2018 Rugsėjo 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Galo su galu nebesuduria ligoninė

  • Įkelta: 2017-10-12
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Ligoninės stebėtojų taryba skambina pavojaus varpais – įstaigai trūksta apyvartinių lėšų, nėra iš ko mokėti atlyginimų darbuotojams. Tokia situacija, anot VšĮ Tauragės ligoninės Stebėtojų tarybos pirmininko, Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, ne naujiena, be to, būdinga daugumai šalies gydymo įstaigų.

Valstybinės ligoninės pelno nesiekia, veiklos išlaidoms užtikrinti būtinas pajamas įstaigos gauna iš Teritorinių ligonių kasų, už suteiktas antrojo lygmens ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Pastaraisiais metais valstybines ligonines slegia finansinės bėdos –mat pakilus darbuotojų atlyginimams, sutartyse su Teritorinėmis ligonių kasomis nustatyti įkainiai nepadengia teikiamų paslaugų kaštų.

2016-ųjų Tauragės ligoninės ataskaitos duomenimis, praėjusių metų Tauragės ligoninės finansinis veiklos  rezultatas buvo neigiamas (deficitas sudarė  68 tūkst. Eur, arba 12 proc. įstaigos mėnesio pajamų dydžio). 2016 m. gydytojų darbo užmokestis vienam fiziniam asmeniui, lyginant su 2015 metais, didėjo 93 eurais. „Sodros“ duomenimis, rugpjūčio mėnesį vidutinis Tauragės ligoninės darbuotojų atlyginimas siekė 850 eurų neatskaičius mokesčių. Įstaiga, vadovaujantis Sveikatos ministro rekomendacijomis, atlyginimus darbuotojams privalėjo padidinti 8–10 proc., o pajamos  didėjo tik 3,84 proc.Situacijai nesikeičiant, finansinė duobė tik gilėja. Aptarti susiklosčiusios padėties rinkosi Tauragės ligoninės stebėtojų taryba.

– Devynių mėnesių situacijos analizė rodo, kad lėšų trūksta, bet atlyginimai visiems darbuotojams bus sumokėti laiku. Ši situacija pasikartoja, kai Teritorinės ligonių kasos neapmoka ligoninės sąskaitų už pacientų gydymą. Įtakos turi ir tai, kad per pastaruosius dvejus metus minimalus atlyginimas kilo du kartus, o darbuotojų, gaunančių minimalią algą, ligoninėje yra daugiau kaip šimtas. Esmė tame, kad Teritorinių ligonių kasų apmokamų paslaugų įkainiai per šį laikotarpį beveik nekito, todėl įstaigos pajamos nebepadengia išlaidų, o jų niekas nekompensuoja, – paaiškino Stebėtojų tarybos pirmininkas, Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Tauragės ligoninės direktoriumi nuo rugsėjo pradžios dirbantis Liutauras Indriuška pripažino, jog pasitaiko, kad ligoninės darbuotojams atlyginimai šiek tiek vėluoja, dėl to, kad suteikus paslaugų virš plano, Teritorinės ligonių kasos sumokėti už jas neskuba. Anot M. Petraičio, planuojama derėtis su TLK dėl didesnių paslaugų įkainių, taip pat bus ieškoma kaip optimizuoti įstaigos išlaidas.

– Stebėtojų taryba daug diskutavo ir svarstė kaip rasti geriausią sprendimą. Šiuo metu yra atliekamas ligoninės veiklos auditas, kurio išvados padės optimizuoti kai kurias veiklas ir taip sutaupyti lėšų.Bet visgi noriu pabrėžti, kad tikrai nebus taupoma pacientų sveikatos sąskaita. Direktorius įpareigotas kreiptis į TLK ir derėtis dėl sutartinių sąlygų, – teigė M. Petraitis.

 

 

 

 

 

Vakar Tauragės rajono savivaldybėje paminėta Vietos savivaldos diena. Į darbą atskubėjusius specialistus, pasitiko linksmos kapelos ,,Bandonija plius“ melodijos ir savivaldybės vadovai: meras Sigitas Mičiulis, pavaduotoja Virginija Eičienė, administracijos direktorius Modestas Petraitis, pavaduotojas Vytautas Navickas. 

Nuo praėjusių metų rengta rajono sporto strategija įgavo realų pavidalą. Praėjusį ketvirtadienį mero patarėjas Dovydas Kaminskas žiniasklaidos priemonėms išplatino spaudos pranešimą, kuriuo kviečiama susipažinti su parengtu galutiniu dokumentu. Pagal strategiją,  Tauragės sporto sistemos laukia reorganizacija:  dokumento „vinis“ – Tauragės sporto centro ir Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos sujungimas, visas mokyklos funkcijas perduodant Sporto centrui. Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas neslepia šiems planams nepritariantis – anot jo, tokios žinios Mokytojų dienos proga – akibrokštas. 

Trečiadienį, Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, paaiškėjo, kas vadovaus dviem rajono ugdymo įstaigoms – daugiau nei metus be vadovo dirbusiai Tarailių progimnazijai ir Lauksargių kaimo pagrindinei mokyklai. Tą pačią dieną organizuotas konkursas į lopšelio darželio „Žvaigždutė“ vadovo postą neįvyko, nes vėl neatsirado norinčiųjų jame dalyvauti.

Trečiadienio vakarą, UAB „Molupis ir Ko“ kepykloje, 52 metų moteris, fasuodama bandeles, susižalojo ranką. Bendrovės vadovai nuo komentarų susilaiko. Įvykį tiria policija.