2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Kodėlčiukai“ – konkurso nugalėtojų gretose

  • Įkelta: 2017-01-11
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Lopšelio-darželio „Kodėlčius“ vaikai, padedami tėvelių ir auklėtojų, dalyvavo videoklipo konkurse „Švarių rankų šokis“. Paaiškėjo 10 konkurso nugalėtojų, tarp jų – ir tauragiškiai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija šį rudenį, jau penktus metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas prisijungti prie iniciatyvos „Švarių rankų šokis 16“.

Tauragės lopšelio-darželio „Kodėlčius“, „Varpelių“ grupės vaikai su klipu, kurį nufilmavo darželinukės mama, fotografė Jovita Verpečinskienė, tapo vienais iš šio konkurso nugalėtojų. Sausio 9 d. vaikučiai, tėveliai, auklėtojos buvo pakviesti į apdovanojimų šventę Vilniuje, nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Juos pasitiko įdomi žaidimų aikštelė salėje, gausus žurnalistų būrys, sveikatos apsaugos ministro Auralijaus Verygos sveikinimai, padėkos raštai ir dovanos.

„Visi konkurso dalyviai pasirodė šauniai. Labai smagu, kad tauragiškiai – tarp 10 šauniausių laureatų. Tačiau svarbiausia, kad mažiesiems rankų plovimo procesas tapo ne prievole, o nuotaikingu žaidimu“, – džiaugėsi vaikučius lydėjusios darželio vadovės, auklėtojos bei tėveliai.

 

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) varsto teismų duris, mat tokiu būdu iš kai kurių asmenų tenka išsireikalauti atliekų tvarkymo mokestį. Pasirodo, skola susidaro net ir negyvenant. Taip nutiko Tauragės dvaro gyventojai.

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik.

Nors Tauragėje stūkso tarybiniais laikais statytas viešbutis, miesto svečiai jame apsistoja nenoriai.  Atvykus didesnėms delegacijoms, masinių renginių dalyviams ar užsienio svečiams, ieškoma, kaip išsisukti iš nemalonios padėties – vietos juos apnakvydinti ieškoma visame rajone ir net kituose miestuose. Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos gerinti situaciją turizmo sektoriuje – ieško galimybės Tauragėje statyti aukštesnės klasės apgyvendinimo paslaugas teikiantį viešbutį, kuris talpintų didesnes turistų grupes. Tačiau verslininkai, išgirdę tokius planus, šypsosi. Jų nuomone, Tauragės rinka tam per maža. 
 

 

Laimėti butą Vilniuje pretendavo penki kandidatai. Praėjusį sekmadienį, sausio 8 dieną, paaiškėjo, kas tas laimingasis. Nuo šiol iki smulkmenų įrengtas butas sostinėje, Antakalnyje, „Pušų terasų“ gyvenvietėje, priklauso Antanui Krakiui iš Tauragės.

Šiandien Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė privalomosios karo tarnybos šauktinių sąrašą. Iš viso Lietuvoje pašaukta 25 tūkst. 19–26 m. amžiaus jaunuolių. Tauragės karo prievolės poskyrio administruojamos teritorijos sąraše – 1266 karo prievolininkai.