2018 Balandžio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kur dingo bažnyčios laikrodis?

  • Įkelta: 2017-05-12
Redos Ruželės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės Švč. Trejybės parapijos tikintieji jau kuris laikas pasigenda medinio laikrodžio, kabėjusio ant bažnyčios sienos. Paaiškėjo, jog buvo nuspręsta jį pakeisti Gailestingojo Jėzaus paveikslu, kurį 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniušas Kazimierovskis.

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi tauragiškė klausė, kur dingo ilgą laiką Tauragės bažnyčioje buvęs laikrodis. Esą tikintiesiems buvo patogu žinoti, kiek yra valandų. Matomoje vietoje, greta altoriaus pakabintą laikrodį pakeitė Gailestingojo Jėzaus paveikslas.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis teigė, jog laikrodis ne dingo, jis pakabintas naujoje vietoje – prie vargonų. Esą paveikslas turi gerokai didesnę vertę, o laikrodis – tai tik „faniera su kiniška baterija“.

Klebono V. Gedvainio teigimu, laikrodžio senojoje vietoje nėra jau beveik metai laiko. Kunigo nuomone, jis bažnyčioje nereikalingas. V. Gedvainis pridūrė, jog visais klausimai, susijusiais su bažnyčia, būtų geriau klausti tiesiogiai jo paties, o ne teirautis per spaudą.

Gailestingojo Jėzaus paveikslą pagal vienuolės Faustinos Kovalskos regėjimus ir jai nuolat prižiūrint 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniušas Kazimerovskis. Iš Jėzaus širdies sklinda raudonos ir baltos spalvos spinduliai, po paveikslu lenkų kalba parašyta „Jėzau, pasitikiu tavimi“.

Naujausiose „Tauragės žiniose“ rasite: kodėl valdžia prakalbo apie savivaldybės valdomų įmonių privatizavimą, už ką į teismą Butų ūkis padavė buvusią vadovę, kaip gelbėsime griūvančią Meilės alėją, kur vasaros mažieji tauragiškiai, taip pat apie sportininkų pergales, Europos dienos rekordus, istorinius žygius ir prašmatnius automobilius bei dar daug kitų aktualių žinių.  

Tauragės rajono savivaldybė kviečia teikti kandidatus Garbės ženklo „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ apdovanojimui. Toks įvertinimas artimiausiu metu planuojamas skirti 67 metų tauragiškiui Juozui Lukošaičiui.

Edgaras Vaškaitis, „Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubo“ (A.L.L.) įkūrėjas ir ilgametis prezidentas, profesionalus gidas bei Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros dėstytojas savo tinklaraštyje activetrips.lt prakalbo apie problemas Tauragės regiono turizmo sektoriuje. Save vadindamas „nišiniu klientu“, tai yra patyrusiu irkluotoju, ieškančiu naujų nuotykių, naujų emocijų, vyras teigia, jog Tauragės regionas nėra pasiruošęs išnaudoti vandens turizmo potencialo – trūksta tiek pačių paslaugų, tiek informacijos apie jas. Dėstytojo nuomone, tokiomis upėmis, kaip Akmena, vandens  turizmo sezonas galėtų tęstis kur kas ilgiau, jei būtų tinkamai išnaudojamos gamtos sąlygos, išplėtota infrastruktūra. 

Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Stebėtojų tarybos posėdis. Jame vėl iškeltas klausimas dėl įstaigos vidaus auditorės Jūratės Petrošienės veiklos. Auditorė stebėtojams jau buvo užkliuvusi 2016-aisiais, tada tarybos nariai pasigedo jos dalyvavimo posėdžiuose, mat moteris dažnai sirgo. Stebėtojų tarybos pirmininko Modesto Petraičio teigimu, per 2015–2016 metus taryba nėra gavusi iš auditorės jokių pastebėjimų, dėl to abejoja jos veiklos reikalingumu. Imta svarstyti galimybę įstaigai samdyti išorinio audito kompaniją. Kiek tai kainuotų, pavesta išsiaiškinti PSPC direktoriui Donatui Petrošiui per 2 savaites – iki kito rajono tarybos posėdžio, kuris vyks gegužės 17 dieną. Direktorius įpareigotas ir pateikti detalius faktus apie auditorės nuveiktus darbus. Pati Jūratė Petrošienė teigė dirbanti daug ir nuoširdžiai, tačiau neturinti įgaliojimų už savo veiklą tiesiogiai atsiskaityti Stebėtojų tarybai.

Tauragės miestas gali didžiuotis dar vienu pasiektu rekordu. Antradienį minint Europos dieną Pilies aikštėje masiniame renginyje „Šokvaikštis“ dalyvavo 1714 vaikų ir suaugusiųjų.