2019 Liepos 20 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės pašte – rekordinis reginys

  • Įkelta: 2018-04-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Lietuvos paštas tauragiškiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą. Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas iki gegužės bus eksponuojamas Tauragės centriniame pašte.

– Šie metai ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Tokiomis ypatingomis progomis Lietuvos paštas kviečia žmones iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą – iš gausybės pašto ženklų sudėtą vieno iš iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų dr. J. Basanavičiaus atvaizdą. Džiaugiamės, kad Tauragė sulaukė iš pašto ženklų „atgimusio“ tautos patriarcho, tęsiančio kelionę po šimtametę mūsų šalį“, – Tauragės centriniame pašte vykusiame pašto mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė. 

Pakiliai apie į Tauragę atkeliavusį iš lito nominalo pašto ženklų suklijuotą dr. J. Basanavičiaus portretą kalbėjo ir Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

– Džiugu, kad rekordu pripažinta pašto ženklų mozaika neaplenkė ir Tauragės. Istoriją kuria žmonės. Šiandien galime didžiuotis idėjomis turtingais ir energijos kupinais jaunais žmonėmis, kurie kūrybingai bei išradingai atskleidžia savo talentą, tokiu būdu išreikšdami ir savo patriotiškumą. Vienas meno kūrinys, o jame slypi net keletas svarbių istorinių minčių – atkurtos Valstybės  šimtmetis,  pašto 100 metų gyvavimo sukaktis, vienas iškiliausią tautos patriarchų, istorinės asmenybės dr. J. Basanavičius portretas bei, galbūt, dar 10 000 tarpusavyje susipynusių užkoduotų minčių apie Lietuvą“, – kalbėjo S. Mičiulis.  

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą per mėnesį sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Klaipėdos į Tauragę atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Alytuje, Klaipėdoje, o  vėliau pasuks Telšių kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius taip pat keliaus Šiaulių, Panevėžio, Utenos kryptimis.

Tauragės rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės elgesiui tirti sudaryta komisija. Administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, jog specialistė įtariama paviešinusi konfidencialią informaciją apie savivaldybės pirktas teisines paslaugas, nors tam neturi įgaliojimo. Komisijos pirmininkas Vytautas Navickas raštu pareikalavo R. Masolienės paaiškinti, kodėl ši atskleidė konfidencialią informaciją žurnalistams. Tačiau nutekėjo ir šis raštas – jo nuotrauka socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo „Tauragės kurjerio“ direktorius Renaldas Malychas.  Pati R. Masolienė teigia savo kaltės neįžvelgianti, tik išsakiusi nuomonę. Kitus duomenis žurnalistai esą susiradę patys.

Nors gyvename švaros ir higienos amžiuje, pedikuliozės arba utėlėtumo užkrato vis dar pasitaiko, ypatingai vaikų kolektyvuose. Specialistų teigimu, utėlės galvų nesirenka – iš mokyklos ar darželio tokių lauktuvių gali parsinešti net ir švariausias vaikas. Tokią nemalonią problemą neseniai sprendė keturių mergaičių, lankančių  Tauragės vaikų lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ šeimos.

Šiandien vidurdienį gaisras įsiplieskė Pramonės gatvėje esančiose automobilių remonto dirbtuvėse. Pirminiais duomenimis, gaisrą sukėlė užsidegęs taisomas automobilis.

Tauragės kultūros centro Kultūrinių renginių organizatorius Justas Kirstukas nusprendė nustebinti ne tik savo draugus, bet ir muzikos mylėtojus. Minėdamas savo kūrybinės veiklos dešimtmetį, jis tauragiškiams dovanoja nemokamą žinomų atlikėjų koncertą „Susitikimai“.