2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Už negyvenamą butą kaupiasi skolos

  • Įkelta: 2017-01-11
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Morta MIKUTYTĖ
morta@taurageszinios.lt

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) varsto teismų duris, mat tokiu būdu iš kai kurių asmenų tenka išsireikalauti atliekų tvarkymo mokestį. Pasirodo, skola susidaro net ir negyvenant. Taip nutiko Tauragės dvaro gyventojai.

Į „Tauragės žinių“ redakciją kreipėsi Taurų kaimo gyventojas, prašydamas paaiškinimo dėl atsiųsto teismo sprendimo. Vyras paaiškino, jog buvo gautas Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas priteisti atliekų tvarkymo mokestį iš buto, esančio Tauragės dvaro gatvėje, savininkės. Bendra priteista suma siekia bemaž 70 eurų.

– Šeima tame bute gyveno prieš daugelį metų. Butą pirko dukros Ingos S. vardu, kuri pati čia niekada negyveno. Čia gyvenę tėvai mirė, o kartu su jais buvęs sūnus kažkur išvyko. Niekas nežino, kur dabar galėtų būti dukra ir sūnus. Butas liko bešeimininkis, durys išlaužtos. O mokestis už atliekų tvarkymą pritaikytas už akių. Tai dabar greičiausiai viskas bus perduota antstoliams? Sveiku protu nesuvokiama, kaip priimami tokie įstatymai, – piktinosi Taurų kaimo gyventojas.

TRATC'o direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika „Tauragės žinioms“ paaiškino, jog negauna duomenų, kai bute niekas negyvena. Apie tai žmonės turi pranešti patys.

– Žmogus turi turtą ir privalo juo rūpintis. Jei tame bute niekas negyvena, tai turi kasmet apie tai informuoti – pateikti ESO pažymą, jog nebuvo naudojama elektros energija ir atliekų tvarkymo mokestis skaičiuojamas nebus. Iš jūsų minimo buto Taurų kaime negavome jokių žinių nuo 2012 metų. Skola kaupėsi ir galiausiai teko kreiptis į teismą. Šiuo metu visame regione tokių skolininkų turime apie 600–700, – aiškino V. Noreika.

TRATC'o direktoriaus pavaduotojo teigimu, pirmiausia skolas stengiamasi išreikalauti be teismo pagalbos. Siunčiami laiškai, raginantys nedelsiant susimokėti. Teisman kreipiamasi kraštutiniu atveju. O vėliau neretai pagalbos tenka prašyti ir antstolių, kad šie priteistą skolą išreikalautų.

Pasiteiravus, kodėl reikalinga būtent elektros suvartojimą nurodanti pažyma, V. Noreika paaiškino, kad jokia kita pažyma neįrodo, jog butas ar namas negyvenamas. Esą seniūnijos išduodamos pažymos tik nurodo, jog konkretus asmuo išvykęs gyventi kitur. O tuo adresu gali apsigyventi kas nors kitas, kuris kaups atliekas ir jas reikės išvežti.

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik.

Nors Tauragėje stūkso tarybiniais laikais statytas viešbutis, miesto svečiai jame apsistoja nenoriai.  Atvykus didesnėms delegacijoms, masinių renginių dalyviams ar užsienio svečiams, ieškoma, kaip išsisukti iš nemalonios padėties – vietos juos apnakvydinti ieškoma visame rajone ir net kituose miestuose. Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos gerinti situaciją turizmo sektoriuje – ieško galimybės Tauragėje statyti aukštesnės klasės apgyvendinimo paslaugas teikiantį viešbutį, kuris talpintų didesnes turistų grupes. Tačiau verslininkai, išgirdę tokius planus, šypsosi. Jų nuomone, Tauragės rinka tam per maža. 
 

 

Laimėti butą Vilniuje pretendavo penki kandidatai. Praėjusį sekmadienį, sausio 8 dieną, paaiškėjo, kas tas laimingasis. Nuo šiol iki smulkmenų įrengtas butas sostinėje, Antakalnyje, „Pušų terasų“ gyvenvietėje, priklauso Antanui Krakiui iš Tauragės.

Šiandien Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė privalomosios karo tarnybos šauktinių sąrašą. Iš viso Lietuvoje pašaukta 25 tūkst. 19–26 m. amžiaus jaunuolių. Tauragės karo prievolės poskyrio administruojamos teritorijos sąraše – 1266 karo prievolininkai.