2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mirė ilgametis Tauragės politechnikumo direktorius Stanislovas Kušleika

  • Įkelta: 2018-03-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kovo 4 d. Tauragės švietimo bendruomenę pasiekė liūdna žinia – po sunkios ligos, eidamas 82-uosius gyvenimo metus, mirė ilgametis buvusio Tauragės politechnikumo direktorius Stanislovas Kušleika. Buvusių bendradarbių, kolegų  atmintyje dar ilgai išliks šviesūs prisiminimai apie iškilią direktoriaus asmenybę, optimizmą ir gebėjimą įžvelgti šviesiąsias gyvenimo puses, žmogiškumą ir pagarbą kolegoms.

Stanislovas Kušleika gimė 1936 05 28, Raseinių rajone. Baigęs Šiaulių pedagoginį institutą ir įgijęs fizikos mokytojo kvalifikaciją, 1960 m. pradėjo mokytojauti Tauragės rajono Batakių vidurinėje mokykloje, po keleto mėnesių buvo paskirtas šios mokyklos direktoriumi. Mokyklai vadovavo iki 1964 m.

1964 m. S. Kušleika paskirtas kuriamo Tauragės elektromechanikos technikumo, vėliau tapusio Tauragės politechnikumu, direktoriumi. 1990 m. politechnikumą reorganizavus į Tauragės žemės ūkio ir technikos mokyklą, sėkmingai vadovavo šiai mokymo įstaigai iki 2000 09 01.

Buvę kolegos teigia, kad per ilgametę pedagoginio ir administracinio darbo praktiką S. Kušleikai teko patirti ir atremti ne vieną to laikmečio iššūkį: keitėsi valdžios, reikalavimai, ugdymo metodai. Iš pedagogų visada buvo daug reikalaujama, o pagrindinė kritika visada būdavo nukreipiama į direktorių, tačiau jo optimizmas, gebėjimas įžvelgti šviesiąsias gyvenimo puses, žmogiškumas ir pagarba  kolegoms, visada gelbėdavo ir padėdavo nelengvame pedagogo darbe.

Velionio kūnas buvo kremuotas. Šiandien urna pašarvota „Rimtijos“ laidojimo namų didžiojoje salėje. Į amžinąją kelionę bus išlydimas  rytoj, 11 val. Velionis bus laidojamas Jurbarke, šeimos kapavietėje.

Buvę kolegos reiškia nuoširdžią užuojautą žmonai, dukrai, anūkams, artimiesiems

Penki tauragiškiai, išvykę gyventi svetur, tapo Tauragės rajono garbės ambasadoriais. Užsienyje gyvenantys kraštiečiai įsipareigojo garsinti Tauragės vardą ir dalintis savo patirtimi bei ryšiais prisidėdami prie projektų, naudingų gimtajam miestui. Idėja įgyvendinama po projekto „Globali Tauragė“ vėliava.

Vienas donoras, palikdamas šį pasaulį, gali išgelbėti aštuonias gyvybes. Tačiau organų persodinimo operacijos vis dar apipintos įvairiais mitais ir baimėmis, kurie stabdo kilnią misiją. Todėl kasmet, taip ir nesulaukę reikalingo donoro, miršta dvidešimt Lietuvos piliečių. Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo keisti šiuo metu Lietuvoje nusistovėjusią organų donorystės tvarką į „numanomo sutikimo“ donorystės modelį. Jis įsitikinęs, kad pakeitus modelį, būtų galima išgelbėti daugiau gyvybių. Motyvuojama, kad dabartinis modelis neveikia, nes per 18 metų, kiek veikia donoro kortelė, donorais tapti užsiregistravo 26 tūkstančiai žmonių, tačiau per visą šį laikotarpį jais tapo tik trys.

Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje taurage.lt startavę šimtmečio tauragiškių rinkimai laikinai sustabdyti. Pašalinus klaidas,  balsavimą ketinama atnaujinti dar šią savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis apgailestauja dėl nesklandumų.

Nors savivaldybės kontroliuojamos įmonės šiuo metu audituojamos ir 2017-ųjų ataskaitas dar tik teiks, administracijos direktorius Modestas Petraitis atskleidė preliminarius finansinius įmonių rezultatus. Jau žinoma, kad UAB Tauragės butų ūkis, UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės autobusų parkas metus užbaigė pelningai. Prastesnė padėtis tik UAB „Tauragės vandenys“, įmonė neišbrenda iš nuostolių dėl brangios dumblo džiovinimo įrenginių eksploatacijos.