ZYDRUNE. Straipsnio herojė, aplankiusi dalį pasaulio, pasirinko neeilines studijas užsienyje bei kuria juvelyriką. Apie visą tai ir dar daugiau Žydrūnė, atvirai.

Nacionalinė premjera – tarptautinio Tauragės muzikos festivalio atidaryme. Šiemet jau aštuntąją vasarą pasitinkantis Tauragės muzikos festivalis žada žiūrovams nepamirštamų akimirkų su viso pasaulio muzika! Žiūrovams pristatyti net septyni koncertai, vyksiantys skirtingose Tauragės miesto vietose nuo liepos 19 d. iki rugsėjo pabaigos.

Gero skaitymo.

Antradienio naktį mirė Tauragės politechnikumo dėstytojas, politinis veikėjas Valius Grinius. Vyras anapilin netikėtai iškeliavo eidamas 70-uosius metus.

Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, kad vidutinis mokytojų atlygis po reformų sieks 1 tūkst. eurų. Tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema (MEDUS) skirsto pedagogus į skirtingas barikadų puses, vieni tam pritaria, kitiems klausimų kyla daugiau, nei yra atsakymų. Ar skambiai pavadintas etatinis modelis užtikrins mokytojams saldesnį gyvenimą?