2018 Gruodžio 10 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ahmet Ince: „Jie nori mane iš čia išguiti“

  • Įkelta: 2017-04-19
„Tauragės žinių“ fotomontažas
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

„Tauragės žinių“ redakcija praėjusią savaitę gavo net du renovuojamų daugiabučių namų gyventojų skundus. Tuos pačius raštus pasipiktinę žmonės pateikė ir savivaldybės institucijoms bei Tauragės butų ūkiui. Namo, esančio Vytauto g. 62, gyventojai skundžiasi ne pačios renovacijos kokybe, o tuo, kad esą estetinį tvarkomo namo vaizdą gadina tarybiniais laikais statyto lifto liekanos, be to, jiems trukdo name įsikūrusios kebabinės veikla, kurios savininkas Ahmetas Ince neva planuojantis ant minėtos pakylos statyti lauko terasą.

Reikalauja apriboti plėtrą

Daugiabučio namo Vytauto g. 62 gyventojai skundais užvertė Tauragės rajono savivaldybę, statybos inspekciją, Tauragės butų ūkį, kol galiausiai atvyko ir į „Tauragės žinių“ redakciją. Gyventojai pasipiktinę – esą nors renovuojant namą pasikeitė estetinis vaizdas, tačiau liko nenugriautas tarybinių laikų statinys – krovinių kėlimo pamatas, kuriuo, gyventojų teigimu, toliau naudotis ketina kebabinę turintis Ahmet Ince. Taip pat gyventojus neramina gandai, jog vyras planuoja plėsti verslą – panaudodamas likusį pamatą ketina įrengti kebabinės terasą tiesiai po gyventojų langais. Gyventojus erzina ne tik, jų nuomone, neestetiškas statinys, bet ir pačios kebabinės veikla. Esą jos klientai triukšmauja nakties metu, mėto šiukšles. Taigi jie reikalauja ne tik nugriauti minėtą statinį, neleisti Ahmetui I. plėsti kebabinės į kiemo pusę, bet ir apriboti jos darbo laiką iki 22 valandos. Esą naktį automobiliais atvykę pirkėjai kelia triukšmą kieme, kuris trikdo gyventojų poilsį ir ramybę. Maža to, gyventojai teigia, jog čia pasitaiko ir muštynių, rėkavimų, chuliganiškų veiksmų, kurie kelia grėsmę jų saugumui ir sveikatai.

„Griežtai prieštaraujame Ahmedo kebabinės plėtimuisi kiemo pusėje ir terasos įrengimui šalia gyventojų laiptinės, kas mūsų žiniomis nėra įtraukta į renovacijos projektą,“ – savo skunde rašo gyventojai. Į redakciją atvykusios moteriškės teigė kreipusis į visas įmanomas instancijas, prašiusios ir Butų ūkio pagalbos.

Gyventojų nemalonę dėl trikdomos viešosios tvarkos užsitraukę maitinimo įstaigų savininkai Tauragėje ne naujiena. Prieš keletą metų dėl triukšmo Bažnyčių gatvėje teismų slenksčius mynė restorano „Skonio džiazas“ savininkas Petras Stasiulis, kuriam buvo paskirta nuobauda.

Atsakingi verslininkai

Butų ūkio vadovas Liutauras Indriuška „Tauragės žinias“ užtikrino, jog šiuo atveju Butų ūkis neturi galios išspręsti gyventojų keliamos problemos. Lifto pamatas nėra įtrauktas į renovacijos projektą, kadangi jis nėra bendros dalinės nuosavybės objektas. Minėtas statinys, kaip ir komercinės patalpos, kuriose įsikūrusi kebabinė, privačios nuosavybės teise priklauso verslininkui Jonui Gečui, kuris nuomoja savo turtą kebabinės „Pas Ahmedą“ savininkui Ahmetui Ince. L. Indriuška teigė, jog vyras, norėdamas plėsti kebabinę, turėtų gauti gyventojų pritarimą.

– Tos pakylos negalima nuardyti renovacijos metu, visų pirma ji niekaip nėra susijusi su namo energetinio efektyvumo gerinimu. Be to, šis lifto pandusas nėra bendro naudojimo, todėl nėra įtrauktas į renovacijos projektą, jis priklauso pirmame aukšte esančių patalpų savininkui. Taigi nei Butų ūkis, nei kažkokia kita institucija neturi teisės nugriauti šios pakylos, nes ji yra registruota Registrų centre, tai yra privatus turtas. Mano žiniomis, gyventojai dėl to kreipėsi į statybos inspekciją, taigi, jei yra planuojamos kažkokios statybos, manau savininkui bus paaiškinta, pagal kokius teisės aktus tai turi būti atlikta, – paaiškino I. Indriuška.

Padengė trečdalį kainos

Daugiabučio pirmajame aukšte įrengtų komercinių patalpų ir lauke esančio krovinių kėlimo pamato savininkas Jonas Gečas „Tauragės žinias“ tikino esantis nustebęs, jog gyventojai reiškia nepasitenkinimą dėl lifto pakylos, kuri, vyro teigimu, tiesiog pratęsia laiptų aikštelę, kadangi sienoje yra durys, kuriomis norint naudotis aikštelė yra reikalinga. Verslininkas teigė, jog minėtas nuomojamas komercines patalpas remontuojantis Ahmetas I. ketina sutvarkyti ir minėtą pakylą, tiesa, kieno lėšomis – patalpų savininko ar kebabinės valdytojo – tai bus daroma, dar nenuspręsta.

– Nelabai suprantu, kokiu pagrindu gyventojai skundžiasi. Lifto pakyla bus sutvarkyta remontuojant kavinę ir su renovacija tai nesusiję. Be to, viso namo renovacijos trečdalį kainos padengiau aš vienas, į kvadratūrą juk yra įskaičiuoti visų gyventojų balkonai ir visa kita, taigi teisės pykti jie nelabai turi. O ir jokios terasos ant tos pakylos niekas neplanuoja, juk ten tik 2 kv. m plotas, nesuprantu kodėl tas triukšmas,– stebėjosi J. Gečas.

Neturi ką veikti

Kebabinės savininkas Ahmetas Ince „Tauragės žinioms“ taip pat teigė terasos įrengti neplanuojantis, sakė nesuprantąs, „iš kur jie tai ištraukė“. Tiesa, patvirtino, jog kebabinės patalpas plečia – vietoje už sienos buvusios rūbų parduotuvės įrenginėja kavinę. Paklaustas, ką mano apie tai, kad daugiabučio gyventojai nori apriboti kebabinės darbo laiką iki 22 val., A. Ince nesutriko:

– Tegul apriboja, jei gali. Nėra tokio įstatymo, kuris galėtų apriboti. Aš dirbu pagal įstatymus, moku mokesčius. Jie nori mane iš čia išguiti, kartais atrodo, jog tikrai geriausia būtų užsidaryti. Nesuprantu to puolimo, juk čia yra miesto centras, naktinis klubas dirba iki 3 nakties, tai yra normalu, visur miestų centruose yra visą parą dirbančių kavinių. Aišku, gyvenant centre daugiau triukšmo, pats gyvenu netoliese – čia ir automobilių daugiau naktį, žmonės gali šokti aikštėje, niekas jiems to neuždraus. Aš stengiuosi, kad klientai nekeltų triukšmo, nenoriu trukdyti gyventojams, sudrausminu, bet jeigu jie išėję į lauką triukšmauja, ten jau ne mano valdos – man atsako, jei nepatinka – kviesk policiją. O tie besiskundžiantys dažniausiai tiesiog neturi ką veikti, gyvenatys iš pašalpų arba pensininkai – žiūri pro langą ir ieško problemų, – samprotavo verslininkas.  

Dėl gyventojų nepasitenkinimo triukšmu miesto centre panašią nuomonę išsakė ir Butų ūkio direktorius Liutauras Indriuška.

– Gyvenimas miesto centre turi ir privalumų, ir trūkumų. Reikia susitaikyti su miesto ypatumais, nes čia verda gyvenimas, būti tolerantiškesniems verslininkams, juk jie kuria infrastruktūrą. Gyventojai dažnai be reikalo trukdo verslui, juk verslininkas įrengdamas kavinę sutvarkys ir aplinką, –  kalbėjo vadovas.

Apie tai, jog negauna gyventojų sutikimo įsirengti lauko terasą ir prekiauti alumi yra užsiminęs ir neseniai Respublikos gatvėje įrengtos kavinės „Old Grill“ vienas iš savininkų Vaidas Baršauskas.

 

Politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ po rinkimų tesi pažadą stebėti išrinktų Seimo narių darbą. Šiuo tikslu beveik visuose Lietuvos miestuose susibūrė vietos grupės, kurios skatina jaunimo domėjimąsi rinkimais ir jų tiesioginį bendravimą su kandidatais. Praėjusį pirmadienį B. Batrušaitytės viešojoje bibliotekoje buvo apžvelgta Seimo narės Aušrinės Norkienės veikla. Politikė pripažino, kad dirbdama parlamente, vis dar mokosi daugelio dalykų.

Didžiojo penktadienio vakarą Tauragės miesto gatvėmis vyko iškilminga Kryžiaus kelio procesija. 19 val. į ekumentines pamaldas tikintieji rinkosi evangelikų liuteronų bažnyčioje, nuo 19.30 Kryžiaus kelio procesija, vedama visų trijų krikščioniškųjų konfesijų kunigų, pajudėjo link Švč. Trejybės katalikų bažnyčios, kur 20.15 vyko Kristaus kančios ir mirties pamaldos.