2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paskelbti šauktinių sąrašai

  • Įkelta: 2017-01-09
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė privalomosios karo tarnybos šauktinių sąrašą. Iš viso Lietuvoje pašaukta 25 tūkst. 19–26 m. amžiaus jaunuolių. Tauragės karo prievolės poskyrio administruojamos teritorijos sąraše – 1266 karo prievolininkai.

Tauragės karo prievolės poskyrio vadas, vyresnysis seržantas Renatas Beržinis „Tauragės žinias“ informavo, jog  Tauragės karo prievolės poskyrio administruojamoje teritorijoje – Tauragės, Šilalės, Šilutės rajonuose ir Pagėgių savivaldybėje į privalomąją karinę tarnybą yra pašaukti 1266 jaunuoliai. Tikslaus skaičiaus, kiek šauktinių yra Tauragės rajone, Tauragės karo prievolės poskyris neturi.

Kiekvienas 19–26 metų jaunuolis gali pasitikrinti, ar yra patekęs į karo prievolininkų sąrašus, taip pat kur ir kada pradėti ir vykdyti su šaukimu susijusias procedūras, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos tinklapyje kam.lt. Skirtingai nei ankstesniais metais, šaukimo nurodymai karo prievolininkams jau nebebus siunčiami. Į Tauragės KPKP pirmieji šauktiniai savo duomenis ryšiams palaikyti (faktinės gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą) turi pristatyti iki vasario 2-osios.

Vyresniojo seržanto R. Beržinio teigimu, šiuo metu į privalomąją karinę tarnybą savo noru stoti prašymus yra parašę 34 jaunuoliai.

– Kaip bus šiemet, dar anksti sakyti, tačiau nei pernai, nei užpernai šaukti pagal sąrašus jaunuolių neprireikė – visi atvyko tarnauti savo noru. Situacija nuolat keičiasi, galutinis savanorių skaičius paaiškės tik rudenį, per paskutinį šaukimą, – teigė poskyrio viršininkas.  

Savanoriai pagal galimybes gali pasirinkti tarnavimo vietą. Iš Tauragės poskyrio šauktiniai gali būti siunčiami tarnauti į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotą pėstininkų batalioną Tauragės rajone, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną Klaipėdoje, Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną Kaune, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną Rukloje, Jonavos rajone ir Karinių jūrų pajėgų apsaugos kuopą. 

Pirmieji Tauragės regiono šauktiniai tarnybą pradės gegužės 15 dieną.

 

Gruodžio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas baigė nagrinėti bylą pagal atsakovo Romualdo Ozgirdo ir UAB „Hidroenergija“ apeliacinį skundą. Teisėjai nusprendė, kad Balskų užtvankos šeimininkai privalės valstybei sumokėti beveik 563 tūkst. Eur sumą bei beveik 100 tūkst. Eur palūkanų, kurios nukeliaus į Tauragės rajono savivaldybės biudžetą. Šis teisminis procesas – išskirtinis, mat paaiškėjo, kad į jį įtraukta buvo net LR Finansų ministerija ir Prezidentūros kanceliarija. Daugiau nei 6 metus vykusio teisminio proceso atomazgą tauragiškis verslininkas Romualdas Ozgirdas vadina nesuprantama. Esą teismai žiūri „kas pirmas į snukį davė“, o kokios bus pasekmės – niekam neįdomu.

Penktadienį „Tauragės žinių“ redakcija gavo pranešimą, apie Šešuvies senvagėje sustingusią gulbę. Vyriškis tikino, kad kreipėsi į aplinkosaugininkus ir gelbėtojus, tačiau pagalbos nesulaukė.

Šiandien, sausio 6-ąją, minima Trijų Karalių diena. Ši šventė žymi kalėdinio laikotarpio pabaigą. Tądien bažnyčiose šventinama kreida, o žmonės, jos parsinešę namo, virš durų užrašo raides K M B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras) su kryžiukais tarp jų. 

Žiemą ir ankstyvą pavasarį padidėja sergamumas peršalimo ligomis, taip pat ir ūmiomis žarnyno infekcijomis. Šiemet visoje Lietuvoje, taip pat ir Tauragėje fiksuojamas didesnis susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis skaičius negu pernai. Pažeidžiamiausia visuomenės dalimi išlieka vaikai – jų tarpe sergančiųjų daugiausia.