2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragė turės muzikinį fontaną?

  • Įkelta: 2017-09-11
Autorės nuotrauka
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Miesto centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas ir vėl nebeveikia. Miesto seniūnas atviras – septintus metus tarnaujantis fontanas genda nuolatos. Todėl jo vietoje svarstoma statyti  naują, kuris miestiečius džiugintų vandens, spalvų ir muzikos šokiu.

Šią savaitę Atgimimo aikštėje esanti miesto puošmena – fontanas, vėl  sugedo. Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius informavo, kad vanduo pradėjo tekėti į įrangos vidų ir ją sugadino. Todėl nuspręsta fontaną išjungti žiemos sezonui jau dabar.

– Paprastai fontaną žiemos sezonui išjungiame kiek vėliau, spalio mėnesį, šį kartą nuspręsta fontaną išjungti mėnesiu ankščiau, – sakė V. Žilius.

Miesto seniūnas  „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad dukart per metus fontano priežiūrai kviečiami specialistai iš UAB „Optika ir technologijos“ – pajungimui ir paruošimui žiemos sezonui.  Nuolatinę miesto fontano priežiūrą atlieka UAB „Tauragės vandenys“.

– Miesto centre esantis fontanas tarnauja jau septynerius metus ir paskutiniu metu gana dažnai genda. Šiais metais rimčiau buvo sugedęs gegužę,  ir va, dabar. Tiesa, taisyti tenka ir prie Jūros upės įrengtą fontaną – keitėme siurbliuką, bet ten gedimai retesni, – informavo V. Žilius.

Miesto seniūnas atskleidė, kad valdžia svarsto galimybę rekonstruoti esamą fontaną. Tokius planus patvirtino Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

– Kadangi fontanas dažnai genda, svarstome jį rekonstruoti ir pastatyti modernesnį, didesnį,  tarkim tokį, kaip Utenoje – muzikinį. Kadangi vandens paleidimui reikalinga įranga jau yra, jį tektų tik rekonstruoti, tad kaina būtų gerokai mažesnė, nei statyti visiškai naują. Įmonė, siuntusi pasiūlymą teigė, kad muzikinis fontanas Tauragei galėtų kainuoti apie 60–80 tūkstančių eurų. Lėšas, reikalingas fontano rekonstrukcijai, reikėtų numatyti kitų metų biudžete, – informavo administracijos direktorius.

Fontanas tauragiškius džiugintų  muzikos, šviesos ir vandens šokiu.  Patinkančią melodiją būtų galima pasirinkti iš specialaus grojaraščio mokama SMS žinute. Priklausomai nuo pasirinkto muzikos kūrinio, keistųsi vandens čiurkšlių aukštis, kryptis, taip pat fontano apšvietimas.

– Toks  fontanas pagyvintų Tauragės vaizdą, – įsitikinęs M. Petraitis.

 

Praėjusį trečiadienį Tauragės apylinkės teisme turėjo vykti Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus teismo posėdis. Mokyklos vadovas teisėsaugos dėmesio sulaukė kai kovo mėnesį buvo sulaikytas neblaivus prie automobilio vairo, tiesa, visą šį laiką vyras kategoriškai neigė vairavęs automobilį ir tai ketino įrodyti teisme. Tačiau trečiadienį kaltinamojo advokatas teismą informavo, kad mokymo įstaigos vadovas kaltę pripažįsta ir  prašo bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka.

Seniausia mieste Jovarų bendruomenė minėjo 10-ties metų jubiliejų. Savo interneto puslapyje skelbiantys tikslą suburti gyventojus į vieną grupę ir spręsti iškilusias problemas, kartu švęsti, organizuoti renginius, tvarkyti aplinką, keliauti, saugiai gyventi, bendruomenės nariai jau dešimtmetį surėmę pečius puoselėja gimtąjį Jovarų mikrorajoną. Per šį laikotarpį surengta daugybė renginių, kurie tapo tradiciniais ir pritraukia ne tik vietinius Jovarų gyventojus, bet ir miestiečius.

Vakar Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą Sigito Kancevyčiaus ir Tauragės rajono savivaldybės byloje dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Taikytis su buvusiu darbdaviu nenorėjęs atleistas  bibliotekos direktorius teisme patyrė visišką fiasko. Ne tik negavo jam taikos sutartimi siūlytos 8 tūkst. eurų kompensacijos, nebuvo grąžintas į darbą, kaip reikalavo ieškiniu, bet ir turės padengti bemaž 2,5 tūkst. bylinėjimosi išlaidų savivaldybei. Teismas pripažino, jog Tauragės rajono savivaldybės meras pagal Vietos savivaldos įstatymą turėjo teisę spręsti ieškovo atleidimo iš darbo klausimą savo nuožiūra, be to, atmetė S. Kancevyčiaus argumentus, kuriais jis ginčijo jam paskirtą nuobaudą – atleidimą.

Naujausiame numeryje skaitykite: išnagrinėtas Sigito Kancevyčiaus ieškinys Tauragės rajono savivaldybei – ar buvęs direktorius sugrįš į darbą? Ar Tauragėje vėl duris atvers grill restoranas? Taip pat apie savanorystės idėjas,  sporto pasiekimus, verslo naujienas, visame mieste aidėjusius šūvius, inovacijas, Atgimimo aikštę papuošiantį šviesų muzikos fontaną ir visa, kuo gyveno Tauragė šią savaitę.