Sezoninės prekės graibstyte graibstomos
Įkelta:
2021-07-23
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.

Baseino įsigyti nepavyko

Dviejų vaikučių mama Rasa guodžiasi, kad apvažiavusi visus prekybos centrus taip ir nerado vaikų labai geidžiamo pripučiamo baseino.

– Sūnūs pamatė tokį baseiną pas draugus ir labai užsinorėjo. Ir pati pamaniau, kad būtų visai gerai ir pačiai apsigaivinti, ir vaikai karštą dieną neperkaistų. Tikėjausi rasti kokį nedidelį ir nebrangų. Tačiau teko nusivilti – niekur neradau jokio, nei brangaus, nei pigaus, nei didelio, nei mažo, o apvažiavau visas miesto  „Maximas“, „Iki“, „Norfas“, buvau ir „Senukuose“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo jauna mama.

Kad nepavyko įsigyti norimos prekės – ventiliatoriaus, pasakojo ir Jolanta. Pasak jos, namuose taip karšta, kad nebeįmanoma iškęsti, o vėsintis nėra kuo.

– Kondicionieriaus neįperku, pamaniau, bent ventiliatorių nusipirksiu, – sakė Jolanta, sutikta prie vieno prekybos centro. – Deja, neradau jokio...

Moteris atskleidė, kokių priemonių imasi, kad bute penktajame aukšte, kur gyvena su šeima, būtų vėsiau – ant langų kabina drėgnas paklodes, o naktį užsikloja sušlapintu rankšluosčiu.

Būtų išpirkę net ir „fūrą“ ventiliatorių

Pasak „Senukų“ prekybos centro Tauragėje direktoriaus Tado Alijošiaus, tie, kam tenka leisti laiką namuose, kuriuose nėra kondicionieriaus, neišsiverčia be ventiliatoriaus. Jų pastarosiomis dienomis prekybos centras net pritrūko.

– Šiuo metu jų net nebeturim, iššlavė visus – ir pigius, ir brangius. Jei net ir „fūrą“ būtume turėję – būtume išpardavę, – teigė jis. – Žinoma, dar atsivešim, bet gal bus jau tie karščiai praėję... Taip jau yra su sezoninėmis prekėmis – galima parduoti labai daug arba neparduoti nieko, viską pasilikti kitiems metams. Viskas priklauso nuo oro sąlygų.

Prekybos centre prekiaujama ir kondicionieriais, tiesa, tik mobiliaisiais – stacionariųjų reiktų ieškoti specializuotose parduotuvėse. Tačiau užplūdus karščiams mobiliųjų kondicionierių irgi nebeliko.

Prekybos centro direktorius neslepia, kad šiuo metu vis dar susiduriama su tiekimo sutrikimais. Tiekimo grandinės, pasak jo, trūkinėja dėl pandemijos. Dėl tos pačios priežasties kyla ir prekių kainos. Dėl pakilusių metalo, medienos, plastiko ir logistikos kainų apie 10–30 proc. augo ir lauko prekių kainos. Tačiau tai pirkėjų nebaugina. Prekybininkai pastebi, kad žmonės per pandemiją pinigų pataupė, todėl dabar yra linkę rinktis aukštesnės kokybės ir dažnai brangesnes prekes. Lauko baldams nepagailima net 1,5 tūkst. eurų.

Neužsiguli visos laisvalaikio prekės

T. Alijošius sako, kad viena populiariausių vasaros prekių – baseinai. Tiesą sakant, vasarą paklausios visos su pramogomis, laisvalaikiu susijusios prekės: nuo žvejybos kėdžių ir palapinių iki sūpynių.

– Pirkėjai šluote šluoja prekes, kuriomis galima savo laisvalaikį padaryti kokybiškesnį. Žmonės mėgsta leisti laiką lauke, prie vandens, taigi visos su tokiu laisvalaikiu susijusios prekės itin paklausios, – pasakojo jis.

Iš parduotuvės šluojami pakabinamieji krėslai, standartiniai ir sėdimieji hamakai, sūpynės. Ypač išpopuliarėjo pakabinami krėslai. Perkamos ir pavėsinės, išskleidžiamosios sodo sūpynės.

Iš populiariausių prekių sąrašo jau keletą metų neiškrenta „Kamado“ kepsninės. Nors jų kaina svyruoja apie 300–750 eurų, šiemet jų pardavimai dar labiau augo. Tiesa, noriai perkami ir paprastesni, pigesni kepimo įrenginiai – šašlykinės. 

Įsibėgėjo ir vandens pramogų prekių pardavimai: lauko baseinų, vandens padangų, kamuolių, irklenčių, pripučiamų sūkurinių SPA baseinų.

Perkamiausių prekių sąrašo viršuje – ir batutai, dviračiai, elektriniai ir triukiniai paspirtukai.

Pirkinių krepšelį koreguoja karštis

Komentarą apie perkamiausias vasaros prekes „Tauragės žinioms“ atsiuntusi „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad užplūdęs vasaros karštis koreguoja pirkinių krepšelį, todėl šoktelėjo ne tik vandens ir ledų, bet ir kitų vasaros laisvalaikio prekių pardavimai.

Taip pat itin didelės paklausos sulaukė ventiliatoriai, kurių pardavimai šią vasarą 2 kartus šoktelėjo, šaltkrepšiai, pripučiami vandens baseinai, skėčiai nuo saulės, apsaugos priemonės nuo saulės bei kitos įvairios turistinės prekės. Šiuo metu ventiliatorių ir pripučiamų vandens baseinų yra likę tik pavienėse parduotuvėse. Kalbamės su tiekėjais ir artimiausiu metu planuojame turėti ventiliatorių papildymą. 

Šios vasaros pradžioje įvairių priemonių nuo uodų, erkių ir kitų vabzdžių paklausa yra išaugusi kone 2 kartus lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo yra sulaukusios žvakės nuo uodų, įvairūs purškikliai ir aerozoliai, uždegamosios spiralės, kurių smilkstantys dūmai atbaido uodus.

Papasakojo E. Dapkienė ir apie populiariausias maisto prekes. Pasak jos, paklausiausia vasaros prekė yra arbūzas. Vidutiniškai kasdien visame prekybos tinkle „Maxima“ yra parduodama iki 70 tonų arbūzų, maždaug tiek sveria 12 suaugusių dramblių.

Šiųmetį birželį ledų pardavimai yra 14 proc. didesni lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Populiariausi yra vaniliniai bei kakavos skonio. Beveik penktadaliu daugiau šią vasarą yra nuperkama vandens ir vaisvandenių.

„Pastebime, kad karštomis dienomis didesni nei įprastai būna kefyro bei rūgpienio pardavimai. Galim spėti, kad žmonės nuo karščių gaivinasi tradiciniais šaltibarščiais. Juolab, kad šviežios lietuviškos bulvės ir agurkai – irgi perkamiausios vasaros prekės.

Atsižvelgdami į karštus orus tiek į Baltijos pajūryje, tiek ir kituose Lietuvos miestuose esančias parduotuves esame padidinę vandens, vaisvandenių, ledų tiekimą“, – teigia E. Dapkienė.

 

Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.