Verslas sunerimęs: Bažnyčių gatvėje ribos eismą?
Įkelta:
2022-10-06
Nuotrauka
baznyciu g
Nuotraukos autorius:
Jono Valaičio nuotrauka

Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 

Ieško zonos

Rugsėjo 26-ąją bendrajame savivaldybės tarybos komitetų posėdyje Tauragės savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistas Gediminas Kurlinkus kalbėjo, kad sukurti mažos taršos zoną miesto centre įpareigoja Alternatyviųjų degalų įstatymas. Anot jo, iki 2023 m. sausio 1-osios visos šalies savivaldybės turi patvirtinti šias zonas.

– Gali būti ir 1 gatvėje, ir 2–3 gatvėse numatyta zona, kurioje draudžiamas taršių transporto priemonių eismas. Tai reiškia, kad čia gali važiuoti elektromobilis, elektrobusas, dviratis arba bet kokia kita priemonė, kuri nėra tarši, – sakė G. Kurlinkus. 

Tarybos narys Darius Petrošius komitete klausė, kur konkrečiai numatoma sukurti šią zoną. Anot jo, tai itin svarbu žinoti tiek gyventojams, tiek verslui. 

Pasak G. Kurlinkaus, įstatymas nenumato, kokia konkrečiai gatvė Tauragėje turės būti skirta šiai zonai sukurti, tačiau tikėtina, kad ji bus Bažnyčių gatvėje.

– Kaip bebūtų, tai miesto centras. O štai jeigu kalbėtume apie Vytauto gatvės uždarymą, būtų kur kas kebliau. Tikrai šiandien gatvė nėra numatyta. Tačiau privalome patvirtinti, kad tokia zona tikrai bus, – kalbėjo Statybos skyriaus specialistas. 

D. Petrošius kalbėjo, kad sprendimui dėl zonos skiriamas laikas senka, todėl savivaldybės atsakingi specialistai turi „stipriai dirbti“, kad šis klausimas būtų išspręstas.

– Nes tai susiję su ribojimais tiek verslui, tiek gyventojams. Čia ne juokai, – sakė politikas. 

Atsakydamas į tai G. Kurlinkus atsakė, jog pats įstatymas tebuvo priimtas liepos 1-ąją, o specialistai jau dirba ir mėgina rasti geriausią sprendimą. 

Diskutuos

Rajono meras Dovydas Kaminskas teigė, kad nors tam tikrus apribojimus pagal įstatymą reikėtų įvesti jau visai netrukus, to daryti kol kas neplanuojama.

– Reikėtų jau netrukus įvesti kažkokius ribojimus, kas tikrai nėra logiška ir nebus daroma. Kalbant apie Bažnyčių gatvę, bent artimiausiu metu, net jeigu čia ir kažkas būtų planuojama, turi būti viskas gerai apgalvota, apklausta ir išnagrinėta, aptarta. Neįsivaizduoju, kad galėtume tą padaryti taip, kaip numatyta, tai yra iki 2023 metų. Tikrai neįsivaizduoju tokios situacijos. Reikėtų tiesiog diskutuoti. Juk reikėtų keisti visą gatvės infrastruktūrą, reikia padaryti begalę darbų, pavyzdžiui, parengti techninius projektus, – kalbėjo D. Kaminskas.

Meras tikino šį klausimą jau aptaręs ir su Savivaldybių asociacija. 

– Jeigu didiesiems miestams numatyti tokias zonas yra paprasčiau, mažiesiems miestams ne viskas taip paprasta. Kartais nėra logikos tą daryti. Diskusijų tikrai bus. Bet reikėtų nuraminti žmones. Su verslininkais ne kartą kalbėjau, kad tikrai jokių staigių pakeitimų – paimti ir tiesiog uždaryti, nes taip užsimanė ar tarybos nariai, ar numato įstatymas – nedarysime, – komitete aiškino D. Kaminskas.

D. Petrošius akcentavo, kad verslui sprendimas numatyti ribojimus Bažnyčių gatvėje gali kenkti.

– Verslas ir mažas judumas yra labai sunkiai suderinami dalykai, – komentavo jis. 

Tarybos narys Viktoras Kovšovas taip pat skeptiškai vertino planus Bažnyčių gatvėje apriboti eismą: 

– Aš galiu pasakyti, kad prieš daugelį metų buvo bandoma šią gatvę skirti tik pėstiesiems ir kilo didžiulis ažiotažas iš verslo. 

Tarybos narė Rita Grigalienė prisiminė, kad dėl šio klausimo jau buvo suburta darbo grupė, kurioje apsispręsta mažos taršos zoną sukurti būtent Bažnyčių gatvėje. 

– Mes tą darbo grupėje aptarėme, o ar visuomenei buvo klausimai pristatyti, apsvarstyti, galbūt prašoma pateikti pasiūlymus? – klausė ji.

Tauragės savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė kalbėjo, kad kol kas visuomenei klausimas pristatytas dar nebuvo.

– Mes rengėme darnaus judumo planą tik komitete. Ir komitetas turėjo pilną teisę patvirtinti ir niekam neteikti. O tik po to darnaus judumo priemonės gali būti įtraukiamos į kitus planus ir jau tada būtų svarstymas viešai. Bet mes nutarėme teikti tvirtinti tarybai, – sakė ji.

G. Pukelytė pabrėžė, kad pagal Susisiekimo ministerijos nustatytą tvarką, darnaus judumo priemones turi patvirtinti Darnaus judumo komitetas. 

– Bet mes pateikėme tarybai, nes taip nutarė komitetas, – kalbėjo G. Pukelytė.

Siūlo žvelgti išradingai

Tarybos narys Darius Stankus, kad į pačią situaciją galima žvelgti išradingai – ribojimai gali būti įvedami ne visoje gatvėje, o tik tam tikrose jos atkarpose.

– Yra pavyzdžių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kai tam tikros gatvių atkarpos yra numatytos pėstiesiems arba netaršioms transporto priemonėms. Tenka matyti Vilniuje Gedimimo prospektą, kuriame tam tikromis valandomis iškyla tam tikros užtvaros ir gyventojai gali po gatvę vaikštinėti pėsti. Tai tiesiog kviečiu visus pagalvoti, teikti pasiūlymus, būti išradingiems ir, manau, tikrai surasime tokią mažos taršos zoną mieste, kad galėtume įgyvendinti įstatymų reikalavimus, – sakė D. Stankus. 

„Net nežinia, kas sugalvojo“

Tauragės nekilnojamojo turto agentūros, įsikūrusios Bažnyčių gatvėje, direktorius Giedrius Stanevičius „Tauragės žinioms“ teigė situaciją jau aptaręs su meru ir buvęs informuotas, kad Bažnyčių gatvėje jokių ribojimų tikrai nebus. Jis teigė, kad į kas tris mėnesius vykstančius pusryčius su meru buvo pakviesti visi suinteresuoti verslininkai ir jie buvo nuraminti. 

G. Stanevičius stebėjosi, kad iš viso tokia diskusija dėl galimų ribojimų Bažnyčių gatvėje viešojoje erdvėje kilo.

– Aiškiai buvo pasakyta, tad apie tą Bažnyčių gatvę net nežinia, kas sugalvojo, kad kažkas kalba ir rašo apie tai, – žiniasklaidos dėmesiu stebėjosi G. Stanevičius. 

Verslininkas įsitikinęs, kad mažos taršos zoną Bažnyčių gatvėje galima numatyti nebent tokiu atveju, jeigu Lietuvoje elektromobilių bus daugiau nei ne elektrinių. 

– Kai bus 51 procentas elektromobilių, tai gal ir taip, – savo nuomonę dėstė G. Stanevičius.

Pasak jo, verslo bendruomenė ribojimams Bažnyčių gatvėje, jeigu pastaruosius būtų ketinama įvesti, kategoriškai prieštarautų. 

– Verslas su tuo nesutinka, nes tai visiška nesąmonė, kad būtų uždaryta ta gatvė ir taptų nebe verslui. Tuomet būtų vieni butai, skirti žmonėms gyventi. Gal ir gerai, bet ir tai tada kiltų klausimas, kur gyventojų mašinas statyti, – G. Stanevičius. 

Paklaustas, ar pagrindinė problema dėl ribojimų Bažnyčių gatvėje ir būtų ta, kad šalia darbo vietų neliktų kur statyti automobilių, verslininkas neatsakęs į klausimą padėjo ragelį. 

„Kilpa ant kaklo“

Picerijos „StarPizza“ savininkas, nepanoręs, jog straipsnyje būtų minimas jo vardas ar pavardė, teigė taip pat nepritarsiantis ribojimams, jeigu šie būtų svarstomi įvesti, kadangi tai apsunkintų picerijos darbą. 

– Tokius ribojimus vertinčiau priešiškai. Tikrai nelabai pritarčiau, juk ir tų elektromobilių Tauragėje nelabai yra, kad kas antras jais važinėtų. Būtų sudėtinga patiems darbuotojams prie darbo vietos privažiuoti, o mes patys maistą išvežiojame taip pat. Na ir, manau, mūsų svečiams irgi nebūtų patogu, – sakė jis.

Jam antrino ir gėlių salono „Mini orchidėja“ vadovė Salomėja Galkauskienė, kuri teigė, kad Bažnyčių gatvėje ribojimai verslininkams dar labiau apsunkintų sąlygas, kurios ir dabar nėra lengvos prasidėjus sunkmečiui.

– Mes, smulkūs verslininkai, nesame tokie, kurių žodis būtų svarus, todėl priims sprendimą tokį, kokį priims. Tačiau norėtume, kad nebūtų kliūčių žmonėms pas mus atvykti automobiliais. Praktiškai toks ribojimas yra mums lyg kilpa ant kaklo. Mums tikrai geriau, kad žmonės atvažiuoja, nes prasidėjo sunkmetis, ir taip nėra lengva, o ir konkurencija be galo didelė, – teigė S. Galkauskienė.

Patvirtino planą

Diskusija dėl mažos taršos zonos Tauragėje kilo po to, kai Tauragės savivaldybės taryboje buvo pristatytas ir svarstomas Tauragės miesto darnaus judumo veiksmų planas iki 2030 m.

– Mes pirmieji Lietuvoje parengėme darnaus judumo planą, o po to parengė dar 16 savivaldybių, likusios neparengė. Tuo metu, kai svarstėme taryboje, opozicija labai abejojo, iš kur gausime finansavimą, ar galėsime įvykdyti. Tačiau šitas darnaus judumo planas iki 2030 metų bus bent 5 metais įvykdytas ir viršytas. Ir dabar mes papildome priemonėmis ir ateityje pildysime. Planai reikalingi tam, kad gautume finansavimą. Gavę finansavimą mes galime išspręsti ir ekologines, ir finansines problemas, – tarybos posėdyje kalbėjo tarybos narys Sigitas Mičiulis. 

Darnaus judumo veiksmų plane numatyta atnaujinti viešojo transporto priemonių parką, viešojo transporto maršrutus tankinti iki 30 min., sukurti vientisą dviračių takų tinklą integruojant bevariklį transportą į bendrą transporto sistemą, modernizuoti šviesoforus įrengiant bendrą miesto šviesoforų valdymą, įrengti gatvių apšvietimą, esamą infrastruktūrą pritaikyti žmonėms su specialiaisiais poreikiais, prie įvažiavimų į miestą įrengti greičio matuoklius, kurie informuotų vairuotojus apie jų greitį ir kita.  

Tikimasi, kad įgyvendinus darnaus judumo veiksmų planą iki 2030 metų pagerės teikiamos viešojo transporto keleivių vežimo paslaugos, sumažės miesto oro tarša, padidės miesto aplinkos patrauklumas, pagerės gyvenimo kokybė ir visuomenės sveikata.

Tarybos nariai šiam planui pritarė vienbalsiai.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.