2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Jonas Jatautas: „kad taip būsiu badomas šakėmis, negalėjau įsivaizduoti“

  • Įkelta: 2018-09-11
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tarybos posėdyje „ant kilimo“ iškviestas Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas. Įstaigos vadovas rėžė kalbą, patikino neturintis dėl ko teisintis ir puolimą vertinantis kaip politinius žaidimus. Pasisakyti J. Jatautas buvo pakviestas dėl to, kad prieš pat rugsėjo 1-ąją socialiniame tinkle „Facebook“ socdemų lyderis Pranas Petrošius paskelbė dviprasmišką žinutę, esą dingo Žalgirių gimnazijos direktorius.

Posėdyje svarstant klausimą dėl švietimo įstaigų vadovų koeficientų nustatymo, rajono opozicija iškėlė klausimą dėl Žalgirių gimnazijos direktoriaus Jono Jatauto. Arūnas Beišys klausė, ar buvo sudaryta komisija jo elgesiui tirti ir aiškinamasi situacija, kadangi, esą, didinamas atlyginimas. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patikino, jog klausimas nesusijęs su atlyginimų didinimu kokiam nors konkrečiam vadovui. Esą sprendimo projektas parengtas dėl to, kad pagal Vyriausybės nustatytą pedagogų etatinio darbo apmokėjimo tvarką, visų penkių Tauragės mokyklų vadovų atlyginimai nebeatitinka minimalios ribos.

J. Jatautą užstojo rajono meras Sigitas Mičiulis, teigdamas, jog jo nuomone, viešoje erdvėje pasklidusi informacija tebuvusi šmeižtas.

– Mes sužinojom iš spaudos, į švietimo skyrių, į mane, į administraciją niekas nesikreipė. Sužinojęs, kad jūsų frakcijos lyderis (P. Petrošius, socialdemokratų frakcijos lyderis, – red. past.), savo „Facebook‘e“ patalpino nepranešęs vadovams, nuvažiavau į vietą, išsiaiškinom, kad tai yra melas, šmeižtas, ir panašu, kad prieš rugsėjo 1-ąją kai kas norėjo sukiršinti švietimo bendruomenę. Kai per metus gimnazijų reitinguose mokykla pakyla per 111-a vietų, kai rugsėjo 1-osios proga buvo įteiktos pažangos skatinimo premijos klasėm, iš 5 keturios klasės buvo Žalgirių gimnazijoj, tai reiškia, kad puikiai dirba pedagogai, kuriems vadovauja direktorius. Ir dar kartą kartoju, kad jokių oficialių pareiškimų, kad buvo pažeista darbo drausmė, mes negavome, – kalbėjo meras.

Jam antrino Tarybos narė Eglė Ramanauskaitė, teigdama, kad nereikėtų vertinti įstaigos vadovo ir formuoti apie jį neigiamą nuomonę, remiantis gandais „Facebook‘e“.

– Labai keistai iš šono atrodo, ponai valdantieji. Jūs puikiai žinote, kad tai, kas ten buvo pasakyta, yra ne mano nuomonė. Į mane kreipėsi Žalgirių (gimnazijos, – red. past.) bendruomenės atstovai, informuodami, kad vyksta tokie dalykai, kad rugpjūčio 28 d. nėra paskaičiuoti etatiniai apmokėjimai ir taip toliau ir visa kita. Aš suprantu jūsų skausmą, kada jūs leidžiat savo partiečiams daryti viską, ką tik jie nori, ir jokių reikalavimų nėra. Mere, turėjo būti sudaryta komisija. O kolegei noriu pasakyti, jeigu nepatinka mano „Facebook‘as“, jeigu jis šmeižtiškas yra, tai neskaitykit, ko jūs ten lendat į jį, – sakė P. Petrošius.

S. Mičiulis ironiškai atkirto, jog P. Petrošius turėtų informuoti tuos žmones, kurie į jį kreipėsi, jog dabar jau yra kitas meras, ir reikėtų informuoti jį. Taip pat turėtų daryti ir P. Petrošius.

Tačiau, kadangi pats direktorius dalyvavo posėdyje, buvo iškviestas paaiškinti savais žodžiais, kas iš tikrųjų atsitiko.

– Daug karjeros metų, daug išugdyta mokinių, bet, kad taip būsiu badomas šakėmis, kada dar neprasidėjo mokslo metai, negalėjau įsivaizduoti prie įvairiausių aplinkybių. Tegul jau taip būna, o dalykiškas mano paaiškinimas bus toks, kad šią vasarą visi Lietuvos mokytojai buvo laikomi įtampoje. Kaip žurnalistai sakė, tiesiog įelektrinti. Visiškai natūraliai atsitiko, kad kažkas iš kolegų tiesiog neišlaikė, ar galbūt buvo ir kitų intencijų, sunku pasakyti, mes visi turim visokių simpatijų, antipatijų. Birželio mėnesį, prieš išeidami atostogauti, jau turėjome darbo krūvius, kolega Pranai. Ir tai buvo dar iki etatinio įstatymo priėmimo, mes išėjom atostogauti. Mums atostogaujant, liepos mėnesio vidury atsirado vyriausybės nutarimas dėl naujos apmokėjimo tvarkos. Ir, be abejonės, mokytojai buvo įelektrinti, o vadovai, iš esmės, mes dirbom visą vasarą. Neprašydami nė skatiko. <...> Tai tas pavėluotas teisės aktų išėjimas, beje, etatinių skaičiuoklės keitėsi ne dienomis, o valandomis, vis nauji išaiškinimai, nauji komentarai, vis naujos versijos – visą tai mums, vadovams reikėjo įveikti. Kantriai. O, kad kažkas neišlaikė įtampos, mes jau išsiaiškinom. Tai nebuvo nei reguliarios pamokos, nei kažkoks numatytas posėdis. Kitą dieną vyko posėdis, dėlionė dėliojosi toliau, ir tai nėra pagrindas man čia aiškintis, – tribūnoje kalbėjo direktorius.

Praėjusią savaitę Statistikos departamento paskelbė duomenis, kuriose šalies savivaldybėse mokamas mažiausias vidutinis atlyginimas. Tauragės rajono savivaldybėje 2018-ųjų antrąjį ketvirtį buvo mokamas 766,3 Eur (bruto) vidutinis darbo užmokestis ir iš 59 savivaldybių Tauragė užima 26-ąją vietą. Tačiau dažnai viešoje erdvėje skelbiama ne miesto, o visos apskrities statistika. Susumavus Tauragės ir aplinkinių savivaldybių duomenis, ji nedžiugina – Tauragės apskritis yra paskutinė šalyje, tačiau pagal augimo procentą tarp apskričių – antra.

Šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių šventės metu atidengta kalvio Kęstučio Plyskaičio nulieta Tauro skulptūra. Kūrinys – natūralaus tauro dydžio, ragų smaigalyje siekia tris su puse metro. Tauragiškiai džiaugiasi miesto vietovardžio įprasminimu, tačiau viešoje erdvėje visgi radosi pasvarstymų, jog skulptūra nepanaši į taurą, kažkam priminė karvę, kažkam ragai pasirodė per ploni, o kaklas per ilgas. „Tauragės žinios“ domisi, kodėl liejant skulptūrą buvo pasirinkti būtent tokie vizualiniai sprendimai, ir ką apie kritiką mano idėjos sumanytojai ir autorius.

Buvusi Ahmedo kebabinė, dabar „Donerinė“, vėl pakliuvo į kaimynų nemalonę. Tiksliau, vienos kaimynės, kuri nepatingėjo ant įmonės vadovės užsiundyti viso pulko tarnybų. Apskundė „Donerinės“ veiklą Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, rajono savivaldybei, Visuomenės sveikatos centrui. Moteris skundžiasi, kad į jos penktame aukšte esantį butą patenka maisto gaminimo kvapai bei erzina triukšmas po 22 val.