Įmonės prašymas tarybai įžiebė ilgas politines diskusijas
Įkelta:
2022-09-06
Nuotrauka
jupiterbach
Aprašymas

Šalia įmonės bus įrengta 50–60 vietų automobilių stovėjimo aikštelė ir šaligatvis

 

Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.

Taryba nusprendė įtraukti bendrovės ,,Jupiter Bach Lietuva“ pateiktoje paraiškoje nurodytus darbus – automobilių stovėjimo aikštelės ir pėsčiųjų tako įrengimą prie pastato Tauragėje, Pramonės g. 5J – į planuojamų statyti, rekonstruoti ir remontuoti, prisidedant fiziniams ir juridiniams asmenims, objektų sąrašą. Tai reiškia, kad savivaldybė biudžeto lėšomis prisidės prie darbų atlikimo, skirdama 70 proc. lėšų nuo bendros darbų vertės, likusius 30 proc. padengti įsipareigojo pati bendrovė. Numatomų darbų preliminari kaina siekia 87 829,10 Eur.

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas nurodė, kad paraiška iš bendrovės ,,Jupiter Bach Lietuva“ gauta liepos 8-ąją. Ši paraiška išnagrinėta ir įvertinta komisijos, sudarytos Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės. Būtent ši komisija nutarė prašyti tarybos priimti galutinį sprendimą.

Įmonė tarybai nurodė, kad reikia spręsti problemas, susijusias su krovininio transporto atvykimo, produkcijos pasiėmimo, apsisukimo vietomis.

Pasiūlė atidėti

Socdemas Vaclovas Karbauskis tarybos posėdyje teigė, kad iš viso į planuojamų statyti, rekonstruoti ir remontuoti, prisidedant fiziniams ir juridiniams asmenims, objektų sąrašą buvo įtraukti 6 objektai, jų statymui ar rekonstrukcijai savivaldybė iš viso turės skirti per 476 tūkst. eurų. Anot V. Karbauskio, šiais metais jau įvyko 2 objektų viešieji pirkimo konkursai, dėl to savivaldybei teks pakloti per 248 tūkst. eurų iš biudžeto lėšų, iš kurių iš viso numatyta 548 tūkst. eurų susisiekimo infrastruktūrai pagerinti.

– Manyčiau, kad komisija, vertindama paraišką, turėjo ypatingą dėmesį skirti į tvarkoje esančius kriterijus, – kalbėjo tarybos narys. 

Vienas tokių kriterijų, teigė V. Karbauskis, yra viešasis interesas. Politikas teigė, kad dėl šios paraiškos viešojo intereso nėra, o savivaldybė jau įsipareigojo skirti dideles pinigų sumas kitiems darbams.

Anot jo, šaligatvis vietoje, kurioje nėra pėsčiųjų, taip pat nėra reikalingas, o sprendžiant klausimą dėl dangos reikėtų galvoti ne apie grindinio klojimą trinkelėmis, o asfaltavimą. 

V. Karbauskis ragino šį klausimą atidėti.

– Ten, kur nebus tako, pėsčiųjų niekada nebus, – atsakė meras Dovydas Kaminskas. – Čia kiti klausimai, kuriais tikrai galėtume padiskutuoti.

Sako, kad investuotojai nustemba

F. Sragauskas komentavo, kad šalia pastato esant ilgai automobilių stovėjimo aikštelei (150–160 m atkarpoje), išlipę vairuotojai negali vaikščioti važiuojama dalimi, tad pėsčiųjų takas reikalingas.

Liberalas Vilmantas Liorančas siūlė bendrovės prašymą tenkinti, o papildomus siūlymus įtraukti į protokolą.

D. Kaminskas tikino, kad darbai, numatyti šalia bendrovės, yra reikalingi.

– Turime daug problemų ir su autobusų stotelių infrastruktūros nebuvimu, su perėjų nebuvimu pramonės zonoje ir takų atvedimu iki pramonės zonos. Ten dirba mažiausiai 3 tūkst. žmonių, <...> o mes neturime jokios infrastruktūros. Čia yra mūsų bėdos, o ne investuotojų. Kalbu apie tai, ką patiriu pokalbiuose su investuotojais iš užsienio, tai investuotojai, atvykę ir pamatę padėtį, yra nustebę ir klausia, kaip gali būti, kad nėra net normalaus autobuso maršruto per pramonės zoną. Tikrai tų buitinių bėdų turime daug. Ir čia yra viena iš tų buitinių detalių, kad pasistatytume tas stovėjimo aikšteles. Įmonė kreipėsi, nori prisidėti, nori gerinti infrastruktūrą, jau net neminiu, kiek mokesčių yra sumokėta, tai man atrodo, kad toks sprendimas logiškas, – ragindamas pritarti dėl savivaldybės prisidėjimo, kalbėjo meras.

Be to, D. Kaminskas pabrėžė, kad kalbama ne apie privačią, o viešąją infrastruktūrą, prie kurios gerinimo savivaldybės prašoma prisidėti.

– Darbuotojams gerėtų darbo sąlygos, – sakė jis.

Stebėjosi kilusiomis diskusijomis

Išgirdęs opozicijos priekaištus, konservatorius Raimondas Matemaitis tikino, kad įvairūs regionai pastaruoju metu itin konkuruoja dėl investicijų, tad jis ragino savivaldybę prisidėti prie numatomų darbų, nes esą taip Tauragė galėtų įgyti konkurencinį pranašumą.

Pasak pasisakiusiojo, kad sulauktume investicijų, verslui reikia teikti paslaugų.

– Deja, pas mus Tauragėje nebuvo sukurta laisvoji ekonominė zona arba industrinis parkas valstybės lėšomis kaip, pavyzdžiui, buvo padaryta Naujoje Akmenėje arba Kėdainiuose, Marijampolėje, Panevėžyje, kituose miestuose. Privatus investuotojas kažkaip sugebėjo, sukūrė ir pritraukė. Turime pavyzdžių, kai buvo investuotojai Tauragėje, bet jie dėl kažko išėjo. Tos investicijos gali ateiti, bet gali ir išeiti. Aš manau, kad padidintume mūsų regiono konkurencinį pranašumą, be to, pritrauktume kitas investicijas, – kalbėjo R. Matemaitis.

„Valstietis“ Kęstutis Balašaitis stebėjosi, jog dėl šio klausimo užvirė taip ilgai besitęsusios politinės diskusijos. 

– Panašūs klausimai taryboje praeidavo, jeigu galima taip sakyti, su vėjeliu. Nematau jokių abejonių, dėl ko mums reikėtų nepritarti, – kalbėjo jis ir pabrėžė, kad verslo įmonė nori pagerinti darbuotojams sąlygas nepažeisdama savivaldybės patvirtintos tvarkos. <...> Turime džiaugtis, kad turime įmones, dirbančias pelningai, mokančias mokesčius, iš kurių savivaldybės darbuotojams algos mokamos. Tad siūlau pritarti ir nutraukti tas diskusijas, – sakė „valstietis“.

Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata.