Nepabūgęs aplinkinių kalbų įkūrė vyrams skirtą grožio saloną
Įkelta:
2022-07-30
Nuotrauka
kirpykla
Aprašymas

Egidijus Dusevičius planuoja sugrįžti į gimtąjį miestą

Aušros Augustytės nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.

Barberis – ne tik kirpėjas

Barberio profesija kai kuriems gali būti negirdėta. 

– Barberis yra barzdaskutys, barzdų stilistas, bet taip vadinami ir vyrų kirpėjai, kurie tvarko ir plaukus, ir barzdas, – teigia Egidijus.

Pasak vaikino, vyrų grožio salonuose tvarkomi ir antakiai, atliekama jų depiliacija vašku. 

– Anksčiau žmonės būdavo įpratę ateiti į kirpyklą, per 15 minučių apsikirpti ir išeiti. Pagalvojau, kad būtų visai geras variantas pabandyti atidaryti Tauragėje tokią kirpyklą, kokios iki šiol nebuvo. „Džentelmenų studija“ – ne tik kirpykla, čia galima ateiti pabendrauti, – komentavo pašnekovas.

Kadangi didmiesčiuose tokie salonai, kuriuose galima ne tik apsikirpti, o ir praleisti laiką, atsigerti kavos, pabendrauti, gana populiarūs, Egidijus nusprendė išbandyti įkurti tokį verslą ir Tauragėje.

Pradėjo nuo draugų kirpimo

Tarsi juokais pradėjęs kirpti draugus E. Dusevičius prisipažįsta nejučiomis pamėgęs šią veiklą:

– Kirpti draugus pradėjau per karantiną. Kirpau taip, kaip supratau ir kaip mokėjau, pavyzdžių bei mokomųjų vaizdo įrašų ieškodavau jutube.

Vaikinas savo darbais dalindavosi socialiniuose tinkluose, tad netrukus buvo pastebėtas.

– Dirbau kitą darbą Klaipėdoje ir žaidžiau futbolą. Vieną dieną sulaukiau skambučio, žmogus sakė matęs mano įrašą feisbuke, gyrė, kad gerai kerpu, ir pasiūlė tapti kirpėju, – savo istorija dalijosi Egidijus. – Sutikau, vėliau dar pabaigiau ir kursus.

Geriausias mokytojas – jutubas

Vaikinas pasakoja lankęs ne vienerius kursus:

– Esu baigęs vyriškų bazinių kirpimų mokymus Klaipėdoje, dalyvavau įvairiuose vienos dienos kursuose. 

Pašnekovas dirbo ne viename vyrų grožio salone, tad įgijo patirties, daug ko išmoko iš kolegų. Nemažai informacijos vaikinas rasdavo ir internete.

– Jutube užtekdavo įsivesti norimo kirpimo pavadinimą ir rasdavau vaizdo įrašus, kaip reikėtų kirpti, – šypsosi Egidijus.

Viena jo svajonių – pasitobulinti pas vieną barberį ukrainietį, tačiau vaikinas supranta, kad greitai to padaryti greičiausiai nepavyks.

Svajojo apie futbolininko karjerą

Egidijus dar vaikystėje pradėjo žaisti futbolą, bet vėliau suprato, jog visą gyvenimą taip nebus ir reikia atsarginio plano. 

– Nuo mažens žaidžiau futbolą ir galvojau, kad būsiu futbolininkas. Nors žaidžiu futbolą jau dešimt metų, bet ateina laikas, kai pradedu galvoti apie planą B. Juk nežaisi visą gyvenimą, būna ir traumų, – mąstė jis.

Supratęs, kad vien iš futbolo išgyventi nepavyks, Egidijus tapo kirpėju, nors niekada apie tai nė nesvajojo. 

– Pagal Tauragės gyventojų įsitikinimus, būti vyru kirpėju yra kažkas keisto. Pats niekada nemaniau, kad taip bus, o pradėjęs sulaukiau tikrai daug palaikymo ir gerų žodžių. Nemanau, kad pasukau bloga linkme, – apie stereotipus svarsto Egidijus.

Klientų ratas sparčiai plėtėsi

Dirbdamas vyrų grožio salone Klaipėdoje Egidijus suprato, kad tokios vietos trūksta Tauragėje, paklausa čia būtų nemaža.

– Mintis atidaryti grožio studiją Tauragėje atėjo dirbant Klaipėdoje. Uostamiestyje buvo labai sunku – didelė konkurencija, vyrų grožio salonų labai daug, o suburti savo klientus yra kokių 3 metų darbas „Džentelmenų spot‘as“ atidarytas nuo balandžio 25-osios. Pavadinimą sugalvojome su šeimos narių ir draugų pagalba, norėjome kažko išskirtinio ir traukiančio. Manau, mums pavyko, – pasakojo jis.

Iš pradžių Egidijus į Tauragę grįždavo vienai dienai, pasiskelbdavo socialiniuose tinkluose ir sulaukdavo nemažai draugų, norinčių apsikirpti. 

– Iš pradžių uždirbdavau degalams ir dar šiek tiek likdavo. Vėliau klientų ratas po truputį ėmė plėstis – pažįstami per pažįstamus skleidė informaciją, draugai per draugus,  mamos ėmė prašyti apkirpti vaikus. Tada ir kilo pati mintis atidaryti saloną Tauragėje, – teigė E. Dusevičius.

Savo klientų ratą jis teigia subūręs per porą mėnesių .

– Po dviejų mėnesių klientus jau reikėjo registruoti savaitei į priekį. Tikrai nesitikėjau to. Dabar betrūksta kolegų, kurie prisijungtų. Labai sunku surasti Tauragėje vyrą kirpėją. Atsirado vienas vaikinas, kuris prisijungs, kai baigs mokslus, – planais dalijosi pašnekovas.

Nuotrauka
kirpykla

Kirpimai – pagal poreikius

Pasak E. Dusevičiaus, dažniausiai žmonės ateina su savo poreikiais ir norais. Tiesa, pasitaiko ir sakančių, kad plaukus Egidijus sutvarkytų savo nuožiūra.

– Tokiu atveju stengiuosi prisitaikyti, nes darbas su kiekvienu klientu – individualus. Nėra buvę, kad iš anksto galvočiau, kaip kirpsiu vieną ar kitą žmogų, tik pamatęs gyvai galiu įvertinti. Viskas priklauso nuo veido bruožų, galvos formos, reikia į viską atsižvelgti, – pasakojo Egidijus.

Ant darbo stalo – net 5 plaukų kirpimo mašinėlės

Barberių įrankiai skiriasi nuo visai šeimai skirtų grožio salonų. „Džentelmenų spot’e“ ant darbo stalo sudėta net 5 plaukų kirpimo mašinėlės, kas tikrai nėra dažnas vaizdas kirpyklose.

– Įrankiai kažkiek skiriasi. Pas barberius dažniausiai žmonės ateina dėl vadinamųjų perėjimų, nes paprastos kirpėjos dažnai neturi tinkamų mašinėlių, o ir padaryti gerą perėjimą trunka nemažai laiko ir reikia kruopštaus darbo, – kirpimo mašinėlių privalumus vardijo Egidijus.

Jis teigė, kad turėdamas 5 kirpimo mašinėles dažnai ir panaudoja visas vieno kirpimo metu.

– Kiekviena kirpimo mašinėlė turi savo pliusų ir minusų. Tarkime, turiu dvi identiškas kirpimo mašinėles ir jų paskirtis ta pati, bet viena jų kerpa 0,01mm trumpiau, man tai didelis skirtumas. Plaukų ilgio perėjimas išeina labai tolygus, nelieka jokių linijų. 

Kasdien – į Klaipėdą ir atgal

Vaikinas įvardija ir sunkiąją gyvenimo dalį – nuolatines keliones į Klaipėdą ir atgal. Šiuo metu jis gyvena Klaipėdoje, žaidžia futbolo klube „Neptūnas“ ir kasdien turi dalyvauti treniruotėse. Paklaustas, kaip viską suderina, jis teigia:

– Sunku, bet reikia pakentėti. Dirbu iki 17 val., sėdu į automobilį ir 19.10 val. jau turiu būti Klaipėdoje, treniruotėje. Ir taip kasdien. Tiesa, kartai duoda laisvą dieną, nes treneris žino, kiek daug kasdien važinėju. 

Vaikinas planuoja grįžti gyventi į Tauragę – pasak jo, jau dabar daug daugiau laiko praleidžia gimtinėje.

Phone lookup  

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.